Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dla "nowych"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aistiharha

PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 13:42     Temat postu: Witam. Odpowiedz z cytatem

Witam. Skoro ju? si? zarejestrowa?am to wypada?oby si? przedstawi?...

Na imi? mi Agata. Gram na flecie prostym od o?miu lat, oraz na whistlu w D od niemal?e roku.

Pochodz? z rodziny, która z muzyk? nie ma nic wspólnego, jedynie wujek grywa? do kotleta ze swoim zespo?em. Zacz??am gra? w szkole podstawowej, jako ?e na muzyce by?o to obowi?zkowe. I wtedy wyszed? na jaw mój s?uch muzyczny - okaza?o si?, ?e gram lepiej ze s?uchu, ni? reszta klasy potrafi?ca czyta? nuty. Wi?c dla zabawy gra?am na lekcjach ró?ne melodie, które mi si? podoba?y. Potrafi?am zagra? nawet piosenki, które aktualnie by?y na listach przebojów - a dzieci mówi?y o mnie "A niech j?, ona wszystko potrafi zagra?...".

Po kilku latach przerwy, tj w trzeciej klasie gimnazjum, znalaz?am swój stary flet. Odezwa?y si? wspomnienia, usiad?am przy szafce i zacz??am gra?... Có?, nie przesta?am do dzi? Razz Jedyne co si? zmieni?o to cz?stotliwo?? ?wicze? (codziennie przynajmniej godzina) i moje podej?cie do gry. U?wiadomi?am sobie bowiem, ?e kocham gra? i wyra?am siebie w ten sposób, nie wolno mi tego rzuci?.

Rok temu b?d?c na Festiwalu Kultury Dawnej w Malborku wybra?am si? z kole?ank? do sklepu muzycznego. Okaza?o si? bowiem, ?e mój flet zosta? w domu, a mia?am tego wieczoru przygrywa? mojemu ówczesnemu bractwu rycerskiemu do ta?ca. W sumie i tak potrzebowa?am nowego, wi?c co mi szkodzi?o... Niestety, w sklepie by? jedynie Hohner. Uwag? moj? jednak przyku? stoj?cy bardziej w cieniu czarny jakby-flet. Nie by? drogi, wi?c z sklepu wysz?am z Hohnerem i tym w?a?nie flecikiem. Jak pó?niej si? dowiedzia?am, jest to tin whistle w D, produkcji Muzy.
Na pocz?tku ba?am si? wydoby? z niego jakikolwiek d?wi?k, graj?c na flecie czu?am si? du?o pewniej. Po kilku tygodniach postanowi?am wyj?? whistla z szuflady. Rezultat jest taki, ?e teraz gram na whistlu cz??ciej ni? na flecie.

S?ucham ró?nej muzyki, od klasycznej po ci??ki metal, jednak kilka gatunków ma szczególne miejsce w moim serduchu - wszelaki folk, folkrock, folkmetal itp.

Co do posiadanego "sprz?tu" Razz niestety nie jestem wyposa?ona jak rycerz na bitw? pod Grunwaldem, z racji ogranicze? finansowych mog?am sobie pozwoli? na:

- flet prosty Hohner
- tin whistle w D Muza
- tin whistle w D Walton's
- flet bambusowy Wink
- fletnia bambusowa (niestety uszkodzona :/)

Niestety nie gram w ?adnym zespole, gdy? nie mog? znale?? muzyków. Chyba ?e zespo?em mo?na nazwa? polsko-francuski projekt folkmetalowy, w którym uczestnicz?. Mo?ecie pos?ucha? naszego jak na razie jedynego utworu na www.myspace.com/slvemusic - kawa?ek niestety samplowany, z racji odleg?o?ci nie bardzo jeste?my w stanie to nagra?.
D?uga przede mn? droga, tak naprawd? dopiero zaczynam si? uczy?. W listopadzie zapisa?am si? na lekcje gry na flecie, dzi?ki czemu potrafi? w miar? czyta? z nut i poprawiam b??dy techniczne. Mój zapa? do nauki pozostaje jednak niezmienny Smile

To tyle o mnie... Szczerze w?tpi?, ?e kto? dotar? a? tutaj xD
Pozdrawiam i licz? na to, ?e czas sp?dzony tutaj nie b?dzie stracony Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi

PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 18:05     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na pok?adzie i ?ycz? owocnej nauki. (Dotar?em do ko?ca)
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 0:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi!
Prosz? o medal Smile

Tylko pozazdro?ci? s?uchu.
Ja nawiasem mówi?c s?uch te? mam, ale z pami?ci? ju? nie jest tak dobrze. Jak us?ysz? d?wi?k to naprawd? dobrze go czuj?, ale zanim zaczn? go gra? próbuj?c go powtórzy? to zapominam co s?ysza?em. Wink

Witamy na forum! Very Happy
Draco

PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 16:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam witam serdecznie ^^

Utwórek mi si? niezmiernie podoba :3 Szkoda jednak, ?e samplowany :<
Powrót do góry
Sumar

PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 21:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie...
S?uchu muzycznego pozostaje mi tylko pozazdro?ci?... Wink
Pozdrawiam.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barfly

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 0:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka! Melduje, ?e dotar?em do ko?ca Cool Jak jeszcze napiszesz sk?d jeste?, to z pewnosci? ?atwiej b?dzie znale?? jakie? pokrewne dusze w okolicy Cool Troch? si? nas - whistlowo-fletowych popapra?ców - namno?y?o w ostatnich latach hehe Razz
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aistiharha

