Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie "high D" polecacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 10:35     Temat postu: OZ whistle Odpowiedz z cytatem

http://pl.youtube.com/watch?v=xz27IFEwLQ4 sprawd?cie i oce?cie sami gra Tonny Hinnigan
link do sklepu internetowego: http://www.ozwhistles.com/shop/Sozwhistles.php
cena... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 10:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no brzmi fajnie Smile Ten Abell wypada blado w tym nagraniu Smile

Moim marzeniem jesli chodzi o dzwiek whistla jest flet prosty renesansowy.
Mollenahuer robi kopie Kynsekera. Cos pieknego. D?wi?k zupelnie inny ni? ten który znamy z fletu prostego. Ten renesansowy ma olbrzymi dol, du?? dynamike i bardzo wyrownana skale. No i mamy pelna chromatyke Very Happy Problem to jedynie inna aplikatura. Ale podobao da sie dorobi? drug? przebierke z chwytami whistlowymi. Nie wiem czy kiedys czegos takiego nie zakupie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fast128

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 19:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki high D polecacie teraz?
Warunek: nie mo?e by? bardzo drogi. Czemu? Bo jako ma?y i krótki nosz? go ze sob? absolutnie wsz?dzie, wi?c mo?e mu si? co? sta?, albo mo?e zosta? zgubiony/skradziony jak poprzedni high D którego mia?em Smile
Ten poprzedni by? chyba elmuzu, w ka?dym razie polskiej produkcji.
Zale?y mi na ?adnym brzmieniu i na C oxxooo
Na allegro pokaza?y si? dixony, warte to co??
Perry

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 21:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal polecam susato Smile o tych Dixonach tradach sa rozne opinie. Mi sie podoba ale Barflyowi jak kiedys dawno pokazywalem to powiedzial ze jest sredni Smile
Powrót do góry
Fast128

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 23:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S? osi?galne w Polsce? Mocno mi brakuje high D, a w ?rode mam prób?, na którym chcia?bym go ju? mie?.
Poza tym kwestia ceny
Barfly

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 7:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dixony rzeczywi?cie nie zrobi?y na mnie ogromnego wra?enia - ?adny d?wi?k nawet mia?y, ale by?y cichutkie i ?atwo si? przytyka?y.

Jednak, ca?kiem niedawno (o ile dobrze pami?tam) próbowa?em Dixona Trad (którego w?a?cicielem by? "Pees" - Pees, popraw mnie, je?eli co? pokr?ci?em) i by?em naprawd? pozytywnie zaskoczony. Zupe?nie inna inkszo?? ni? "zwyk?y" Dixon.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fast128

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 11:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na allegro s? teraz dost?pne Clarke, Waltons i Feadog. Co? z tego warte uwagi?
Perry

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 12:11     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clarke s? koniczne
(albo pseudo koniczne bo jest to tak naprawde zwini?ty kawalek blachy)
.Maja du?y po?wist i du?o powietrza specyficzne brzmienie.

Z Waltonsami i Feadógami jest tak ze s? one malo powtarzalne i maj? kiepski dzwiek moim zdaniem.

Ceny na allegro s? zaporowe. Jak sie doliczy koszty wysy?ki tych whistli z UK to nawet przy sci?gni?ciu 1 sztuki wychodzi taniej Smile Smile
Powrót do góry
Pees

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 16:27     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barfly napisał:
Jednak, ca?kiem niedawno (o ile dobrze pami?tam) próbowa?em Dixona Trad (którego w?a?cicielem by? "Pees" - Pees, popraw mnie, je?eli co? pokr?ci?em) i by?em naprawd? pozytywnie zaskoczony. Zupe?nie inna inkszo?? ni? "zwyk?y" Dixon.

Ano, Barfly, nie ma co poprawia? Very Happy - tak by?o w istocie, cho? to ju? z pó? roku temu, albo i wi?cej, a pami?? zwykle zawodna... Do dzi? zreszt? nie wiem, jak to si? sta?o, ?e nie spróbowa?em Twojego plastikowego Dixona. Wszystko przez ten flet...

