Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gaita Gallega kupywanie ;)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrajekSamel



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 1

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 21:45     Temat postu: Gaita Gallega kupywanie ;) Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczĂłw !
Ponieważ znajduję się tu wielu doświadczonych dudziarzy doszedłem do wniosku ,że popytam co i jak. Chciałbym kupić dudy galicyjskie, lecz tak naprawdę nie wiem gdzie można je znaleźć działające poprawnie szukałem na stronach itd. i znalazłem takie coś :
http://cgi.ebay.es/GAITA-GALLEGA-BAGPIPE-EN-DO-C-CON-RONQUILLO_W0QQitemZ110706394781QQihZ001QQcategoryZ624QQcmdZViewItem?clk_rvr_id=244951504852

Co o tym myślicie? opłaca się?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 19:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ostatnio wysłałem zapytanie do gościa z Rosji, który kupił dokładnie takie dudy, bo też się zaczynam powoli przymierzać do ich zakupu. Przysłał mi nagranie i muszę powiedzieć, że dopóki go nie usłyszałem to nie wierzyłem, że za taką cenę można dobrą gaitę dostać Smile Brzmienie jest bardzo wyraźne i zarazem delikatne. Krótko mówiąc, polecam Wink
Dodam tylko, nie daj się zwieść niższej cenie dud, które gdzie indziej można znaleźć. Gdy zobaczysz nazwę "fresno" lub "freixo" to uciekaj jak najdalej. Na ogół instrumenty zrobione z tego drewna, po naszemu jesionu, są wyrobami dla turystów. Coś mniej więcej jak dudy szkockie pakistańskiej produkcji ;P

Mam nadzieję, że trochę pomogłem Smile

Pozdrawiam,
Piotrek
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 9:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem, to gaita musi swoje kosztować (w sumie jak każde dudy) i raczej poniżej 4 tysięcy lepiej nie kupować. Ja zbieram cierpliwie na dudy za ok. 6 tyś.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 10:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkie dudy, by były dobre, muszą być drogie. Dla przykładu, sam gram na GHB McCalluma, ale miałem też okazję grać na secie polypenco od Bagpipes Galore, który kosztuje ok. 1400 zł. i żadnych obiekcji co do ich brzmienia nie zamierzam zgłaszać.
Oczywiście, jeśli ma się ochotę można zbierać i zbierać na gaitę za 6000 zł. od Seivane (nawet sam na takiej grałem kilka dni temu i powiem, że brzmienie tej tańszej z omawianej aukcji mi się bardziej podoba), ale nie należy od razu odrzucać mniej kosztownych alternatyw na bazie stwierdzenia "tańsze jest gorsze", bo tak mniej więcej można zrozumieć, że poniżej 4000 lepiej nie kupować.
Dodam, że Seivane, Varela, Corral, Cela to nazwiska niemalże legendarne wśród budowniczych gaita gallega i moim zdaniem również za tą legendę każdy kupujący u nich musi trochę dopłacić. Mniej znani wytwórcy siedzą nieco w cieniu, nie występują na koncertach (jak Susana Seivane), ale robią swoje. A to że taniej, cóż, tym lepiej dla nas Smile
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 15:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja 'odkryłem' uĂ­lleann' pc za 229€ + wysyłka 12€ więc w kwocie ok 1000zł, brzmi tak http://www.downeasthost.com/songsea/uilleannpipepracticeset.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 16:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, widzę, że to practice set z Bagpipes Galore. Różne opinie o nim słyszałem, chyba jest to jedna z niewielu rzeczy z BG, jaka im średnio wyszła, ale nie gram na uilleann pipes, nigdy nie miałem ich w ręku, więc trudno mi się osobiście wypowiadać czy warto kupować czy nie.
Poza tym, tego sprzętu nie da się rozbudować na half set, więc trochę nieciekawa to sytuacja...
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Czw Sie 18, 2011 20:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje podejście bierze się z doświadczenia ( wiem, że zdarzają się przypadki, że można kupić dobry instrument za niską cenę, ale to jednak rzadkość). Nie mówię tylko o dudach, ale w ogóle o instrumentach. Jednak pozostanę przy podejściu, że zazwyczaj wyższa cena gwarantuje wyższą jakość(podkreślam zazwyczaj!). Co do dud to kieruję się tu także poradami moich znajomych zawodowych muzyków, którzy znają się na rzeczy. Niemniej jednak jest to tylko kwestia podejścia.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group