Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Po tygodniu. Po dniu. ;)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Nasze granie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sumar



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Ełk

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 17:44     Temat postu: Po tygodniu. Po dniu. ;) Odpowiedz z cytatem

Po miesiącu Whistle'owania postanowiłem się odrobinkę pochwalić...
Co prawda za bardzo nie ma czym, ale lubię jak inni komentują moje wypowciny, nawet jeśli nie są to komentarze przychylne. Takie okazują się najprzydatniejsze.

Poniżej zamieszczam link, do pobrania "The Butterfly" w moim wykonaniu... Nie jest to zbyt piękne wykonanie, ale chcę podkreślić, że tego konkretnie utworu nauczyłem się.... DZI¦. Dziś rano zacząłem go próbować, koło południa na którejś przerwie znowu i teraz po południu, po czym nagrałem (jakość takżę ma wiele do rzyczenia... ale nie miałem nic lepszego do nagrywania).

Uwaga! Przeskok na poczatku spowodowany jest przez maszynę nagrywającą, nie mnie! Żeby nie było, ze nawet zacząć nie umiem. Razz Po prostu nie mam czasu drugi raz nagrywać.

Dobra, po tym obszernym, bezpotrzebnym usprawiedliwianiu siebie obiecany link:

http://odsiebie.com/pokaz/648511---ff17.html


Z niecierpliwością czekam zarówno na komentzarze, te przychylne, i na te mniej...


Aha, grane na Feadog'u... ;P
Gdyż dopiero zbieram oszczędności na coś brzmiącego jak należy.

Pozdrawiam.


PS (tak, nie moge sie powstrzymać od wszelakkich detali, które mi do głowy wpadną) Oczywiście umiem na Whistle'u po tym miesiącu znacznie więcej, ale wiekszośc (w tym dwie opanowane do perekcji) to takie bardziej... Celtic... A chciałem coś bardziej "Ajrisz" wrzucić...
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ywysme



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd: stolica powiatu

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 14:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 4 latach 'graniu' na Feadog'u od razu słyszę to strzępienie? czy co to jest. Jak dla mnie po mięącu grania to jest super:)
_________________
Never was a cornflake girl...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sumar



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Ełk

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 22:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie... po miesiącu mogłoby być już wiele lepiej. Ale zważajac na fakt, że akurat tego nauczyłem się dnia którego to nagrałem, trochę jaky tłumaczy... Poza tym... szkoła... ;/ A jak ojciec w domu, to już ma dosyć Very Happy Very Happy


Ale w końcu nie doczekałem się opnini typu że tracę momentami tempo, a na drugiej oktawie coś nie piszczy jak należy i w ogóle itd.. A to świadczy tylko o jednym...
Wolicie nie pisać nic, niż jakoś skrytykować... ;P Razz Ja nie wiem, boicie się, że się załamię ktoś taki, czy jak? Razz ^^
Toć ja sam to słyszę... szczgólnie jak się nagram... To i tak pół biedy, że słyszę, bo inaczej wy byście mi nie powiedzieli i skąd miałbym wiedziec? Razz

Pozdrawiam ;P



EDIT: The Butterfly by Sumar ver 2... z dzisiaj. http://odsiebie.com/pokaz/666222---9102.html
I jeszcze nagrałem bratu takie szybkie xD, coby mu poakzać i kazał to też wrzucić tutaj... Very Happy http://odsiebie.com/pokaz/666415---5f96.html ;P

;P
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 13:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nagrywasz np. play'erem mp3 to:
nie wprost do mikrofonu bo wysokie dźwięki będą zniekształcały nagranie, poprostu jakieś 15-20 cm od mikrofonu trzymaj whistle'a, utwór podgłosić możesz np. w GoldWave i zapisać potem jako mp3 w stereo, dodać echo itd. Też tak miałem niektóre tak się nagrywają i tak jest, ale można trochę je "podrasować". Myślę, że grasz dobrze a wszystko co złe wynika z nagrania, jeśli masz czas to posiedź trochę nad obróbką. Ze swojej strony dodam, że Gold Wave jest prosty w obsłudze i jest bezpłatnym programem znajdziesz go w sieci. Spróbuj też Audacity.
Posłuchaj http://pl.youtube.com/watch?v=QAeSi1dABXM Braveheart
http://pl.youtube.com/watch?v=ridT4HCBy-k Princess Mononoke zagrałem te tematy pierwszy na low whistle (D), a drugi na low D i feadog'u D i też nie jest to tak jak bym chciał


Ostatnio zmieniony przez michal18c dnia Sob Paź 04, 2008 13:41 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sumar



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Ełk

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 13:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki...
Napewno skorzystam z rad... ^^


Idę się pogrzebać w tym programie... Wink

Jeszcze raz dzieki. ;P



Edit: Za radą pobawiłem się programem i uzyskałem to: http://odsiebie.com/pokaz/668333---2c1d.html
Hah... Trochę możę z echem przesadzilem... Ale za to zredukowałem wysokie dżwięki... Very Happy
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
panna rozyczka



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 19

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 13:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli mogę coś od siebie dodać, to poćwicz więcej z metronomem. Wiem ,że muzyka irlandzka nie musi być pod linijkę (nawet nie powinna byćSmile ) ale jednak za bardzo rytmicznie się odchylasz. kilka tygodni systematycznych ćwiczeń z metronomem i powinno być dobrze. Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 17:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Zacznij ćwiczyć z metronomem póki jest wcześnie - bo się trochę pogubiłeś. I ustawiaj metronom powoli. Wiem co mówię, bo sam gram nierówno, a grałem jeszcze gorzej. ćwiczenia z metronomem bardzo pomagają.

Jak nie masz metronomu to odpal tą stronkę - http://www.metronomeonline.com/ .

Po za tym jest całkiem nieźle, ćwicz dużo i powoli Smile

Pozdrowienia,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sumar



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Ełk

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 17:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje.
O takie wlaśnie wypowiedzi mi chodziło.

Faktycznie... niezbyt dobrze z tym u mnie. :/
Dzięki za link... od dziś czas to zmienić... Trening czas zacząć. Very Happy
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Nasze granie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group