Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybór fletu
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Wto Cze 10, 2008 11:39     Temat postu: Wybór fletu Odpowiedz z cytatem

W te wakacje mam zamiar zarobi? troszk? wi?ksz? kup? grosza i chcia?bym j? w ko?cu przeznaczy? na jaki? flet. No i teraz zwracam si? z ma?ym pytaniem do Was. Wiem, ?e ju? w innym temacie troch? o tym by?o pisane, ale ja prosz? o konkrety Wink Co mogliby?cie poleci?. Generalnie granica cenowa to jakie? 2000 z?. Interesuje mnie raczej drewno ,chocia? zalety delrinu chocia?by mnie troch? kusz?. Zastanawiam si? nad fletami Seery'ego.

No i troch? korci mnie kupno fletu oklapowanego z pe?n? chromatyk?... Ale chyba na razie sobie odpuszcze... I tu pojawia si? pytanie... Jak? klap? warto by by?o poszerzy? mo?liwo?ci fletu? Dwiema, jedn?, trzema? Rad b?d? za ka?de s?owo na ten temat Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barfly

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 11:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy obecnym kursie Euro, przy niewiele wy?szej kwocie (600 EUR) mia?by? nawet w zasi?gu "Celtic'a" lub "Traditional'a" Martina Doyla (oczywi?cie bez klap i slide'a). Ale, jak wiecie, Celtic to mój ukochany i niezast?piony instrument, wybrany w drodze eliminacji spo?ród kilkunastu innych wi?c nie b?d? obiektywny. Gdzies si? ju? nad nim rozp?ywa?em - to instrument wr?cz stworzony do ITM i jakby zrobione specjalnie dla mnie Smile Zakocha?em si? w nim od pierwszego d?wi?ku.

Co do klap (w przypadku Celtic'a). Je?eli chcia?by? mie? pe?n? chromatyk?, to minimum to trzy klapy: "Es", "F" i "Gis" - reszt? d?wi?ków o akceptowalnym poziomie mocy i czysto?ci spokojnie uzyskasz za pomoc? chwytów krzy?owych. Klap? "F" mo?esz mie? w wersji d?ugiej, krótkiej, albo w obu. W wersji oklapowanej cena i czas oczekiwania ro?nie gigantycznie.

Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Sro Cze 11, 2008 13:41 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 12:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam 2 przyzwoite flety do sprzedania. 6-klapowe Smile Jeden z nich to ten ktory mialem na Dowspudzie. Cena atrakcyjna Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 13:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozwol? sobie zacytowa? opini? Barfly'a z mojej prywatnej korespondencji z nim.
My?l?, ?e nie ma nic przeciwko:

Barfly:
"Celtic" Martina Doyle'a to jak dla mnie najlepszy flet irlandzki na
?wiecie - od kiedy go mam, nie szukam ju? niczego innego (a próbowa?em
kilkunastu, w tym bardzo znanych i uznanych marek). Ma ogromn? moc i jest
do?? ?atwy w grze. Mam taki sam, tyle ?e z grenadilu - Perry'ego jest z
cocuswood (niektórzy mówi?, ?e to najlepsze drewno do irlandzkich fletów,
aczkolwiek zachowuje si? nieco inaczej ni? grenadil. Bradzo dobrze na
d?wi?k robi mu du?a wilgotno?? kana?u).

Flety Doyle'a to z pewno?ci? jedne z najlepszych instrumentów do ITM i
wsz?dzie zbieraj? doskona?e recenzje. To instrumenty (szczególnie model
Celtic) zaprojektowane i wykonane wy??cznie z my?l? o ITM, wi?c je?eli
chcesz j? gra?, trudno mi doradzi? co? lepszego. To czyste drewno - bez
slide'a i klap, wi?c do 80% irlandzkiego repertuaru b?dzie doskona?e. Nieco
mniej wygodne w tonacjach od trzech krzy?yków wzwy? i trudny do grania we
wszelkich tonacjach "bemolowych". D?wi?k B jeszcze nie?le si? broni, ale
d?wi?ki takie jak Es, czy F s? praktycznie niemo?liwe do porz?dnego,
mocnego wydobycia. C spokojnie gra si? za pomoc? chwytów krzy?owych.

Konkluduj?c - do irlandczyzny to rewelacja! Oczywi?cie trzeba si?
przyzwyczai?, ale to jak w?a?ciwie do ka?dego irlandzkiego fletu. Ka?dy ma
swoje indywidualne cechy, z którym lepiej si? zaprzyja?ni? Smile

Pozdrowy
Wicja
Powrót do góry
Perry

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 13:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio widzia?em flet od Seeryego i powiem krotko: No comment.
Spieprzony kompletnie. Odradzam.

Doyle to zupe?nie inna bajka.
Mam celtica w cocus. Chcia?em go sprzedawa? ale jednak zostawiam sobie. On jest poprostu inny. Kompletnie inny ni? modele R&R i Pratten.
Bardzo udana konstrukcja, swietnie wykonczona, drewno dobrze wysezonowane Smile Doyle to profesjonalista najwy?szej klasy.
Powrót do góry
padre

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 14:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perry powiedziales A
to powiedz B
flet mial 10 lat i byl z hebanu
niekoniecznie musi to zle swiadczyc o obecnych produkcjach Seery'ego
bo czlowiek sie caly czas uczy
flety z delrinu sa jednak troche inne
a poza tym, to kto wie, co za oszolomy ingerowaly przez ten czas w ten flet.
jedna rzecz musze przyznac.
Seery za cholere nie potrafil sezonowac drewna.
ale pewnie z tego powodu odpuscil sobie drewno i skupil sie na delrinie.
Powrót do góry
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 21:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie o "irlandzkich korzeniach" fletu? To znaczy czy przyjemniej zainwestowa? we flet irlandzki (nieoklapowany i wr?cz robiony przez Irlandczyka) czy mo?e po prostu w drewniany flet poprzeczny chocia?by niemiecki? Smile
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 8:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je?eli jest to dobry, zadbany instrument, który Ci odpowiada, to w?a?ciwie nie ma wi?kszego znaczenia kto i kiedy go zrobi?, aczkolwiek irlandzcy makerzy i w ogóle wspó?cze?ni makerzy robi?cy instrumenty z my?l? o ITM potrafi? podrasowa? swoje instrumenty tak, ?eby bardziej nadawa?y si? do irlandzkiego grania. Nie wszystkie stare flety maj? odpowiedni zapas mocy, cho? s? takie. Cz?sto przecie? z po??czenia naprawd? starego instrumentu i doskona?ego muzyka rodz? si? prawdziwe, rasowe irlandzkie cuda - patrz Matt Molloy, Peter Horan, Catherine McEvoy itp itd.

Ja zaczyna?em od starego, niemieckiego fletu, ale by? to stary, rozklekotany rz?ch, który szybko zamilk?, ale dzi? piknie prezentuje si? na ?cianie Twisted Evil
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
padre

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 13:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze nie jest to do konca odpowiedz na pytanie Yoshiego
ale w sumie tez w temacie.
jakis czas temu ktos polecal na chiff&fipple goscia z UK
http://www.carlbell.co.uk/
podobno robi calkiem sympatyczne sprzety.
kumpel zamowil u niego Bb i teraz czeka na jego zrobienie.
ciekawe co z tego wyjdzie.
koles ma ciekawe ceny:
Flutes in D and Eb with tuning slide... £400.
Flutes in D and Eb without tuning slide... £300.
Flute in Bb without tuning slide... £350.
Acetal Flute in D with tuning slide... £245.
Acetal Flute in D without tuning slide... £195.
Fabric bag, made to measure... £20.

jeszcze jakis czas temu mial na swojej stronie jakies mp3 z gosciem grajacym na jego flecie jakas muze dawna - nie pamietam co to bylo.
w kazdym razie moze byc to ciekawa opcja dla kogos szukajacego stosunkowo niedrogiego fletu.
Powrót do góry
adam prószy?ski

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 21:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S?ysza?em o tym makerze. Sam kiedy? my?la?em o nim po tym jak sprzeda?em swój sprz?t Kubie Pietrzakowi (di Mauro). Flet by? z derlinu ?wietnie zrobiony, ale dla mnie mia? jeden minus. Za du?e otwory, a p?ucka me malutkie. Dlatego mysla?em o flecie Bella, Potem za?owa?em ze nie kupi?em tego rzadko spotykanego seta: Copley & Boegli - G/F combo in Blackwood and Sterling (New) (https://www.irishflutestore.com/newsite/products.php?c1=171
Pó?niej znowu mia?em okazj? zagra? na flecie Witka kiedy duan gra? w Lublinie. I znów mnie wzi??o...
Ale doszed?em do wniosku, ?e jednak skupie si? na whistlach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 23:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten di Mauro to kicha straszna. Zewn?trznie mo?e i ?adny ale dzwi?k ma fatalny i sporo b??dów konstrukcyjnych. Mo?e zbyt ostro podchodze do tego ale ze wszystkich fletów jakie mia?em w r?ku to kilka zrobi?o na mnie du?e wra?enie.