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 13:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z Elbl?ga jestem Wink jednak nie przepadam za bardzo za swoim miastem, wi?c bardzo cz?sto mo?na mnie spotka? w Malborku i Tczewie Smile

Przyzwyczai?am si? ?e na forach zwykle rozpisuj? si? w dziale "powitania" i zwykle niewielu to czyta Embarassed Przepraszam ?e za?o?y?am to z góry równie? tutaj Embarassed

Draco - równie? ?a?uj?, ?e samplowany, ale nie mieli?my innego wyj?cia - normalnie ponagrywaliby?my gitary, whistla i perkusj?, ale gitarzysta nas zostawi?, a ja na chwil? obecn? nie posiadam dobrego sprz?tu do nagrywania. No i ci??ko si? umówi? na sesj? nagraniow? z perkusist? który ?yje 1600km ode mnie Wink Tak czy inaczej ciesz? si? ?e si? spodoba? Smile

I ca?e szcz??cie, oby nas przybywa?o jak najwi?cej Very Happy

Dzi?kuj? wszystkim za ciep?e przywitanie i równie ciep?o pozdrawiam Smile
krzysztof_b79

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 17:57     Temat postu: przywitanie... Odpowiedz z cytatem

... no cze??. ja równie? jestem ca?kiem od niedawna na tym forum. s?uch, skromnie rzecz ujmuj?c Smile prównywalny, ale palce drewniane, a whistle z pcv, ale bardzo dobry instrument (Goldfinch). znam tamte okolice. przez rok mieszka?em w Gorz?dzieju, takiej wiosce pod Tczewem. trzeba by?o berlink? w poprzek przeci??, a to graniczy z cudem, wi?c kiedy to si?uda, to jakby Ci drugie ?ycie podarowano... zatem, krótko mówi?c, witaj...
Powrót do góry
krzysztof_b79

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 17:59     Temat postu: post scriptum, czy jako? tak... Odpowiedz z cytatem

... a tym, ?e flet prosty to Hohner, to si? nie turbuj, ja od kilku ju? lat gram na Adlerach...
Powrót do góry
Sumar

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 21:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elbl?g... Hmmm... Do?? mi?e skojarzenia mam mimo wszystko. I w dodatku kto? z pó?nocy naszego ma?ego kraju... Bo wi?kszo??, u?ywaj?c zwrotu Barflya "popapra?ców" to od pasa w dó? raczej. ;D Co mnie z lekka irytuje... Ale ja przynajmniej mam ?wie?e powietrze. ;P ;D

Wink
Aistiharha

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 0:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztofie - kojarz? Gorz?dziej, znam tam chyba kilka osób Smile Na Adlerach nie mia?am okazji gra?, ale podejrzewam ?e i tak s? lepsze Smile

Co do palców - mój nauczyciel od fletu (od kilu miesi?cy chodz? na lekcje ?eby poprawi? b??dy techniczne) powiedzia? kiedy?, ?e flecista sk?ada si? z trzech flecistów - jeden wt?acza powietrze, drugi j?zykiem odcina jego dop?yw (czyli artykuuje) i trzeci porusza palcami. Kiedy do niego po raz pierwszy przysz?am, stwierdzi? ?e pierwszy flecista pracowa? przez te lata normalnie, drugi by? na o?mioletnim urlopie, a trzeci wyrabia? nadgodziny... tak?e w sumie nie mog? narzeka? Smile zw?aszcza ?e drugi flecista nadgoni? pozosta?ych Smile (w podstawówce nikt nie nauczy? mnie ?e do artykulacji nale?y u?ywa? j?zyka, wi?c opiera?am si? na artykulacji z gard?a... nauczyciel mówi? ?e ca?kiem nie?le mi wychodzi?o, ale normalna artykulacja jako? bardziej mi pasuje... xD)

Sumar - wi?c Ty równie? z pó?nocy? Very Happy
krzysztof_b79

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 10:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie, jestem rdzennym Warszawiakiem, ale troch? rzuca?o mnie po Polsce. a z tymi drewnianymi palcami, to chodzi?o mi o to, ?e ci?gle brakuje mi bieg?o?ci i s? takie przebiegi, których nie lubi? i z którymi do tej pory mam pewne problemy. poza tym jest chyba ca?kiem nie?le, skoro zespó?, w którym gram ( to taka promocja samego siebie) ci?gle mnie znosi... a gdyby? chcia?a zainwestowa? kiedy? w dobry flet prosty, to polecam Mollenhauera, albo instrument od Tomaszewicza...
Powrót do góry
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 12:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum. No no... Widz? tu wypracowania a nie posty Wink
Powrót do góry
Feaorn

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 16:57     Temat postu: Witam! Odpowiedz z cytatem

Witam na Whistlowisku!

W ilrandzkiej folkomuzyce j?zyk niekiedy przeszkadza pocz?tkuj?cym... Wi?c nie ma tego z?ego, jak mniemam. Wink Godzina dziennie ?wicze?! To spore osi?gni?cie, jak s?dz?! Regularne ?wiczenia to jest to!

Oczywi?cie, gdyby jakim? trafem pojawi?a si? potrzeba nowego whistla, s?u?ymy wsparciem! Goldfinch Whistles czuwa na posterunku! Wink

[Przepraszam za t? nikczemnie komercyjn? cz??? posta.]
przemek

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 17:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz co? naprawd? dobrego do sprzedania, to chwal si? ! chwal !
ja popieram!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dla "nowych" Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: