Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Koncertina

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
plunkett

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 10:55     Temat postu: Koncertina Odpowiedz z cytatem

Cze??Wink
Mam ochot? pogra? na czym? wi?cej, ni? whistle, zw?aszcza, ?e w naszej szantowej kapeli przyda?oby si? wzbogacenie brzmienia...pomy?la?am sobie, ?e mog?abym do??czy? koncertin? . Problem w tym, ?e nie bardzo wiem, jak? kupi?, ?eby nie pój?c z torbami, ale jednocze?nie - ?eby dobrze brzmia?a. Dzisiaj na allegro znalaz?am koncertin? Hohnera, kosztuje ok. 800 z?, nie wiem jednak, czy taki instrument b?dzie dobry...mo?e kto? z Was zna si? na tym, móg?by mi doradzi?? Embarassed
Luki

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 15:35     Temat postu: Re: Koncertina Odpowiedz z cytatem

Cze??,

Nie wiem co masz na my?li pisz?c dobrze brzmi?cej concertinie. S? ludzie, który twierdz?, ?e d?wi?k concertiny z definicji jest paskudny Wink.
Na brzmienie spory wp?yw maj? stroiki. Te ta?sze - akordeonowe sprawiaj?, ?e instrument barw? zbli?a si? do akordeonu. Je?li chcesz, ?eby twój instrument posiada? jednak ten charakterystyczny concertinowy d?wi?k, to b?dzie trzeba wy?o?y? troch? grosza.

Dwa lata temu zg??bia?em temat zakupu concertiny do grania muzyki irlandzkiej i znalaz?em model który przedstawia najlepszy stosunek szeroko poj?tej jako?ci do ceny: Rochelle (Anglo concerina w tonacji C-G).
Cocnertina connection sprzedaje tak?e wersje English i Duet w niskich cenach. Oczywi?cie niska cena powoduje, ?e concertina ma stroiki akordeonowe, plastikowe przyciski i elementy drewniane ?redniej jako?ci.
Mimo tego jestem zadowolony z tego instrumentu i mog? go poleci? na pocz?tek.
Polecam zapozna? si? ze stron?.
http://www.concertinaconnection.com/

Tu mo?esz poczyta? wi?cej o tym co jest wa?ne przy zakupie instrumentu.
http://www.concertina.net/guide.html

Ja dokona?em zakupu u dystrybutora z Belgii:
http://www.bandoneon-maker.com/harrygeuns.htm
Mia? wtedy najlepsz? cen? spo?ród sprzedawców w Europie, a ze stanów nie chcia?em zamawia?.
Teraz kosztuje 325euro razem z przesy?k?.

Pozdrawiam,
Łukasz
plunkett

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 18:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzi?ki, postaram si? skorzysta? z Twoich rad:)
Co do brzmienia, to zalezy mi na szorstkim, "m?skim " d?wi?ku, ?eby akompaniament pasowa? do piosenek twardzieli;)
Pomys? na prób? zagrania na tym instrumencie zrodzi? si?, im d?u?ej ws?uchiwa?am si? w klasyków polskiej szanty - Cztery Refy. Bardzo podobaj? mi si? aran?e z koncertin?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: