Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Goldfinch Whistles
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Goldfinch Whistles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 17:08     Temat postu: High C Odpowiedz z cytatem

Witam!

Przepraszam za opóźnienie - będzińskie sprawki skutecznie zawaliły nam głowy tak znacznie, że dopiero teraz znów przyszło nam zajrzeć w nasz whistlowiskowy kącik.

Chociaż, mówiąc ściśle, na samego "małego" whistla jest nazw, jak mrówków, to - nie inaczej - chodzi nam o standardowy model klasycznego Tin Whistla, odrobinkę tylko dłuższy od standardowego D. Projekt jest o tyle jeszcze nie sfinalizowany, że nie znajduje się na stronie internetowej, która niebawem zostanie przebudowana, a i pojawią się kolejne próbki dźwiękowe Eweliny Grygier z Danaru, która m.in. na High C grała. I choć oficjalnej, medialnej premiery jeszcze nie było, przyjmujemy już zamówienia. Wink

A Tobie, Michale, dzięki za czujność. Wink

Swoją drogą, niektórzy na zachodzie potrafią się kłócić, że nasz instrument nie jest Tin Whistlem, bo nie z blachy. Ciężko go nazywać też Irish Whistlem, bo w końcu nie irlandzki, a polski. Penny Whistle też nie, bo wartość jego nie taka... Itp, itd... Wink Takie dyskusje bywają naprawdę zabawne. Smile

Pozdrawiam!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn's Daddy



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 14:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie wszyscy uczestnicy festiwalu w Będzinie zauważyli, ale miała tam miejsce mała premiera podczas koncertu zespołu Shannon. Marcin Rumiński dał pokaz swoich umiejętności gry na fujarze postnej marki Goldfinch Smile. (Gdyby ktoś dysponował zapisem filmowym tego występu i zechciał go udostępnić, byłbym wdzięczny.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pavelas



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 10
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 22:00     Temat postu: Re: High C Odpowiedz z cytatem

Feaorn napisał:


(...)Swoją drogą, niektórzy na zachodzie potrafią się kłócić, że nasz instrument nie jest Tin Whistlem, bo nie z blachy. Ciężko go nazywać też Irish Whistlem, bo w końcu nie irlandzki, a polski. Penny Whistle też nie, bo wartość jego nie taka... Itp, itd... Wink Takie dyskusje bywają naprawdę zabawne. Smile (...)


A niech dyskutują Smile Jak na nim nie grali to nie wiedzą o czym mówią !
Właśnie dotarł do mnie Low D i jestem zachwycony. ¦wietna robota panowie!
Na następnym Będzinie stawiam dużego Guinessa.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 18:08     Temat postu: Dzięki! Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Niechaj Ci służy i gwiżdże! Wink
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 17:39     Temat postu: Wszystkiego dobrego! Odpowiedz z cytatem

W imieniu ojca mego i swoim, a zatem bydgoskiej naszej kuźni whistlowej Goldfinch Whistles, pragnęlibyśmy życzyć wszystkim forumowiczom ciepłych, spokojnych, a wesołych ¦wiąt! Niechaj gwizdki Wasze nigdy się nie zatykają, tuning slide'y nie ścierają, przebierki precyzyjnie palce prowadzą, a z whistlowego okna niechaj taka się poezja dobywa, co samego Molloya chwyciłaby za serce. Wink

Dziękujemy również za Wasze zaufanie wobec naszej skromnej marki. Mamy nadzieję, że gra się Wam na Goldfinchach równie fajnie, jak nam te instrumenty dla Was przygotowuje.

