Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nagrywanie w domu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
louder



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 138

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 16:26     Temat postu: nagrywanie w domu Odpowiedz z cytatem

Planuję latem zacząć nagrywać w domu. mam akustyka, harmonijkę, perkusję i kalimbę, więc są to instrumenty akustyczne. Ile trzeba wydać na jakiś tańszy ale dobry sprzęt do nagrywania muzyki akustycznej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 22:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jaki masz cel. Jak chcesz po prostu sobie popróbować nagrywanie do własnych celów to wystarczy, że kupisz jakiś mikrofon dynamiczny (do 100zł) plus statyw (ok. 30zł) i interface (tu nie znam najniższej ceny ale już za 150zł chyba kupisz coś sensownego). Do tego program (Cubase, Reaper - pierwszy miesiąc darmo) i ewentualnie słuchawki jakieś. Samodzielne opanowanie jakiegokolwiek programu do nagrywania to już wyzwanie, dlatego dobrze jest się poradzić kogoś, kto się zna. Nie jest to w każdym razie taka prosta sprawa.

Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem więc może ktoś Ci lepiej doradzi, ale jestem muzykiem i mam w domu do własnego użytku mniej więcej taki zestaw jak wyżej tylko z innej półki cenowej i myślę, że to minimum, żeby się za to zabierać.

Pozdrawiam
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 21:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam mikrofon kondensorowy usb M-Audio Producer, program do nagrywania Audacity a do echo i pogłosu GlaceVerb VST wtyczka w FL Studio. Możesz posłuchać i ocenić nagrania fletów na http://www.youtube.com/user/michal18c
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group