Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie "high D" polecacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barfly

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 10:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem wykonanie jest du?o wa?niejsze ni? sam materia?, szczególnie w przypadku fletów czy whistlów. Je?eli instrument b?dzie mial wady konstrukcyjne, nie pomo?e mu nawet najlepsze drewno. Pos?uchaj sobie pierwszych p?yt Danu - czy naprawd? s?yszysz, ?e Tom Doorley gra tam na flecie z tworzywa?
S?yszy si? raczej flecist?, ni? flet. W dobrych r?kach, przyzwoicie wykonany instrument b?dzie brzmia? równie dobrze, niezale?nie od materia?u.

Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Pon Wrz 01, 2008 13:55 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Amazona

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tyle, ?e naprawd? polecam. Sama mam taki, i jak na pocz?tku nie by?am przekonana, to teraz widz? i doceniam wszystkie jego plusy Very Happy [bo wad nie ma]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sumar

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli, jak chce si? dopiero zacz?? gra? na Flecie, to w sumie lepiej dorwa? co? dobrego z tworzywa, powiedzmy ko?o 100/150z?, ni? wybuli? kosmiczn? sum?, a potem odstawi? pó?k?, bo trudno si? "dmucha"? Very Happy

B?d? musia? porozgl?da? si?, bo opinia opini?, ale najlepiej to chyba samemu zobaczy?, i przekona? si? na w?asnych uszach, paluchach i w ogóle...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barfly

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie i szczególnie na etapie nauki, trzeba zadba? o dobry sprz?t, bo:
1. mo?na si? powa?nie zniech?ci?, je?eli instrument b?dzie "niegralny"
2. nawyki nabyte na s?abym, czy wr?cz wadliwym instrumencie bardzo trudno wykorzeni? - b?d? si? m?ci? nawet, gdy ju? przesi?dziesz si? na "rakiet?"
3. maj?c dobry instrument nie masz ju? (pod?wiadomego nawet) argumentu, ?e je?eli co? ci nie wychodzi, to w?a?nie z powodu instrumentu. Masz pewno??, ?e przy solidnym ?wiczeniu ten w ko?cu odp?aci Ci z nawi?zk?.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fishman

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 13:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Sumar!

Ja dodam te? od siebie, ?e wa?na jest, rzecz jasna jak dla mnie, mo?liwo?? us?yszenia instrumentu w d?oniach profesjonalisty. Ja swój flet kupi?em zupe?nie w ciemno i przez d?uuugi czas nie mia?em poj?cia o jego mo?liwo?ciach. I to by? mo?e os?abia?o moj? motywacj?. Przyznam, ?e kilka d?wi?ków zagranych na moim sprz?cie przez Witka czy Ewelin? zmieni?y moje podej?cie do instrumentu. Mam wra?enie, ?e dzi?ki temu ?atwiej mi jest teraz wzorowa? si? na stylu innych artystów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 13:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam si? uczy?em na badziewnym whistlu wartym tyle co 3 piwa w pubie i jako? da?em rad?. Fakt, ?e teraz jak na nim gram to mi ucho zaczyna krwawi?, ale czasem bior? go do r?ki z sentymentu.
Powrót do góry
Perry

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 12:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ostatnim festiwalu w B?dzinie zakocha?em si? w jednym whistlu. Nasz kolega Kuba ukrywaj?cy si? pod pseudonimem Faorn, wraz z tata eksperymentuj? z whistlami zrobionymi PCV. Projekt nosi kryptonim

Goldfinch whistles

Jest to instrument na wzór Water Weasela od Glenna Schultza.

Powiem krótko: Jako?? wykonania, dopracowanie no i przede wszystkim d?wi?k to najwy?sza pó?ka. Próbowa?em ró?nych egzemplarzy ró?ni?cych si? mi?dzy sob? i niektóre z nich graj? du?o lepiej od mojego Schultza. By?em w szoku.

Intonacja perfekcyjna.

Gdyby nie fakt ?e do swojego Schultza mam sentyment (Marcin Rumi?ski nagrywa? na nim ostatni? p?yte) to bym go sprzeda? i zamówi? Goldfincha.
Zreszt? pewnie pr?dzej czy pó?niej i tak zmówie ?eby mie? to cude?ko w kolekcji Smile

Zastanówcie si? i pogadajcie z Kub? i jego tat?. Przemili ludzie. My?le ?e ceny te? b?d? dobre Smile Mo?ecie mie? w pe?ni profesjonalny istrument który jest du?o lepszy od wszystkich Feadogów, Calrków, Generaton, Dixonów... itd. Ró?nica jest taka jak mi?dzy porsche i syrenk? ;D
Powrót do góry
Fast128

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 17:57     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam to, co napisa? Perry - na festiwalu mia?em naby? sobie innego high d, ale po odwiedzeniu z nim flecistów graj?cych na festiwalu wybór pad? na Goldfincha. No i mam Smile
Barfly

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 18:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedzia?em, czy ju? mo?na tak oficjalnie og?asza? debiut, ale skoro nie jestem pierwszy, to i ja dopisz? si? do zas?u?onych pochwa?. Nie mia?em jeszcze okazji na spokojnie potestowa? sobie wszystkich mo?liwo?ci Goldfincha, ale egzemplarzem, który na chwil? wpad? mi w ?apy, by?em naprawd? szczerze zachwycony! Razz

PS. Fast128 - czy?bym rozpoznawa? w Tobie d?ugow?osego kamerzyst? o klasyczno-fletowej przesz?osci? Je?eli tak - u?miecham si? w wiadomej sprawie, o tak: Very Happy Mr. Green
Jasiek

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 19:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jak reszta zacz??a to i ja si? dopisz?. Nie gram za bardzo na whistlu, ale musz? powiedzie?, ?e Goldfinch'e daj? rad?. Po za tym Feaorn i jego Tata zbierali podczas festiwalu mas? opinii, jestem pewien, ?e za nied?ugo b?dzie o ich whistlach g?o?no Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Jasiek dnia Wto Wrz 02, 2008 19:27 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Perry

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 19:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witku a gdzie mo?e by? lepsze miejsce i czas ni? Festiwal w B?dzinie na premiere tego whistla. Tyle znakomitych muzyków i ta niezapomniana atmosfera...
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 19:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejsce na premier? doskona?e - chodzi?o mi raczej o oficjalne informacje w sieci, ale tu ju? Faeorn i Tata maj? zdanie decyduj?ce. Powstrzymywa?em si?, coby im zostawi? s?owo wst?pne.
Pees

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 21:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh, a mnie przy tym nie by?o Sad... W ogóle mnie ma?o by?o, jak to przy dzieciach Confused.

Kto? w okolicy ma TO cudo?

Feaorn - jaki? 'whistle tour', wzorem 'Chiff and Fipple'? Very Happy

Fast128 - jaki? goldfinchowy te?cik? Wobec nabytku rozumiem, ?e Vargas wraca do mnie? Smile
Powrót do góry
Feaorn

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 22:56     Temat postu: Goldfinch Whistles Odpowiedz z cytatem

O kurcz?! Embarassed Ledwo si? zregenerowali?my po B?dzinie, a tu taka niespodzianka! Ogromne dzi?ki! Strasznie nam mi?o czyta? te s?owa! Very Happy Doprawdy, jestem szcz??liwy s?ysz?c pozytywne opinie tak znakomitych ludzi, tym bardziej, ?e ca?y czas mam w g?owie ca?? t? trudn? (ale i przyjemn? Wink) drog?, któr? musieli?my przeby?, by móc Wam je na ostatniej b?dzi?skiej imprezie zaprezentowa?. Smile Jeste?my onie?mieleni i chyba faktycznie nieprzygotowani na tak? Wasz? reakcj? - nie przesz?o nam przez my?l, by równa? si? z legendarnym Thin Weaselem Glenna Schultza! Smile

Chcieliby?my podzi?kowa? tym wszystkim, którzy nas t? kr?t? whistlemakersk? ?cie?k? prowadz? - szczególnie fantastycznym ludziom i wyj?tkowym muzykom z zespo?ów Danar, Duan i Beltaine, bez których wsparcia, dobrego s?owa i przepi?knej muzyki z pewno?ci? by?my w tej dziedzinie za daleko nie zaszli. Smile

Wstrzymywali?my si? z premier? - ca?y czas odnajdujemy w naszych instrumentach niedoskona?o?ci, które sp?dzaj? nam sen z powiek. Ostatnie poprawki do egzemplarzy, które Wam prezentowali?my, wprowadzali?my jeszcze na dzie? przed b?dzi?skim festiwalem. To wspaniale, ?e si? Wam spodoba?o! Very Happy

Co do ceny instrumentu - wszystko jest jeszcze chyba zbyt ?wie?e, by co? og?osi?. Musimy si? wreszcie porz?dnie wyspa?, zebra? wszystkie uwagi i przyst?pi? do budowy kolejnych egzemplarzy. Niebawem powinienem wstawi? nasz? whistlemakersk? stronk? na serwer, gdzie wszelkie informacje dotycz?ce samego instrumentu wkrótce si? znajd?. Smile
michal18c

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 23:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No prosz? wreszcie si? co? dzieje w kwestii whistle "made in poland" w ko?cu nazwa flecik polski troch? zobowi?zuje... pozdrawiam
P. S. Ja mam od Marka low whistla (mini set d, e) i na nim gram, najbardziej lubie sobie za??czy? na cd np. Inisheer'a gdzie prym wiedzie tin whistle a ja gram na low'ie i odwrotnie jak jest low to gram na tin'ie...

Barfly "Road To Lisdoonvarna" by Duan - poprostu majstersztyk. Gratuluje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: