Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie "high D" polecacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 10:35     Temat postu: OZ whistle Odpowiedz z cytatem

http://pl.youtube.com/watch?v=xz27IFEwLQ4 sprawdźcie i oceńcie sami gra Tonny Hinnigan
link do sklepu internetowego: http://www.ozwhistles.com/shop/Sozwhistles.php
cena... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 10:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no brzmi fajnie Smile Ten Abell wypada blado w tym nagraniu Smile

Moim marzeniem jesli chodzi o dzwiek whistla jest flet prosty renesansowy.
Mollenahuer robi kopie Kynsekera. Cos pieknego. Dźwięk zupelnie inny niż ten który znamy z fletu prostego. Ten renesansowy ma olbrzymi dol, dużą dynamike i bardzo wyrownana skale. No i mamy pelna chromatyke Very Happy Problem to jedynie inna aplikatura. Ale podobao da sie dorobić drugą przebierke z chwytami whistlowymi. Nie wiem czy kiedys czegos takiego nie zakupie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fast128



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 42
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 19:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki high D polecacie teraz?
Warunek: nie może być bardzo drogi. Czemu? Bo jako mały i krótki noszę go ze sobą absolutnie wszędzie, więc może mu się coś stać, albo może zostać zgubiony/skradziony jak poprzedni high D którego miałem Smile
Ten poprzedni był chyba elmuzu, w każdym razie polskiej produkcji.
Zależy mi na ładnym brzmieniu i na C oxxooo
Na allegro pokazały się dixony, warte to coś?
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 21:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal polecam susato Smile o tych Dixonach tradach sa rozne opinie. Mi sie podoba ale Barflyowi jak kiedys dawno pokazywalem to powiedzial ze jest sredni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fast128



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 42
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 23:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są osiągalne w Polsce? Mocno mi brakuje high D, a w środe mam próbę, na którym chciałbym go już mieć.
Poza tym kwestia ceny
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 7:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dixony rzeczywiście nie zrobiły na mnie ogromnego wrażenia - ładny dźwięk nawet miały, ale były cichutkie i łatwo się przytykały.

Jednak, całkiem niedawno (o ile dobrze pamiętam) próbowałem Dixona Trad (którego właścicielem był "Pees" - Pees, popraw mnie, jeżeli coś pokręciłem) i byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Zupełnie inna inkszość niż "zwykły" Dixon.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fast128



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 42
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 11:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na allegro są teraz dostępne Clarke, Waltons i Feadog. Coś z tego warte uwagi?
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 12:11     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clarke są koniczne
(albo pseudo koniczne bo jest to tak naprawde zwinięty kawalek blachy)
.Maja duży poświst i dużo powietrza specyficzne brzmienie.

Z Waltonsami i Feadógami jest tak ze są one malo powtarzalne i mają kiepski dzwiek moim zdaniem.

Ceny na allegro są zaporowe. Jak sie doliczy koszty wysyłki tych whistli z UK to nawet przy sciągnięciu 1 sztuki wychodzi taniej Smile Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pees



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: ChorzĂłw

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 16:27     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barfly napisał:
Jednak, całkiem niedawno (o ile dobrze pamiętam) próbowałem Dixona Trad (którego właścicielem był "Pees" - Pees, popraw mnie, jeżeli coś pokręciłem) i byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Zupełnie inna inkszość niż "zwykły" Dixon.


Ano, Barfly, nie ma co poprawiać Very Happy - tak było w istocie, choć to już z pół roku temu, albo i więcej, a pamięć zwykle zawodna... Do dziś zresztą nie wiem, jak to się stało, że nie spróbowałem Twojego plastikowego Dixona. Wszystko przez ten flet...

Co do Tradów, mają bardzo dobry odbiór w "środowisku" Chiff&Fipple. Ostatnio ktoś rozpoczął wątek "best whistle under $100" i Dixon Trad wymieniany jest w co drugim-trzecim poście. Generalnie króluje w kategorii "stosunek jakości do ceny".

Brass Trad jest moim whistlem dyżurnym, który leży pod ręką w newralgicznych punktach mieszkania i z którym w efekcie spędzam najwięcej czasu. Wymaga raczej delikatnego zadęcia i nie jest głośny, ale jak dla mnie na dziś to akurat zalety. Jest strojony w najprostszy sposób, tzn. ślizg główki po korpusie, choć głównie w dół; w górę bardzo mało albo wcale (nie wiem dokładnie, nie sprawdzałem z tunerem). Barwa jest raczej łagodna, nie ma mowy o piskliwości góry. Granie "przez zęby" (dzięki, Barfly Smile ) wprowadza sporo miłego dla ucha szumu, nie wymagając dodatkowego wysiłku. Ogólnie - polecam, z zastrzeżeniem, że ze względu na ww. cechy nie każdemu się spodoba.

Fast128 napisał:
Są osiągalne w Polsce? Mocno mi brakuje high D, a w środe mam próbę, na którym chciałbym go już mieć.
Poza tym kwestia ceny


Fasst128 - wysłałem Ci pm, czekam na szybciutką odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 21:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do feadogów i waltonsów w ogólności, to zgodzę się, że dźwięk mają nie najlepszy, ale muszę zaznaczyć, że waltons mellow D odbiega od tej opinii. To jest model tzw wide bore, daje dużo przyjemnego szumu, nie bierze zbyt dużo powietrza (choć do susato mu w tym zakresie wiele brakuje). Nie ma drażnącej góry. Polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 15:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja noszę się z zamiarem kupna whistli kerry chieftain albo burke'a. Moim zdaniem to porządne instrumenty tylko, że różnią się od siebie. Chyba w D wezmę Burke'a bo się świetnie sprawdza w irlandzkiej muzyce, a w C kupię chieftaina bo fajnie szumi i moim zdaniem dobrze brzmi w niekoniecznie irlandzkich kompozycjach.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amazona



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 19:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dixona są dostępne na www.whistle.pl Smile strona polskiego dystrybutora
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sumar



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Ełk

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 6:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Na tej stronie whistle.pl są Flety Irlandzkie z tworzywa... Confused
Pomysł whistla, czy fletu z tworzywa sam w sobie mi się niezbyt podoba.
Ale zastanawiam się czy lepiej jak się parę groszy uzbiera kupić sobie właśnie takie... coś, czy może lepszego Whistle'a? A dopiero jak już się lepiej wprawię w tej sztuce, to myśleć o zakupie w kolejnych latach cudeńka za 2000 tys. ?

Pozdrawiam, Sumar. ;P
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amazona



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak pierwszy raz o tym usłysałam też mnie to nie rpzekonalo. Ale nie ma nic bardzije mylnego!
Flety z tworzywa mają same plusy i nadają się jako idealne instrumenyt dla początkujących jak i uzupłnienie dla bardzije zaawansowanych. Wydają piękne, dźwięki i ciepłej barwę, nie różniącą sie od drewnianych. Dźwięk jest naprawdę piękny. Sama byłam pod wrażeniem.
Poza tym, nie niszczą się one od wilgoci, z oddechu i z powietrza, dlatego z czasem ich dźwięk nie ulega pogorszeniu. DO tego nie wymagają zabiegów konserwujących. Nie niszczą się łatwo. Po prostu instrument idealny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sumar



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Ełk

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 9:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie się zastanawiam... czy do nauki (bo wiadoma rzecz, że przy poprzecznych fletach samo zadęcie jest już sztuką), kupić taki Flet z tworzywa...

Ale to nie ma tego czegoś... co ma drewno. Razz
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group