Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z Clarkiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
taranis
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2012 15:57     Temat postu: Problem z Clarkiem Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem nowy na forum. Na whistlach gram od niedawna. Dotychczas gra?em na polskim Emuzie w tonacji D (totalnie nie polecam) a dzi? zakupi?em Meg by Clarke w tonacji C. Postaram si? wyt?umaczy? w czym problem, bardzo amatorskim j?zykiem. Problem z tym whistlem jest nast?puj?cy. Flet ten nie jest w ?rodku okr?g?y, lecz bardziej jajowaty, ponadto metal z którego zosta? wykonany bardzo brzydko nachodzi na siebie (pó?niej postaram si? przes?a? fotki w celu lepszego zobrazowania). Jako, ?e jestem pocz?tkuj?cy nie wiem czy powinienem reklamowa? instrument, czy jest z nim wszystko w porz?dku i tutaj w?asnie licz? na pomoc bardziej do?wiadczonych whistlowców Smile
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2012 16:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te Clarki to kawa?ek blachy lekko zwini?ty, ?ci?ni?te dwa odcinki ze sob?. Kszta?t te? jest w normie. Najwa?niejsze aby stroi?, chyba ?e odprys?a Ci farba czy co?. Jak to mawiaj? "ten typ tak ma".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
taranis
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2012 17:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki stary. Bardzo mi pomog?e? Smile
Powrót do góry
antychrust

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 23:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A podepn? si? pod temat, bo mój problem te? dotyczy Clarke'a:

jaki? czas temu kupi?em sobie whistla tej?e firmy w C, ale strasznie ci??ko jest mi na nim gra?, poniewa? najni?sze d?wi?ki pierwszej oktawy wymagaj? tak s?abego zad?cia, ?e trudno jest przeskoczy? na nie z wy?szych d?wi?ków nie powoduj?c zagrania ich o oktaw? wy?ej, ni? si? zamierza?o.
Poza tym d?wi?ki s? bardzo ciche, z du?? doz? szumu i syczenia.

Da si? to jako? poprawi?, czy lepiej od razu da? sobie spokój i kupi? Feadoga?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syrinks

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 0:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wszystkich whistlach I oktawa jest zdecydowanie bardziej cicha ni? w standardowych fletach. W Megach praktycznie nie ma oporu st?d te "przeskoki" na wy?sz? oktaw? i st?d du?o szumu w d?wi?ku. Ka?dy whistle wymaga wyczucia - akurat mój high C jest ca?kiem dobry, jak na te 20z?

Odpu?? Feadoga, w?tpi? ?eby by? du?o lepszy - je?eli chcesz dobrego, nieszumi?cego whistla zainwestuj w Goldfincha.
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 19:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lub Dixon Trad. s? na ebayu i pono? w drugiej oktawie d?wi?k jest mi?kki. Feadog hmm czasami mnie wkurza to syczenie i taki blaszany d?wi?k... wszystko zale?y od wykonania plastikowego ustnika.
Powrót do góry
antychrust

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 23:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, mog?em si? spodziewa?, ?e pierwsz? rad?, jak? dostan? b?dzie "kup Goldfincha" Wink

W tej chwili gr? na whistlu traktuj? bardziej jako zabaw? ni? jakie? powa?niejsze przedsi?wzi?cie, wi?c póki co nie chc? inwestowa? w to 120-150z?.

Co do Clarke'a, zapomnia?em napisa?, ?e te znaczne trudno?ci w grze pojawi?y si? jakie? par? tygodni temu, a mam go od przesz?o pó? roku (cho? nie grywam regularnie). Czy mo?liwe jest, ?eby instrument si? zu?y?? A mo?e kto? na niego nadepn??? Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 11:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to sam sobie udzieli?e? odpowiedzi... Je?liby kto? nadepn?? to kszta?t nie powinien przypomina? ju? standardowego whistlea...
Skoro grasz dla zabawy i sporadycznie to feadóg Ci wystarczy.

P.S. Inne whistle, te? s? fajne...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: