Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WybĂłr Bodhranu
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 10:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Trudno się nie zgodzić, za taką cenę jakość jest niesamowita.

Przy okazji tematu ludzi, którzy grają na jego bodhranach wspomniałem o Tobie, bo chyba byłeś wtedy jedynym polskim posiadaczem "DOKa", na co Diarmaid odpowiedział, że pamięta Cię również z jakiejś "banjo website" (nie podał jakiej) i żeś jest, cytuję, "a sound man" Smile

Jeśli można spytać, jaki sprzęt od Diarmaida masz obecnie, a do jakiego się przymierzasz?
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 18:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe
tia, z Diarmaidem jestesmy kumplami mailowymi od paru lat.
zaczelismy gadac bo napisal na banjohangout cos o epiphone recording A czy B, nie pamietam. i zaczelismy sie zastanawiac na ile to banjo jest podobne do Paramountow.
zaczelismy od gadania o banjo a on teraz jeszcze przymierza sie do budowy banjo tenorowych

ktos jeszcze w kraju ma jego beben, pisal mi o tym ze 2 lata temu.

ja mam czerwony 14.5" gleboki na jakies 6 z cienka skora, oczywiscie styl D.
zastanawiam sie nad tym samym, tylko, ze z grubsza skora. niestety mam tendencje do ciezkiego grania i po roku meczenia i ponad 150 koncertach w ubieglym roku, skora troche zaczyna sie konczyc.
trzeba przyznac, ze Diarmaid jest zajebistym gosciem. a jego sprzety sa lepsze od jego ojca.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 1:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak przy okazji.
jakbys szukal sobie futeralu na nowego sprzeta to przyjrzyj sie temu
http://www.thomann.de/ie/gewa_sps_snare_bag_13x_65.htm
to oczywiscie torba na werbel. super wykonana - w porownaniu z protection racket niebo i ziemia.
torby maja w srodku srednice okolo 2" wieksza niz to co pisza na wierzchu - przy czym pamietaj, ze bodhrany Diarmaida sa troche nie wymiarowe i jak kupiles 15" to pewnie masz 15.5 Very Happy
ja zamowilem sobie pierwsza taka na 12" i byla genialna, swietne wykonania, niewielka wiec same materialy powoduja, ze jest troche sztywna - po prostu ideal. szkoda tylko, ze nie na mojego czerwonego DOKa. wlasnie o te pol cala byl za duzy i zeby go wlozyc, musialbym wyrwac gabke ze srodka. ale ludzie z Thomanna mi wymienili futeral na wiekszy - teraz jest troche za duzy, ale to nie jest wielki problem.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 18:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam futerału, szukam.
Ten z linka wygląda rzeczywiście solidnie. Ja wypatrzyłem jakiś czas temu taki pokrowiec od Canto: http://allegro.pl/pokrowiec-na-werbel-canto-14x6-5-dp-i2941283225.html
Co o nim sądzisz?
Wymiarowo z tego, co pamiętam w sam raz, wypchany też odpowiednio.
Muszę się w ogóle przejść po sklepach muzycznych, popytać i pooglądać różne modele. Tylko właśnie ten Gewa to futerał, a Canto to bardziej pokrowiec, bez tak mocnego usztywnienia.
Mierzyłem właśnie bodhran i ma nieco ponad 15" - tylko jakieś 5 mm więcej, więc nie powinienem mieć problemów z ewentualnym wpasowaniem.

Ktoś ostatnio na ebayu wystawiał za ok. 900 zł. bodhran Seamusa, model Band Tensioner, ten strojony w jednym miejscu. Poszedł za 942 zł., więc za śmieszne pieniądze.
Nie miałem okazji usłyszeć na żywo sprzętu, który wyszedł spod jego ręki, choć nie wątpię że są to świetne bębny, ale wiem, że jeśli miałbym brać drugi bodhran kiedykolwiek, to znów pisałbym do Diarmaida.
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 3:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz, Gewa teoretycznie jest w dalszym ciagu torba, tylko z bocznym usztywnieniem. roznice tak naprawde robi waga takiego opakowania.
tutaj rzadko ktory muzykant zawraca sobie glowe z futeralami, glownie nosza sprzety w torbach tudziez absach - musze powiedziec, ze cos w tym jest, szczegolnie jak musisz duzo chodzic z instrumentem - szczegolnie jak w srodku masz mikrofony, kable itp.
ja pierwotnie sie zastanawialem nad protection racket
http://www.ebay.ie/itm/Protection-Racket-14-Bodhran-Case-9119-00-/140890074318
chodzilo mi glownie o to, ze mozna go nosic jako plecak. ale najpierw nie moglem go dostac w IE. potem dorwalem taki i obejrzalem dokladnie i mi sie nie podobal.
z gewa sie niestety kiepsko jezdzi na rowerze. ale z drugiej strony, wybralem ja ze wzgledu na ochrone jaka oferuje instrumentowi i cena jest naprawde przyzwoita.

choliba. szczerze mowiac, to bebny ojca mi troche nie leza. nie mowiac juz o tym, ze wole sprzety ponizej 15"
pomysl z tuningiem za pomoca jednej struny moze i jest dobry, ale Kamil tutaj zamowil sobie taki i tuning mu sie rozlecial i teraz ma permanentnego flaka.
ale cena, rzeczywiscie przyzwoita jak na taki sprzet.

mam teraz 3 bodhrany.
2 metloefy - oba 12" i po nich zamowilem sobie beben od Diarmaida. bo z nim pisalem i bardzo chcialem zobaczyc jakie one sa. troche zajelo mi rozegranie go do stanu jak lubie. ale teraz to juz jest swietny beben.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Lut 20, 2013 22:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, właśnie z ciekawości przeglądając różne bodhrany 14-calowe natknąłem się na takie coś:
http://www.gumtree.com/p/for-sale/14x5-tunable-bodhran-drum/1007974379
Wygląda całkiem porządnie i cena rozsądna i nawet bym się na niego skusił. Szkoda tylko, że to gumtree, a wysyłka na tego typu serwisach jest rzadko kiedy możliwa, tym bardziej poza granice kraju.
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 16:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwestia dogadania sie z czlowiekiem
niestety, ogloszenie juz skasowane, tak tez, nie bylo mi dane zobaczyc co to za sprzet.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 19:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie sprzedany w takim razie.
Bodhran wyglądał trochę jak sprzęt od Diarmaida. Klonowa rama niepomalowana, ręczne strojenie, naciąg lambeg.
Ciekaw jestem jak jest z wygodą grania na 12-calowym bodhranie, bo raczej między 14" a 15" jest niewielka różnica.
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 21:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roznica jest glownie taka, ze jak masz wieksza dlon - tak jak ja Very Happy
to prawie nie musisz - bo nie mozesz - przesuwac reka, zeby zmieniac brzmienie.
do tego musisz byc bardzo dokladny w tym gdzie uderzasz - wyrabia to dosc dobre nawyki Wink
poza tym dzwiek jest zupelnie inny niz z wiekszych bodhranow - wedle moich kolegow z kapeli, jest wkurzajacy Very Happy
ale ja lubie moje dwunastki i chociaz nie gram na nich na koncertach, to od czasu do czasu wracam do nich i cwicze na nich, tudziez biore na sesje.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group