Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie Banjo kupic?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Strunowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamrat



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 3

PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 16:29     Temat postu: Jakie Banjo kupic? Odpowiedz z cytatem

Siemka !
Zamierzam nauczyc się garć na banjo, ponieważ buduję kapelę szantową i czasem brakuje mi tam tego instrumentu. Jeśli chodzi o samo granie, to całkiem zielony nie jestem, bo na gitarze gram już ze trzydziesci lat, ale o banjo nie wiem nic... Zastanawiam się nad wersją 5 strunową (bluegrassową-chyba tak on się nazywa), ale wolałbym się poradzić kogoś, kto wie coś na temat tego instr. Co kupić, jakiej firmy, bądź z pod czyich rąk, gdzie szukać ? Pozdrawiam !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamrat



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 3

PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 21:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to tak na zachętę...W sklepach nie zobaczymy nawet cząstki tych piękności.

http://www.banjoworld.de/brands.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 23:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiekszosc tych marek wogole nie gosci na polkach w sklepach
glownie dlatego, ze to banja glownie ze zlotej ery banjo. nie wspominajac juz o tym, ze wlasciciel tej strony skupia sie glownie na banjo tenorowym i plectrum - banja uzywane w jazz i dixieland bandach.
gdzie w Polsce w kapelach szantowych, co raczej spotkasz to banjo 5cio strunowe - Mechanicy, Atlantyda itp.
zastanow sie dobrze, co chcesz grac. czy masz na przyklad podstawy gry na gitarze. a moze masz pojecie o mandolinie czy skrzypcach.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamrat



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 3

PostWysłany: Pią Paź 25, 2013 20:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[Jak już napisałem wyżej podstawy mam, ale gitarowe. Zdaje się że to inny strój, ilość strun i inna technika grania. Banjo niestety nawet nie trzymałem w ręku, ale strasznie mi się podoba ten instrument. Gotów jestem kupić coś ciekawego i uczyć się na tym grać. Potrzebuję tylko porady czego szukać do muzyki szantowej i country.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sob Paź 26, 2013 21:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak gitare masz nastrojona klasycznie EADGBE
5 strunowe banjo masz nastrojone gDGBD czyli masz zblizone stroje.
i zreszta z 5 strunowym bedziesz mial o tyle latwo, ze w razie czego znajdziesz nauczyciela w kraju.
w tej chwili wszystko sie rozbija o budzet jaki masz.
banjo jest niesamowitym instrumentem i czasami nawet tani instrument potrafi brzmiec calkiem przyzwoicie. jedynie kwestia odpowiedniego ustawienia go.
nie zmienia faktu, ze banjo musi miec odpowiednio zbudowany rim - kiedys kupilem sobie tenora framusa, ktory mial rim z 8mm sklejki, na poczatek bylo ok, ale szybko zdalem sobie sprawe, ze trzeba szukac czegos innego.
zlap konktakt z ktoryms chlopakow grajacych na 5 strunowym w kapelach szantowych. kiedys byla strona po polsku poswiecona banjo. prowadzil ja chlopak z Krakowa nie jestem 100% pewien, ale chyba nazywal sie Marcin Lacina- nie mam polskich czcionek w kompie.
na allegro masz glownie epiphone, ale ja nie lubie ich produktow, bo moim zdaniem ich cena jest zwykle za wysoka w stosunku do jakosci produktu.
ja sie ostatnio zastanawialem nad kupnem i wyszlo mi, ze Recording King sa przyzwoitymi intrumentami za stosunkowo niska cene. nie wiem czy dostaniesz je w kraju.
przygladaj sie niemieckiemu i angielskiemu ebayowi.
moze trafisz na niemieckim starego framusa, jak znajdziesz cos podeslij, przyjrze sie i wyraze swoja opinie - z ktora wcale nie musi byc dla ciebie wazna Wink
a jak juz bedziesz mial banjo to sugeruje zaczac od Wernicka
http://www.youtube.com/watch?v=gEfFuzOoOzo
zacznij czytac tez banjohangout.org mnoooostwo informacji.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Strunowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group