Co do Tradów, maj? bardzo dobry odbiór w "?rodowisku" Chiff&Fipple. Ostatnio kto? rozpocz?? w?tek "best whistle under $100" i Dixon Trad wymieniany jest w co drugim-trzecim po?cie. Generalnie króluje w kategorii "stosunek jako?ci do ceny".

Brass Trad jest moim whistlem dy?urnym, który le?y pod r?k? w newralgicznych punktach mieszkania i z którym w efekcie sp?dzam najwi?cej czasu. Wymaga raczej delikatnego zad?cia i nie jest g?o?ny, ale jak dla mnie na dzi? to akurat zalety. Jest strojony w najprostszy sposób, tzn. ?lizg g?ówki po korpusie, cho? g?ównie w dó?; w gór? bardzo ma?o albo wcale (nie wiem dok?adnie, nie sprawdza?em z tunerem). Barwa jest raczej ?agodna, nie ma mowy o piskliwo?ci góry. Granie "przez z?by" (dzi?ki, Barfly Smile ) wprowadza sporo mi?ego dla ucha szumu, nie wymagaj?c dodatkowego wysi?ku. Ogólnie - polecam, z zastrze?eniem, ?e ze wzgl?du na ww. cechy nie ka?demu si? spodoba.

Fast128 napisał:
S? osi?galne w Polsce? Mocno mi brakuje high D, a w ?rode mam prób?, na którym chcia?bym go ju? mie?.
Poza tym kwestia ceny

Fasst128 - wys?a?em Ci pm, czekam na szybciutk? odpowied?.
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 21:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do feadogów i waltonsów w ogólno?ci, to zgodz? si?, ?e d?wi?k maj? nie najlepszy, ale musz? zaznaczy?, ?e waltons mellow D odbiega od tej opinii. To jest model tzw wide bore, daje du?o przyjemnego szumu, nie bierze zbyt du?o powietrza (cho? do susato mu w tym zakresie wiele brakuje). Nie ma dra?n?cej góry. Polecam
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 15:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nosz? si? z zamiarem kupna whistli kerry chieftain albo burke'a. Moim zdaniem to porz?dne instrumenty tylko, ?e ró?ni? si? od siebie. Chyba w D wezm? Burke'a bo si? ?wietnie sprawdza w irlandzkiej muzyce, a w C kupi? chieftaina bo fajnie szumi i moim zdaniem dobrze brzmi w niekoniecznie irlandzkich kompozycjach.
Powrót do góry
Amazona

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 19:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dixona s? dost?pne na www.whistle.pl Smile strona polskiego dystrybutora
Powrót do góry
Sumar

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 6:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w?a?nie. Na tej stronie whistle.pl s? Flety Irlandzkie z tworzywa... Confused
Pomys? whistla, czy fletu z tworzywa sam w sobie mi si? niezbyt podoba.
Ale zastanawiam si? czy lepiej jak si? par? groszy uzbiera kupi? sobie w?a?nie takie... co?, czy mo?e lepszego Whistle'a? A dopiero jak ju? si? lepiej wprawi? w tej sztuce, to my?le? o zakupie w kolejnych latach cude?ka za 2000 tys. ?

Pozdrawiam, Sumar. ;P
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amazona

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak pierwszy raz o tym us?ysa?am te? mnie to nie rpzekonalo. Ale nie ma nic bardzije mylnego!
Flety z tworzywa maj? same plusy i nadaj? si? jako idealne instrumenyt dla pocz?tkuj?cych jak i uzup?nienie dla bardzije zaawansowanych. Wydaj? pi?kne, d?wi?ki i ciep?ej barw?, nie ró?ni?c? sie od drewnianych. D?wi?k jest naprawd? pi?kny. Sama by?am pod wra?eniem.
Poza tym, nie niszcz? si? one od wilgoci, z oddechu i z powietrza, dlatego z czasem ich d?wi?k nie ulega pogorszeniu. DO tego nie wymagaj? zabiegów konserwuj?cych. Nie niszcz? si? ?atwo. Po prostu instrument idealny Smile
Powrót do góry
Sumar

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 9:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w?a?nie si? zastanawiam... czy do nauki (bo wiadoma rzecz, ?e przy poprzecznych fletach samo zad?cie jest ju? sztuk?), kupi? taki Flet z tworzywa...

Ale to nie ma tego czego?... co ma drewno. Razz
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: