Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Practice Pipes - Panowie Dudziaże Proszę o Pomoc

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Nitche



Do³±czy³: 27 Mar 2013
Posty: 1

PostWys³any: Czw Mar 28, 2013 0:49     Temat postu: Practice Pipes - Panowie Dudziaże ProszÄ™ o Pomoc Odpowiedz z cytatem

Witam Was Serdecznie:-)

Mój Mały problem polega na tym że interesują nie jak was taki fajny instrument zwany pospolicie Dudami, nie wiem czy ktoś z was słyszał o takim zespole jak Clanadonia, tam dudziasz gra chyba na GHB zeby grać na czymś takim to może daleka przyszłość ale puki co znalazłem coś takiego Practice Pipes lecz nie wiem co o tym sądzić, do jakich dud to porównać czy jako Practic do GHB czy Ulieanów?

Jak sądzicie czy będzie to dobry sprzęt czy lepiej kupić Practice Chanter a na dudy uzbieraz z 3.5tys a do tej pory żyć marzeniami.

Bardzo mi zależy by brzmiały te dudy, tzn te Practice Pipes jak te www.youtube.com. lub te Clanadonia

I jeszcze jedno pytanie jak myślicie jakie Reed by do tego pasowały? i czy w ogóle dało by się w tym je wymienić?

Drodzy Koledzy będę wdzięczny za informację, oraz czas poświęcony na odpisanie, oczywiście jak kupię będę zobowiązany i zademonstruję
sprzęt w działaniu Smile

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adamant



Do³±czy³: 18 Kwi 2010
Posty: 14
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Czw Kwi 04, 2013 6:58     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema!
Moje niezbyt doświadczone ucho mówi mi że dudy na owym utworze to ani nie GHB ani nie practice pipes. Otóż wydaje mi się że to będą dudy pokroju border pipes, lowland pipes czy też reelpipes. Ponieważ cisnę do oporu tylko na GHB to trudno mi uchwycić różnicę dźwiękową, może ktoś bardziej doświadczony się wypowie w tej kwestii Smile

W pierwszej kolejności poleciłbym Ci mimo wszystko zakup practice chantera. Practice pipes to fajna zabawka jak jest ciśnienie na zakup pełnowymierowego instrumentu, jednak prościej szybciej i przede wszystkim mniej inwazyjnie ( Smile ) złapiesz podstawy właśnie przy nauce gry na practice chanterze. Znam to z autopsji, w taki sam sposób ja zaczynałem niecałe 3 lata temu. Z doświadczenia mogę też Ci zasugerować byś sprawił sobie fajnego nie-pakistańskiego practice chantera bo to żadna frajda grać na czymś co stroi poza skalą Razz

Niestety nie pomogę za bardzo w kwestii reedów do tego typu sprzętu bo nie musiałem wnikać w tą tematykę Razz u McCalluma pracuje Fred Morrison i przy którymś wywiadzie mówił że stroik do przebierki wymienia się ( przy prawidłowym użytkowaniu) nawet raz na 5 lat ( czy nawet więcej, będę miał czas to go poszukam i uaktualnię Razz na pewno było to BARDZO dużo), ponieważ generalnie właśnie te stroiki zużywają się szybciej niż w dronach to w dronach pewnie jest lepiej lub podobnie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group