Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uilleann Pipes
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 17:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie do osób grających na uilleanach: czy ktoś z Was mógłby wrzucić nagrania zrobione przez siebie na tym instrumencie i linki do nich? Chętnie posłuchałbym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arni



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 12:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post, więc kilka słów o mnie. Muzyką celtycką interesuję się od bardzo dawna. Jakieś 5 lat temu zacząłem przygodę z dudami szkockimi GHB a od jakiegoś czasu również pogrywam na whistl'ach.
Do tej pory byłem jedynie czytelnikiem Forum, w chwili obecnej szczególnie uważnie śledzę temat uilleann pipes, ponieważ zdecydowałem się na zakup tego instrumentu. W związku z tym piszę ten post z prośbą o poradę doświadczonych piper'ów Smile .
Jeszcze nie zdecydowałem o wyborze makera - instrument pewnie będę kupował osobiście (za poradą Marcina Rumińskiego). Czy moglibyście wskazać jakiegoś sprawdzonego makera - najlepiej z wysp brytyjskich?
Zainteresowały mnie również Vpipes. Ciekaw jestem szzególnie opinii na temat instrumentu Conora, który podobno sprawił sobie takowy...
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 18:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszt starter seta od David'a Daye'a to ok. 480$ (koszt starter seta 388usd, wysyłka 72usd plus 4 procent od całości 18.6usd - opłata związana z transferem paypal) www.daye1.com/
Opinie o uílleannach od DD są pozytywne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 14:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem practice seta. Generalnie jest to insturment kombinowany:

Chanter: pakistan 3-kluczowy tuningowany przez Andreasa Rogge, z górą konstrukcji mojej + Tomaszewicza, stroik syntetyczny Grzegorz Tomaszewicz
mieszek: od Northumbrian pipes produkcji Dave'a Shawa
worek: syntetyczny by Grzegorz Tomaszewicz

Dudy jak na początek przyzwoite, słabo troche z dolnym D i ze strojeniem ale to kwestia dobrego stroika (ten od Rogge rozwalil sie poprzedniemu właścicielowi)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 22:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też zastanawiam się nad takim kombinowanym ps, z tym że będzie to pakistański uillean ps z chanterem od Daye'go. Z tego co dowiedziałem się od ebajowców, którzy zakupili taki ps instrument jest dość dobrze wykonany. Co do dźwięku i strojenia wiadomo jak to jest z pakistanami, z drugiej zaś strony trudno o opinie od osób, które dopiero co zakupiły instrument...
Perry wrzuć jakieś fotki i nagrania - chętnie zobaczę, posłucham Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 21:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem kiedyś half seta pakistańskiego, ale sprzedawanego przez Bagpipes Galore z Edynburga. Kupił go Marcin Rumiński i nagrał na nim płytkę Shannon Shannon. Potem ja odkupiłem je od niego. Jedyny minus jakie miały to stroiki do dronów. Za dużo w nie szło powietrza i trzeba się było odymać mieszkiem (wg mnie też za małym jak na halfa) Poza tym ok. Zaskoczyła mnie jakość drewna. Na prawdę świetnie zrobione z gęstego blackwoodu Nie to co teraz. Zresztą posłuchajcie na płycie Shannona.

Drugie jakie miałem to też kombinowane. Worek osłona chantera i stocki mojej produkcji. Mieszek i chanter od Jima Daily-dziadziusia amatora i miłośnika uilleanów. To były pierwsze dudy Marcina. Potem chanter trafił do jego piwnicy. Kiedy u niego byłem, pokazał mi go i go odkupiłem. Znalazłem w necie kto go mógł popełnić bo on już nie pamiętał, wysłałem do dorobienia stroika i ... Marcin nagrał na nich ścieżki na Green hypnosis Smile

A swoją drogą Przemek Dusza (forumowy soulman) miał do sprzedania uilleanny Vignolesa. Grałem na nich. Miały schrzaniony stroik, ale zamówił nowy i było ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 8:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tinwhistletunes.com znalazłem nagranie Give Me Your Hand nagranie z użyciem pakistańskiego chantera, z ''przebudowanym'' stroikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 9:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rogge naprawde przyzwoicie przerobil chantera. W koncu to jeden z najwiekszych Smile Nie graja rewelacyjnie ale zaplacilem za nie grosze. Dla samego mieszka warto było. Jest naprawde niezly. Fotki i nagrania wrzuce jak troszke stuninguje te dudy. Musze jeszcze pare detali w nich zrobic Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 20:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może komuś się przyda ''The Uilleann Pipe Reedmaker's Guidance Manual'' Dave Hegarty http://source.pipers.ie/data/pdf/pdf_009753.pdf
W kwestii pakistańskiego chantera - co należało by w nim zmienić, żeby dobrze grał?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 18:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj późny popołudniem dostałem swój practice set. Solidnie wykonany ps - no i na szybko spróbowałem wydobyć dźwięk - stwierdziłem, że juliany rzeczywiście to mega trudny instrument. Będę walczył nadal. Jak nauczę się dobrze 'ściskać' worek i pompować, dopiero wtedy zakupię inny chanter. Jeżeli ktoś jest ciekawy to mogę wrzucić fotki. By the way... posiada ktoś linki do fingeringcharts?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 02, 2011 10:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przerabianiem pakistana to jest problem. Trzeba znaleźć producenta który zostawia dużo materiału w chanterze i jest z czego "zabrać". Jest jeden taki ale nie pamiętam nazwy.

Druga sprawa to znaleźć gościa który taki chanter przetoczy. Rogge zrobił to wyjątkowo ale więcej nie podejmuje się takich akcji. Niema w tym interesu.

Trzecia sprawa to dobranie stroika. Mój plastikowy od Tomaszewicza gra całkiem znośnie ale to nie jest to. Grzesiek nie chce robić więcej stroików do julianów. Zbyt dużo zabawy.

Niejaki Reedshaman z Angli robi podobno bardzo dobre trzcinowe stroiki. Mi zaproponował 65 funtów + 12 wysyłka (jeżeli mu wyślesz chanter) za stroik do chantera. Akurat wiem że moge zainwestować bezpiecznie te pieniądze bo mam dobrze stuningowany chanter. Testowaliśmy go z Jankiem Gałczewskim na stroiku Gallaghera i grał fajnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 16:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten gość to Tim Britton http://www.skep.com/britton/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 20:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki gość Adam ? Nie za bardzo rozumiem kontekst Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 21:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On przerabiał pakistany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie; Tim przerabia (przerabiał bo nie wiem jak to wygląda na obecną chwilę) pakistany. Pisałem do niego jak miałem ten pakistański set od Marcina Rumińskiego. Ceny przeróbki niestety nie pamietam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group