Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytania pocz?tkuj?cego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamant

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 22:07     Temat postu: Pytania pocz?tkuj?cego Odpowiedz z cytatem

Witam
Na wst?pie chc? wszystkich powita? Smile
Pocz?tkuj?cym raczej nazwa? mnie nie mo?na, ale... b?d?! Smile
Od zawsze moim marzeniem by?o to by nauczy? si? gra? na dudach. Ze wzgl?du na egzotyczno?? i "popularno??" tego instrumentu, ka?dy z kim si? podzieli?em takim marzeniem, patrzy? na mnie jak na kosmit? Razz ale co moje to moje.
Do rzeczy- uzbiera?em troch? grosza, i chcia?bym rozpocz?? nauk? gry na tym?e instrumencie, ale ?e jestem zupe?nie zielony w tym aspekcie, potrzebuj? Waszej pomocy- co kupi? na wst?pie, jak si? do tego zabra? i w ogóle. Przypuszczam ?e na wst?pie nie potrzebuj? sprz?tu najwy?szej klasy ( zarówno dlatego ?e nie wykorzystam jego potencja?u, jak i dlatego ?e po prostu mnie na niego nie sta? Smile ). Ka?da informacja jest dla mnie cenna, wszystko ma znaczenie.
Z niecierpliwo?ci? oczekuj? odpowiedzi Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 0:14     Temat postu: Re: Pytania pocz?tkuj?cego Odpowiedz z cytatem

Warto sobie zada? jedno bardzo wa?ne pytanie Smile. Co chcesz na nich gra?? Muzyk? irlandzk?? Mo?e szkock?? Albo jeszcze inn??
Czy masz do?wiadczenie w muzykowaniu w ogóle?
Jak odpowiesz, to wtedy b?dzie mo?na powiedzie? co? bardziej szczegó?owego.
Adamant

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 0:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzyka- raczej szkocka
Do?wiadczenie w muzykowaniu- niestety brak ( rodzice nie wpadli na pomys? ?ebym nauczy? si? gra? na czym? w dzieci?stwie...). Na pewno jest to (bardzo) du?y minus, ale my?l? ?e nadrobi? to zapa?em ( w ko?cu kto by nie chcia? spe?ni? swoich marze?? Smile )
Powrót do góry
Jasiek

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 10:51     Temat postu: Re: Pytania pocz?tkuj?cego Odpowiedz z cytatem

Adamant napisał:

Od zawsze moim marzeniem by?o to by nauczy? si? gra? na dudach. Ze wzgl?du na egzotyczno?? i "popularno??" tego instrumentu,

A próbowa?e? kiedy? gra? na dudach? Smile

Je?eli chcesz gra? szkock? muzyk? to dudy na pewno szkockie Wink W Polsce jest troch? ludzi graj?cych, wi?c na pewno doradz? Ci jaki instrument wybra?. Najlepiej jakby? mia? na pocz?tku te? practice chanter i jak?? dobr? ksi??k?, tutorial a najlepiej nauczyciela.
Aha - instrument jest g?o?ny wi?c granie w bloku raczej opada a i dudy to taki instrument przy którym czasami trzeba "pod?uba?" ?eby wszystko stroi?o.
Powrót do góry
Adamant

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 11:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W?a?nie nigdy nie mia?em okazji spróbowa? gra? na nich. Jest to tak rzadki instrument ?e chyba nawet nigdy go na oczy na ?ywo nie widzia?em.
Poczyta?em chwil? forum i widz? ?e ka?dy pocz?tkuj?cy ma practice chantera. Wyczyta?em te? ?e polecacie firm? T&M która sprowadza zarówno practice chantery jak i dudy, tak?e chyba pokusz? si? tam o zakup Smile zw?aszcza ?e za drobn? dop?at? dodaj? ksi??k? i p?yt? cd do nauki. ?e jest g?o?ny to chyba wie ka?dy Very Happy mieszkam na chwil? obecn? w akademiku tak?e mój wspó?lokator b?dzie wniebowzi?ty jak zaczn? co? ?wiczy? ( po sesji b?d? mia? do dyspozycji troch? wi?cej przestrzeni). Tak czy owak jestem w tej kwestii poinformowany i w pe?ni ?wiadom cech tego instrumentu.
Niew?tpliwie przyda?by si? nauczyciel- ksi??ka nigdy w pe?ni nie odzwierciedli cz?owieka, ale z tego co czyta?em w internecie w Szczecinie nie ma osób graj?cych na dudach. B?d? mia? chwil? wolnego czasu to co? jeszcze poszukam, mo?e co? si? zmieni?o w tej kwestii. "D?ubanie" mi nie przeszkadza, mam do tego smyka?k? Razz
Powrót do góry
Adamant

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 17:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalaz?em na allegro takie oto dudy
http://www.allegro.pl/item995910784_szkockie_dudy_2_kolory_sklepmuzyczny24.html
Czy warto zainwestowa? na pocz?tek w taki instrument? Pytam si? gdy? cena jest w moim zasi?gu nawet teraz.
Powrót do góry
adam prószy?ski

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 18:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpu?? sobie, chyba ?e kominek masz Smile. Kumpel ma do sprzedania practice pipes z bagpipes galore.(http://www.bagpipe.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=21&products_id=2Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jasiek

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 18:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dok?adnie. Takie dudy mo?esz sobie odpu?ci? - chyba ?e jako ozdoba Wink

Wiem, ?e z kas? jest na pocz?tku ci??ko, ja na swoje dudy zbiera?em d?ugo, ale warto. Te robione w Pakistanie nie dzia?aj? tak jak powinny Smile
Powrót do góry
Adamant

PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 18:39     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj przyszed? do mnie practice chanter... normalnie masakra! Very Happy niby proste ale przychodzi zagra? najzwyklejsz? w ?wiecie gam? i jest problem Very Happy widz? ?e b?d? mia? du?o zabawy przy nim a w przysz?o?ci z dudami.
Mam pytanie- czy to normalnie ?e po nieco d?u?szym "graniu" bol? mnie usta i nie jestem w stanie dobrze trzyma? ustnika?
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Adamant

PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 22:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam drobny problem
Otó? usi?uj? zagra? przednutki( gracenote)- na chwil? obecn? G, i na jakie? 200 podej??, uda?o mi si? poprawnie zagra? mo?e z 5 i sam w sumie nie wiem dlaczego mi wysz?a. Przy tych podej?ciach zako?czonych niepowodzeniami, albo wychodzi? mi zupe?nie inny d?wi?k ni? powinien, albo w jaki? sposób blokowa? si? przep?yw powietrza. Powiedzcie mi, dlaczego tak si? dzieje? robi? co? za szybko/wolno? mo?ecie si? podzieli? jakimi? wskazówkami do tej techniki? Wink z tego co czyta?em jest to jedna z podstawowych i najcz?stszych, a zatem w pewien sposób najwa?niejszych, zatem dobrze by by?o j? opanowa? Smile
Z góry dzi?ki za pomoc!
P.S. Jak b?d? mia? jaki? problem z graniem, to b?d? pisa? tutaj cobym nie za?mieca? forum zak?adaj?c nowe tematy.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: