Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przydatne stroje whistlĂłw

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 17:31     Temat postu: Przydatne stroje whistlĂłw Odpowiedz z cytatem

Tu i ówdzie widzi się sety whistlów w przeróżnych tonacjach... Tylko czy tak naprawdę jest sens kupować ogromne zestawy? W Irish Traditional Music "D" jest bezapelacyjnie najpopularniejsza. A jednak, czasem inna "rura" bywa przydatna. Tutaj zatem rodzi się pytanie: jak sprawa wygląda z "przydatnością" innych strojów? Jakie zestawy, wedle Was, drodzy Whistlemistrzowie i Whistleuczniowie, są przydatne, popularne, czy też z jakich strojów Wy korzystacie? Jakie zestawy warto składać, by móc możliwie najwięcej czerpać z tej niesłychanej wspaniałości, jaką jest muzyka celtycka, a nie przeszkadzać przy tym innym muzykom w drużynie? Wink
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 9:10     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to kwestia uznania.
Dla mnie muszą być: D, Eb, F, A. Czasem przydaje się C, ale załatwiam to zwykle tym w F. Eb jest duzo bardziej wygodniejszy do zagrania z dudami w Bb, a A ze względu na kawałki FLOOKA i Cormacka Breatnacha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego co i z kim grasz. Tonacje w ITM nie są jakoś specjalnie wiążące, więc możesz tu żonglować wg własnego uznania.

D w zupełności wystarczy do większości kawałków, potem ew. dla większej swobody warto mieć Es i C, może nawet B, lub A, w zależności od kawałków i towarzycha, z którym grasz.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używałem zawsze D, C i Bb. D to wiadomo, Bb ma dla mnie fajne brzmienie, C też się przydaje bo razem z D jest wygodne do podkładu gitarowego. Zawsze można założyć capo, ale jakoś nie przepadam. Ostatnio się właśnie zastanawiam nad A też ze względu na Flooka.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group