Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filmiki z YouTube
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> ITM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 13:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perry napisał:
Ciekawe kto zgadnie na jakim flecie gra Fergus Very Happy

...czyĹźby Doyle Traditional? Rolling Eyes
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 14:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blisko
Doyle Celtic. 6-klap, blackwood, slide, pierscienie z kosci słoniowej. Martin chwalił mi sie kiedyś tym fletem. Wiem nawet ile coś takiego kosztuje ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 15:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem kolejny genialny filmik:

http://pl.youtube.com/watch?v=tu4DciCeff4&feature=related

Tym razem w roli głównej Peter Horan. Legenda tradycyjnej muzyki irlandzkiej. 82 lata na karku, czlowiek ktory gral z wieloma niezyjacymi legendami muzyki irlandzkiej.

Wiekszosć nagrań Horana to nagrania w duecie ze skrzypkiem Fredem Finnem Smile

To jest właśnie prawdzwe tradycyjne granie kochani !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 16:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz jeszcze więcej "tradycyjnego grania" sprawdź tą stronę -

http://www.archive.org/search.php?query=irish%20AND%20subject%3A%2278rpm%22

Nagrania z lat 20-tych zeszłego wieku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 22:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soft- Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa .... Tysiąc dzieci, a każde flażoleci :


http://www.youtube.com/watch?v=jHcw4tCwBvs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=DOTEL4z-otY

i to teĹź jest dobre : http://www.youtube.com/watch?v=Yx7RSXB0ldY&feature=related

i pomyślec, że ja też kiedyś tak wyglądałam i tak grałam...heh...kawał historii Smile chociaż ...kiedy ja tam grałam kilka lat temu formułą byłą troszkę inna Smile
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 0:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwole sobie na taki maly offtopic

Ja bym Cie El nazwał cudownym dzieckiem W. Wietrzyńskiego Smile Moim zdaniem dzięki takiemu człowiekowi jak on można wyłapać takie talenty jak Ty. 1 na 1000, trudno powiedzieć... Im więcej osóób zaczyna gre tym większe szanse na znalezienie więcej takich osób ja Ty.
Sama wiesz że środowisko folkowe się rozpada. Ile wspanialych zespołów upadlo.. Czemu ? Brakuje ludzi. Ty jako mloda osoba powoli stajesz sie weteranem..
Dlatego jetem pełen uznania i szacunku dla Pana Wietrzyńskiego i tego co robi. Może gdyby taka osoba pojawila sie w moim rejonie wcześnie osiągnął bym poziom pozwalający mi aktywnie tworzyć polki folk.. Niestety.. Bozia sprawila że whistla zobaczylem na oczy w wieku 23 lat dopiero...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 7:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomnę jeszcze, że z tej grupy wywodzi się również Patrycja Napierałą i Patryk Hołoga.
A tak w ogóle...jeżeli chodzi o ludzi. Obecnie rzeczywiście brakuje świeżej krwi (chyba nawet bardzo brakuje:(...) ale niestety nikt nowy od Wietrzyńskiego się nie pojawia. Nie chciałabym o nim negatywnie mówic, wiele mu zawdzięczam, i wiem, że robi on dobrą robotę (często idzie z kagankiem oświaty,..."u podstaw"), ale ....Myślę, że to niestety trochę wina polityki Wietrzyńskiego, że nikt z tysiąca śmigających dzieci nie pojawia się na dobre w świecie folkowym (...)
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 8:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno chociażby dzięki temu forum ktoś nowy się pojawi Smile

Graliśmy kiedyś koncert w Gnieźnie i była tam orkiestra flażoletowa (podejrzewam, że to ta, chyba, że jest jeszcze jakaś inna) , była tam taka młoda dziewczyna, właściwie dziewczynka i wymiatała na whistlu reele, jigi, polki. Była niesamowita, nawet zagrała z nami jakiś kawałek Smile Jeśli jej do tej pory nie przeszło to myślę, że jeszcze o niej usłyszymy.

A czemu wina polityki, że nikt się nie pojawia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 9:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chyba kiedyś się spotkałem z tym zespołem, podczas parady muzyki w Warszawie kilka lat temu.
Co do pojawiania się nowych zespołów, to z mojej strony mogę powiedzieć, że po prostu nie ma z kim grać. Chyba z 70% powstających młodych zespołów, to zespoły rockowe. Każdy w końcu może sobie kupić gitarę elektryczną i nauczyć się grać na riffach w kilka miesięcy, a potem grać tak samo jak reszta zespołów. Mało kto szuka rytmów wyszukanych i niebanalnych i tym samym zaczyna interesować się mniej popularna muzyką.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 9:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o Patryku i Patrcji też pamiętam Smile Oni jednak wybrali inne instrumenty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 11:10     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o, na tej paradzie w Warszawie to ja jeszcze grałam!to chyba dawno było...

Myślę, że wina polityki, bo...mam wrażenie, że oni kiszą się ze sobą, nie promuje się tam własnej działalności poza orkiestrą i poza oficjalnym nurtem muzycznym, a kiedy ktoś takową działalnośc podejmie, i chce się skupic tylko i wyłącznie na niej (rezygnując z orkiestry), nagle zmienia się jego status, i zostaje niejako obłożony ekskomuniką.

Mówię na przykładzie swoim i ludzi z mojego pokolenia flażoletów, nie wiem na pewno czy teraz dokłądnie tak samo jest, ale brak świeżej krwi każe mi sądzic, że jest bardzo podobnie....

a ludzie tam naprawdę wymiatają. Bo zaczynają od bardzo młodych lat. i szkoda, że nie zasilają polskiej sceny folkowej.

Moim zdaniem szkoda również, że orkiestra nie wystąpiła nigdy na żadnym festiwalu celtyckim Sad

Co do orkiestry spotkanej w gnieĹşnie ....
Wojciech Wietrzyński zaczynał ze Swarzędzką Orkiestrą Flażoletową, i ta do dziś pozostaje najważniejszą, reprezentacyjną "jednostką" Smile. Ale w całej Wlkp tworzył pomniejsze orkiestry, z którymi występował na imprezach mniejszego kalibru, a najzdolniejsi z tych orkiestr zasilali Wielką Orkiestrę Swarzędzką.


Na stronie osoby "zaprzyjaźnionej" z Ruchem Flażoletowym w Polsce, znalazłam taką informację :" Rok 2006 - szacuje się, że w Polsce jest ponad trzydzieści tysięcy Shocked amatorów gry na flażolecie."
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl


Ostatnio zmieniony przez poznanskapyrka dnia Sob Wrz 13, 2008 11:46 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 11:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba namówić Patryka żeby rozpromowal to forum nasze tam Smile Wiem że on ma z nimi kontakt dobry bo chyba tam gra Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poznanskapyrka napisał:
o, na tej paradzie w Warszawie to ja jeszcze grałam!to chyba dawno było...


No proszę. Nie pamiętam ile to lat minęło, ale to było bardzo dawno temu. Brałaś może udział w tym wielkim jam session granym przez wszystkich uczestników pod szkołą, z której wychodziliśmy? To robiło wrażenie, biorąc pod uwagę ilośc grających.

...ech, stare, dobre, czasy...
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ywysme



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd: stolica powiatu

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 16:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to wina młodzieży. W moim gimnazjum na muzyce graliśmy na flazoletach i nauczyciel musiał się sporo napracować, żeby to wogóle zainteresować a wręcz zmusić do grania. Teraz mało komu się chce wogóle coś robić folkowego, bo to 'gówno i durna biesiada' cytując za moim jednym dalszym znajomym.
_________________
Never was a cornflake girl...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 23:49     Temat postu: Krucjata Odpowiedz z cytatem

Jaśku - dzięki za link! Coś naprawdę wyjątkowego! Smile

Taka inicjatywa orkiestrowa (w założeniu) to świetna sprawa! Zaprawdę, szkoda, że cała ta machina ostatecznie działa, jak działa.

Mam w najbliższych planach propagowanie whistlów w moim dawnym gimnazjum, gdzie ludzie - wierzę - nie są jeszcze na tyle zamknięci, by sprawę całkowicie olać - a nuż znajdzie się ktoś, komu to naprawdę zasmakuje? Prowadziłem już jedno takie małe spotkanko z ITM & whistlem na jednej z lekcji muzyki i wzbudziłem jakieś zainteresowanie, a to już coś! Ciekawe, co wyniknie z tej mojej drobnej krucjaty...

(Albo robi się nam kolejny mały-duży oftop, albo ustalamy, że takie dyskusje są dopuszczalne w temacie filmikowym Wink)
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> ITM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group