Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bazukowy offtop ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Strunowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co masz do remontu. Ja mam zamiar zamówić takie gitarowe bouzouki u kraśnickiego lutnika Wieśka Długosza. Problem w tym, że po pierwsze jest zawalony robota do końca roku, a po drugie jest z nim problem jeśli chodzi o nietypowe zlecenia. Będę się musiał sporo namęczyć żeby go do tego namówić. Już próbowałem i na razie nie bardzo chce. Jak mu pokaże fotki to może się skusi. Cena 3-4tys w zależności czy z pickupem czy nie.
Jeszcze jedno Orientujesz się może czy są produkowane struny buzukowe z zakończeniem jak do gitary czyli nie tylko same uszko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostalem kiedys od kolezanki gitare 12 strunowa - prawde mowiac pierwsza taka gitara jaka widzialem z pudlem archtopowym i z efami
nie mam pojecia kto i kiedy ja zrobil, ale podejrzewam, ze to jakies lata 60-te i raczej niemcy. sposob wykonania pudla przypomina mi na przyklad mandoliny Hofnera. Gitara jest fajna, bo mimo tego, ze to mahoniowa sklejka to brzmienie ma niesamowite, ladny i czysty bas, lekko dzwoniace wysokie dzwieki. No i trzyma dzwiek dajac swietny sustain, na czym mi bardzo zalezalo.
Wiele do roboty tam nie ma, bo tak naprawde trzeba wymienic progi, przerobic mostek i pierwszy prog, tak zeby byly na 5 par a nie na 6. No i trzeba jeszcze podkleic pudlo, bo wydaje mi sie, ze jest rysa przy jednym efie.
a w czym sie ten lutnik specjalizuje?
i jaka chcesz miec tam skale?
bo prawde mowiac, jezeli chcesz miec 63 cm
to rownie dobrze mozesz przerobic gitare. i w takiej sytuacji, sugerowalbym przejrzenie niemieckiego ebaya, tam mozna trafic i to niedrogo fajne archtopowe sprzety. a do czegos takiego, zawsze mozesz poprosic lutnika o zrobienie nowego gryfu o skali bazukowej 65/66 cm.
chociaz nie wiem czy to sie oplaca. bo to jednak kupa roboty i trzeba gitare rozlozyc, moze nie na czesci pierwsze, ale prawie - jakos nie ufam przedluzkom. Widzialem w ubieglym roku Mateusz Tunkiel mial mandole tenorowa, wlasnie z przedluzonym gryfem. Jakos mi to nie podeszlo. Chociaz z drugiej strony, jezeli lutnik to dobrze zrobi, moze to dodatkowo dociazyc gryf i glowke, co z kolei spowoduje, ze instrument bedzie mial lepszy sustain. co kto lubi.
co do strun, to nie wiem, ale biorac pod uwage, ze wiekszosc bazuk jest robiona z haczykami na koncu to raczej watpie.
wez dwie paczki strun do gitary zostaw struny 3 i 6 i masz komplet do bazuki. ew. nie wiem jak w twoich okolichach, ale w Wwie w sklepach muzycznych mozna kupowac struny na sztuki. tak robilem do banjo.
wtedy zawsze dobierzesz sobie takie jakie ci pasuja.
gdzies widzialem na jakiejs stronie cos w rodzaju kalkulatora wyliczajacego grubosc strun w zaleznosci od skali instrumentu. w domu powinienem miec linka, jak chcesz to ci podesle.