1. 6-klapowy Murray w blackwood którego ma Emmer Mayock

2. bezklapowy Olwell w blackwood na którym gra?a jedna flecistka podczas ostaniego Patryka - jak to Pratten. Du?a koby?a ale ma power oj ma...

3. 8-klapowy Grinter w blackwood (ma go Eddie Cassidy z Poznania) - bardzo ?atwy w zad?ciu. Perfekcyjnie zrobiony

4. 4-klapowy Gil w blackwood który ma Ewelina - to jest cudo. Kocham ten sprz?t. Ma poprostu wszystko. Sliczna s?odka góra i ostry dó?.

5. Mój Celtic od Doyla w cocus Smile (Witka te? jest bardzo dobry ale wole swój) - Killer. Du?o powietrza w d?wi?ku, niesamowicie mocny w dole no i s?ycha? ?e to drewno. Wykonanie perfekcyjne
Powrót do góry
ywysme

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 10:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie o fletach od Dixon'a? Ostatnio zainteresowa?y mnie te duo-head. Od razu powiem, ?e du?o kasy nie mam a i jakie? super profesjonalne flety mnie nie interesuj?.
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 11:05     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mia?em t? jego plastikow? rurk? Wink Średnia rurka Razz

Tak w ogóle to zdecydowa?em si? pozbiera? kas? na Doyle'a bez kluczy ze slide'm.
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 14:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako pierwszy flet kupi?em sobie dixona PCV, nie by?a to wersja dual head, tylko sam flet (bez cz??ci whistlowej).
By? stosunkowo tani, bo kosztowa? oko?o 60 EUR.
Niestety zupe?nie nie sprawdzi? si? jako flet do nauki. Trzeba ju? umie? dobrze dmucha? w flet, ?eby wydoby? z niego sensowny d?wi?k (taki, który s?ycha? i jest stabilny). Poza tym mój model nie stroi dobrze i w porównaniu do d?wi?ku D reszta wypada s?abo. (D ma bardzo mocne).
Wyko?czony nie jest dobrze, ma ostre kraw?dzie otworów.

Ogólnie nie polecam.
Nie mia?em w r?ce innych fletów PCV, ale wiem, ?e mo?na lepiej wybra? ni? Dixona

Co do whistla, to na warsztatach w pradze w zesz?ym roku pewna czeszka mia?a takie dual head combo i instrument po zainstalowaniu ko?cówki whistlowej nie stroi? na jednym czy dwóch d?wi?kach (z zamontowan? ko?cówk? fletow? odchy?k? mo?na by?o zaakceptowa?)
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 14:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoshi napisał:
Ja mia?em t? jego plastikow? rurk? Wink Średnia rurka Razz

Unikam radykalnych s?dów, ale tu musz? si? zgodzi?. Wiele po?ytku z tego nie b?dzie. Najprawdopodobniej zniech?cisz si?, albo nabierzesz z?ych nawyków.
Yoshi napisał:
Tak w ogóle to zdecydowa?em si? pozbiera? kas? na Doyle'a bez kluczy ze slide'm.

Ko?gratulacje! Nie zawiedziesz si?. Ja te? na pocz?tku celowa?em we flet ze slidem, ale Martin montowa? je g?ównie na modelach "Traditional", a dla mnie to w?a?nie "Celtic " by? idea?em. Nie wiem jak teraz, ale kiedy? z zasady nie robi? Celtic'ów ze slidem.
Celtice maj? na tyle g??bokie ??czenie, ?e w praktyce ono samo dzia?a jak slide (spokojnie wysuniesz je z 7 mm bez wi?kszego ryzyka) ale praktycznie nie robi? tego wcale, bo flet ?wietnie stroi w pozycji zerowej. Rozsuwanie wi?ksze ni? 5-7 mm troch? mija si? z celem, bo flet "gubi menzur?" i coraz gorzej stroi sam do siebie. Martin te? zwykle odradza slidy, ze wzgl?du na zwi?kszone ryzyko powstania p?kni?? korpusu, ale oczywi?cie zawsze decyzja nale?y do zamawiaj?cego.

Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Sro Cze 25, 2008 18:25 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: