Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hand made flute?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sumar



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Ełk

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 18:50     Temat postu: Hand made flute? Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Widziałem już link do strony, gdzie pokazane jest jak można z rurki PCV samemu zrobić whistle'a. Dlatego też pomyślałem, czy przypadkiem nie znacie miejsca, skąd można by zdobyć informacje jak zrobić samemu Flet poprzeczny Irlandzki (w D mi zależy). Pobawiłbym się z ojcem... a nuż widelec, jakaś fajna "piszczałka" by wyszła.

Pozdrawiam, Sumar.
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pees



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: ChorzĂłw

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 22:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak robi to Doug Tipple:

http://dougsflutes.googlepages.com/makingasimpleirishflute

Polecam konsultacje z jednym z naszych forowiczów, Adamem Prószyńskim, który tego typu flety swego czasu robił i sprzedawał (nie mam danych nt. stanu dzisiejszego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 7:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki wpływ na naukę gry ma gra na flecie zwężającym się na całej długości, a takim zrobionym z prostej rurki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 7:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to mawial S.Tym: "nie czuje się w temacie kompetentny, więc chętnie się wypowiem" Wink

Nigdy długo nie grałem na cylindrycznym flecie - zawsze tylko próbowałem, z ciekawości. Uczyłem się już na konicznym egzemplarzu więc porównania z etapu nauki nie mam żadnego. Natomiast, gdy później próbowałem swoich sił na "cylindrze" (prostym, bez klap - tylko 6 otworów) największy problem sprawiało mi strojenie, intonacja - więc być może gdzieś tu kryje się główna różnica. Dodatkowo trochę brakowało mocy, ale nie wiem czy to zasługa cylindrycznosci, czy czegoś innego. Wszak flety klasyczne cylindryczne są i duży zapas mocy mają.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 11:58     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja cylindry odradzam. Zdecydowanie odradzam. Są problemy z drugą oktawą, dźwięk wogóle jest jakiś taki nierówny.

Jeżeli ktoś chce spradzić swoich sił to może zrobić sobie taki flecik samemu. Kupowanie tego to głupota moim zdaniem.

Co do fletów współczesnych to one owszem są cylindryczne ale główka jest paraboliczna. W fletach irlandzkich jest odwrotnie: główka cylindryczna i koniczny kanał. I to też nie do końca koniczny bo on sie raz roszerza raz zwęża..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 22:43     Temat postu: irish flute Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o tym http://www.musicoutfitters.com/ethnic/irish.htm

i takie tam http://www.hakamdin.com/?PHPSESSID=te8plch26iovr7i6cngu5nr993&lID=1&p=100&a=23&cPath=&cRoot=2&cID=90


a tu flety http://www.hakamdin.com/?PHPSESSID=te8plch26iovr7i6cngu5nr993&lID=1&p=100&a=23&cID=32&cRoot=3cPath=

Ebay http://search.ebay.com/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=irish+flute&category0=


Ostatnio zmieniony przez michal18c dnia Sob Wrz 06, 2008 23:10 , w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 22:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak chcecie coś kupić spoza Europy, to pamiętajcie, że zapłacicie przy odbiorze dodatkowo 22 % jakiegoś tam podatku czy cła.
Wiem niestety po sobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 23:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek napisał:
jak chcecie coś kupić spoza Europy, to pamiętajcie, że zapłacicie przy odbiorze dodatkowo 22 % jakiegoś tam podatku czy cła.
Wiem niestety po sobie.


o ile się nie dogadasz w sprawie zanizenia wartosci deklarowanej. Wiem to na szcescie po sobie. Skrzypiec zety za 900 dolcow nie odwazylem sie w taki sposob wyslac wiec osiem stowek dodatkowo trzeba bylo wysuplac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 10:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już dwa razy zamawiałem przesyłki ze stanów, raz to były whistle od Burke, a raz dudy od Pata Skya i ani razu cła nie zapłaciłem. W przypadku nadawca napisał wartość 50$ a na paczce z dudami była tylko cena za przesyłkę 39$. W obu przypadkach nie umawiałem się na zmianę wartości przesyłki. Widocznie po tamtej stronie oceanu już trochę się orientują jak tanio wysłać rzeczy i być konkurencyjnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 18:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszysko ok pĂłki jest ok,
ale jak przesyłka zginie, albo się zniszczy to więcej stracisz niż zyskasz, bo wiadomo, że płacimy z góry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 19:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest w Stanach, ale ubezpieczenie przesylek np z wysp dziala tylko na wyspach. Poczta Polska juz nie odpowiada za zniszczenie badz zagubienie paczki na terenie Polski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 21:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to dlatego, że Poczta Polska to takie zgrupowanie partyzanckie. Gdyby byli rzetelni to odpowiadaliby za przesyłki im powierzone.
Co do ginących przesyłek, myślę że bardziej ryzykujemy po polskiej stronie niż po amerykańskiej (choć może dlatego że nie znam tamtejszych realiów).
Żeby tego uniknąć można skorzystać z usług firm prywatnych, ale to po pierwsze kosztuje, a po drugie słyszałem, że w takim wypadku cło płaci się bankowo (choćby z tego powodu, że trzeba podać wartość przesyłki, bo od tej wartości naliczana jest kwaota ubezpieczenia).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 21:58     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczta Polska sucks !!! Nie będe się wypowiadał na jej temat bo musiałbym używać bardzo dużej ilości bardzo niecenzuralnych słów....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aistiharha



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 9

PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 17:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejrzałam opis Douga Tipple, może spróbuję...chociaż już wiem że będzie ciężko ;]
_________________
Pragnę uciec w dziki las
Tam mĂłj dom...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group