Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bombardziści

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 17:17     Temat postu: bombardziści Odpowiedz z cytatem

witam...

... jestem tu zupełnie nowy, przed paroma minutami zarejestrowałem się...
... ponieważ szukam kogoś, kto może pokazać mi i ewentualnie nauczyć grać na bombardzie i wprowadzić w muzykę bretońską...
... poszukuję przede wszystkim osób, w kontakcie osobistym, ale dajcie znać o warsztatach, środowiskach itp...

tymczasem pozdrawiam, krzysztof.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 18:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Na bombardzie muzyke bretońską gra Michał Żak. Jest o spec od bretońszczyzny. Na bombardzie gra też Grzesiek Chudy z Beltainów.
Kilka zespołów muzyki dawnej ma też bombarde w składzie.

Wydaje mi sie że to dych osób powinieneś w pierwszej kolejnosci sie odezwać Smile

Samą bretońszczyzne grają też inne osoby w kraju.. Miedzy innymi obecna na forum Ewelina Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 16:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

carrissime...

... dziękuję za odpowiedź. pytałem już na kilku forach i przypadki, gdy ktokolwiek odpowiedział mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Swoją drogą pozwolę sobie tylko zwrócić uwagę na to, że jest zadziwiająco trudno uzyskać jakiekolwiek informację, zupełnie tak jakby każdy chronił jej i nie chciał się dzielić.... ja już tak próbuję od przeszło roku...

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 18:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a prosiłem, żeby pisać skąd wy są !!!
zawsze łatwiej

przemek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 20:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czuję się znawcą, ale decydując się na bombardę musisz pamiętać o dwóch ważnych rzeczach:
1) to bardzo bardzo głośny instrument i musisz mieć miejsce, w którym będziesz ćwiczył nie krzywdząc przy tym osób trzecich
2) wymaga bardzo silnego zadęcia, więc na początku nie będzie Ci łatwo (dobrze by było jakbyś miał już na koncie naukę na jakimś dętym instrumencie)

Na internecie jest trochę informacji o bombardach tylko trzeba dobrze pogrzebać. Najwięcej jednak znajdziesz na zagranicznych portalach.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 20:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemku...

... jestem z Warszawy, ale uważam, że to bez znaczenia i niestety mam jednak takie doświadczenia, że warszawiaków nie lubi się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 20:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a Tobie Adidadi dziękuję za dobre rady. doświadczenie mam, ale na o wiele prostszym instrumencie, od kilku lat uprawiam szeroko pojętą muzykę dawną, a gram na fletach prostych bądź jak kto woli podłużnych. bardzo dawno temu próbowałem whistla, ale ponieważ nie znałem nikogo, kto nauczyłby mnie grać muzykę irlandzką lub bretońską, zostawiłem to...

pozdrawiam. krzysztof.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 8:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztof_b79 napisał:
Przemku...
... jestem z Warszawy, ale uważam, że to bez znaczenia i niestety mam jednak takie doświadczenia, że warszawiaków nie lubi się...


Eeee... zapomnij o tym. Na pewno nie tutaj Cool
A jezeli chcesz nauczyć się muzyki irlandzkiej to przede wszystkim dużo słuchaj. Bez osłuchania tego po prostu nie da się złapać "teoretycznie".
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 13:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adidadi napisał:
Nie czuję się znawcą, ale decydując się na bombardę musisz pamiętać o dwóch ważnych rzeczach:
1) to bardzo bardzo głośny instrument i musisz mieć miejsce, w którym będziesz ćwiczył nie krzywdząc przy tym osób trzecich
2) wymaga bardzo silnego zadęcia, więc na początku nie będzie Ci łatwo (dobrze by było jakbyś miał już na koncie naukę na jakimś dętym instrumencie)

Na internecie jest trochę informacji o bombardach tylko trzeba dobrze pogrzebać. Najwięcej jednak znajdziesz na zagranicznych portalach.


Z dwoma pierwszymi punktami bym polemizował. Bobmarda średniowieczna i szałamaja owszem kojarzą się takim zabijaczem (i tak jest) ale nie jest to jedyna odmiana.

Pamiętajcie że obój wyszedł od bombardy a to jest dźwiękowo subtelny instrument Smile

Ja obecnie gram na pożyczonej bombardzie która przypomina bombarde renesansową i nie mam problemu z zadęciem. Lekki stroik i spokojnie można grać. ćwicze w domu i rodzinka nie robi pretensji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 17:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze, człowiek wiecznie uczy się nowych rzeczy, bo ja myślałem, że bombarda jest jedna i już. a czy bombardę dzieli się również na sopranową, altową itd... ? a można gdzieś o tym poczytać? i jeszcze mam pytanie o whistle.... znam człowieka, który wykonuje whistle z drewna i np robi dwa korpusy o różnych tonacjach do jednej główki, ale mam chcę zapytać o Wasze zdanie o whistlach drewnianych, bo ja do tej pory spotkałem się z metalowymi, choć nie wiem z jakiego metalu wykonuje się whistle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group