Wszystkiego dobrego!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jackie



Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 24, 2010 12:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również życzę Wesołych ¦wiąt , kto wie moze przyjdzie mi w niedalekiej przyszłości zagrać na Waszym whistlu. Wszystkiego dobrego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2011 21:46     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam Goldfinch'a non-tunable - rozegrałem go już na tyle, że ciągle mnie zaskakuje. Mam pytanko odnośnie tego czy będziecie mieli w swojej ofercie whistle'a o brzmieniu takim jak użyty w LOTR Burke Narrow Bore?
Chodzi mi o lekkie, miękkie i delikatne brzmienie, barwa ciepła i fletowa oraz małe zapotrzebowanie na powietrze. Ciekawe w jaki sposób budowa whisti Burke'a wpływa właśnie na tą barwę (która urzekła mnie kilka lat temu i trwa to po dzień dzisiejszy)?
Czy 'zbudowanie' takiego whistla z tworzywa, z jakiego jest zrobiony Goldfinch jest możliwe? Nie mówię o kopiowaniu a o uzyskaniu takiej barwy jaką ma burke.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 20:10     Temat postu: Burke! Odpowiedz z cytatem

Nie zagłębiając się w szczegóły, a nie chcąc brzmieć nazbyt mentorsko - budowanie whistla to taka troszkę gra kompromisów. Smile Kiedy dochodzimy już do bardziej subtelnych różnic w brzmieniu, sprawa staje się bardzo subiektywna, co jest bliższe Burke'owi, a co dalsze, co mniej, a co bardziej fajne jest dla danego whistlera.

Z chęcią podjęlibyśmy się podobnego wyzwania. Żeby jednak takiego whistla wykonać, Burke byłby nam niestety potrzebny, żeby dobrze się mu przysłuchać i obadać. Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 1:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nagrałem na goldfinch'u ''Concerning Hobbits'' - http://www.youtube.com/watch?v=BfCqsPP3-yc podkład zrobiony w programie flstudio (użyte wirtualne skrzypki, sekcja smyczków itd.) mam nadzieję, że się spodoba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Syrinks



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 15:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mogłoby się nie podobać? Jest świetnie! Cool Ja po prostu kocham Howarda Shore'a za jego muzykę Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 23:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z uwagi na częste zapytania (gdzie zakupić whistle na których gram), które dostaje na utube postanowiłem zrobić taki szybki review dla ciekawych http://www.youtube.com/watch?v=5ZZQ8FJKadU Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 17:28     Temat postu: Dzięki! Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za wsparcie i filmik, Michale! Smile Bardzo miła niespodzianka!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ceoltoir



Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 21:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dotarł do mnie High D Goldfinch. Jest to moja pierwsza przygoda z flażoletami. Ma bardzo interesujące brzmienie i nie mogę się doczekać aby lepiej poznać ten instrument. Jednakże jak na razie druga oktawa brzmi bardzo świszcząco i "cienkim dźwiękiem". Czy jest szansa, że po mniej więcej miesiącu intensywnej gry, jak już instrument się rozegra, to będzie brzmiała ona lepiej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 23:18     Temat postu: Piszczenie... Odpowiedz z cytatem

Zbyt długo tu nie zaglądałem! Po treści zapytania jednak wnoszę, że udało nam się porozumieć drogą mailową. Smile

Opanowanie zadęcia na drugą oktawę na początku potrafi sprawiać problem i wymaga pewnego wyczucia. Trzeba też brać pod uwagę takie zjawiska jak gromadzenie się wilgoci w ustniku, które może czynić dźwięk niestabilnym, zbyt silne zadęcie, które może prowadzić do przedęć (dźwięki około 3. okatwy), czy wreszcie zabrudzenie ustnika. Jeśli problem wynika z wady "wrodzonej" Goldfincha, czego - mimo ogrywania każdego instrumentu jeszcze w warsztacie - nie możemy wykluczyć, oczywiście, to my wówczas zajmujemy się takim problemem.

Pozdrawiam serdecznie!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomekscyrek



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 8:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem swojego Goldfincha low D. Niestety trzeba przyznać jedno... (i tu nie będzie litości)... TEN INSTRUMENT JEST NIESAMOWITY !!!!! Very Happy Pięknie brzmi i..... dalej pisać nie będę bo wolę spędzić ten czas na grze na nim Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Goldfinch Whistles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group