jezeli chodzi o mnie, to od jakiegos czasu zastanawiam sie nad mandolina oktawowa marzy mi sie produkcja dublinskiego sztandarowego lutnika Joe Foleya, ale zobaczymy jak to bedzie. pod Krakowem mieszka swietny lutnik ktory Agnieszce, ode mnie z Rimeadu zrobil viole d'amore i wyremontowal skrzypce - genialna robota. Tak tez zastanawialem sie czy nie zamowic takiego instrumentu u niego.
W sumie choliba najwyzszy czas, zeby polscy lutnicy wyszli z podziemia i zaczeli robic instrumenty inne niz skrzypce, altowki itp. za kazdym razem jak sobie pomysle jaka sytuacja z lutnikami jest w Czechach to mi zal d.. sciska, ze u nas tak nie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 18:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesio robi trzy typy gitar akustyczntch. Z pudłem folk, z pudłem jak robi Seagull i coś w rodzaju gitary jazzowej ale bez typowo jazzowego osprzetu. Jesli miales okazje ogladac koncert koled bodajze w dwojce 25 XII z Maryla Rodowicz to jeden z jej muzykow gral na gitarze Wieska. Brzmienie tych gitar jest rewelacyjne. Budka Suflera pozyczala ostatnio od niego jego osobisty sprzet bez wbudowanego pickupa na jakies nagrania studyjne. Zreszta jest to czlowiek a wlasciwie rodzina lutnicza z historia. Jego ojciec robil w czasach kryzysu gitarowego lat 70-80 swietne gitary elektryczne na ktorych grali m.in. Skaldowie. Wiesiek zaczynał od elektryków ale dał sobie spokój i dobrze. Tak jak pisałem jak kazdy artysta jest troche marudny i trzeba dlugo go przekonywac do pewnych rzeczy. Z elektroakustycznym kontrabasem mi sie nie udało. Zrobił mi go w koncu Sławek Ganiec, ale tez nie skonczyl bo wyemigrowal do Anglii. Musze przykręcić jeszcze klucze i doszlifować podstawek i bede miał poręczny sprzecik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 21:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmmmmm
kontrubas rzadzi
tez mam w planach, za jakis czas Wink
prawde mowiac, nie widzialem wystepu Maryli
nie mam tutaj polskiej telewizji
nie mowiac juz o tym, ze wogole telewizji raczej nie ogladam
ale z tego co mowisz, to koles wyglada na sensownego rzemieslnika
prawde mowiac jest to pierwsza osoba w kraju o ktorej slysze, ze rzeczywiscie robi gitary
wczesniej widzialem tylko jedna gitare zrobiona przez Glucha na bazie planow Martina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 10:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz link do jego strony:
http://www.freedots.com.pl/gedi/_clients/wdlugosz/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 18:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzety fajne
szkoda tylko, ze strona nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 16:43     Temat postu: Jakie to bouzouki Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może się orientuje na jakim bouzouki gra Niall o O'Callanain ?
http://www.nialloc.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 23:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Foley
fajny sprzet
Very Happy
przynajmniej takie mial jak wpadl z Cormac'iem na sesje do nas na wies
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 12:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie że nie. Już się dowiedziałem. Niall ma instrument robiony przez Oakwooda http://www.oakwoodinstruments.co.uk/ ze skróconą skalą do 60cm. Właśnie o czymś takim myślę. Próbowałem bouzouki Witka Kulczyckiego z normalną skalą i jest dla moich paluszków za długie. Ewentualnie w grę wchodzi octave mandolin o skali 58cm. Teraz mam mały dylemat co do firmy. Wczoraj dzwoniłem do Grześka Opalucha i gadałem z nim o jego Tobinie. Warto się zastanowić przy tej cenie funta (1200 za jednego i drugiego makera) W grę wchodzi też Heiner Dreizehnter (http://www.acoustic-guitars.de/en/index.php). Pół roku czekania i 1500 euro to w wersji podstawowej rzecz jasna. Maksymalna cena za jego bouzoki to 1900euro w wersji DeLuxe i 2900euro w wersji Premium. Dostałem od niego cennik. Padre ile trzeba dać za Foleya?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 20:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na sesji na 100% mial foleya
troche obmacalem to bouzouki
nie wiem ile teraz foley bierze
caly czas nie zebralem sie, zeby do niego zadzwonic.
ale podejrzewam, ze za podstawowy model z 1300-1500 e
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 20:39     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak przy okazji
to ja ciekaw jestem kto zrobil bouzouki
dla Micka Broaderica ze Slide
zajebiste brzmienie - nie mowiac juz o tym, ze to jeden z moich idoli jezeli chodzi o bouzouki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 7:46     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem Foleya w Lark in the morning. Kosztuje 3500 $, ale chyba doliczają sobie cło Smile

A co do bazuki Micka Broaderica to robił je pewnie Peter Abnett (http://www.xs4all.nl/~hspeek/bouzouki/abnett/abnett_p1.html)

A tak przy okazji Czy Zbyszek Seyda z Carrantuohilla nie ma czasami Foleya? Z profila prosta Foley jak mawiał Pawlak w Nie ma mocnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 17:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://cgi.ebay.co.uk/bouzouki_W0QQitemZ200219932282QQihZ010QQcategoryZ101567QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
tak a propos foleya
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 21:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś ma na zbyciu 500 funtów to biorę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 10:46     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tia
przez to cale gadanie
zaczalem sie powaznie zastanawiac nad bazuka
straszne
Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Strunowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group