Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

a czego posłuchać i gdzie kupić?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> ITM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 9:49     Temat postu: a czego posłuchać i gdzie kupić? Odpowiedz z cytatem

... a niech ktoś z Was podpowie mi, czego posłuchać, jeżeli chcę poznać ITM, muzykę celtycką, albo bretońską? Chodzi mi szczególnie o whistle i bombardę i przede wszystkim gdzie kupić, bo w tak zwanych "dobrych sklepach muzycznych" jest za przeproszeniem szajs jakiś, albo co gorsze nie wiem czego szukać.... (?)

pozdrawiam, krzysztof...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 0:14     Temat postu: Re: a czego posłuchać i gdzie kupić? Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry temat, sam kilka razy szukałem muzyki irlandzkiej do posłuchania i miałem problemy z jej znalezieniem. Nie wpadłem jeszcze na pomysł żeby szukać w polskich sklepach, ale nie spodziewam się wielkiego wyboru (może któś z forumowiczów ma bogatsze doświadczenia w tym zakresie).

Próbowałem kupić muzykę irlandzką za granicą, a konkretnie w Londynie. Obszedłem największe sklepy muzyczne w centrum - powiedzmy 6 mega sklepów. W każdym coś irlandzkiego. Najczęściej jednak tylko Enia i U2 Wink.
W tych naprawdę dużych sklepach znalazłem po dwa dosyć spore regały z folkiem irlandzkim. To co znajdowało się na półkach w dużej części było muzyką popularną bazującą na folku (Enia, The Cors itp.), ale były także płyty gwiazd takich jak Dubliners(wiele płyt i niektóre w promocji), Mat Molloy(ok 3), McGoldrick, Flook, Solas, Davy Spillane, The Chieftains, Mary Bergin (ale tylko Feadoga Stain 1 a ja szukałem dwójki). Chodziłem z karteczką z listą zakupów i z około sześciu pozycji jakie miałem zapisane nie znalazłem nic, ale uprzejmi sprzedawcy zaproponowali mi sprowadzenie poszukiwanych przezemnie płyt w ciągu tygodnia/dwóch. Tak wygląda sytuacja w Londynie, jak by nie było zaplecze Irlandii Wink.

Nie było źle ale postanowiłem zrobić zakupy przy okazji wizyty w Dublinie.
Tutaj dużo nie chodziłem, zwiedziłem raptem 3 sklepy z muzyką i znów nie znalazłem czego szukałem, ale w ręce wpadła mi płytka Kilfenora Ceili Band i Sean Maguire. Oczywiście reszta dostępna na zamówienie.
I teraz nie jestem pewien czy aby rzeczywiście dostępna, czy może za dwa tygodnie będzie ale nie ma pewności czy w ogóle.
Moim zdaniem najszybciej można zakupić muzykę irlandzką, jak by nie było niszową, przez internet.

Znacie jakieś miejsca na ziemi, może sklepik gdzieś pod jakimś ukrytym klifem gdzie można znaleść skarby w postaci wielu tradycyjnie irlandzko nagranych płyt, najlepiej bez śmieciowych nagrań dla turystów (trafiła mi się płytka z airami na kórej utwory brzmią jak nagrane z plików midi)?
_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 10:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Dublinie plyty mozna kupic w Celtic Note na Nassau St.
ale prawde mowiac, zdecydowanie polecam Claddagh Records na Temple Bar - obsluga jest kompetentna.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 22:05     Temat postu: Re: a czego posłuchać i gdzie kupić? Odpowiedz z cytatem

Luki napisał:
Znacie jakieś miejsca na ziemi, może sklepik gdzieś pod jakimś ukrytym klifem gdzie można znaleść skarby w postaci wielu tradycyjnie irlandzko nagranych płyt, najlepiej bez śmieciowych nagrań dla turystów?

Dwie nazwy, jakie od razu przychodzą mi do głowy:
- Custy's Traditional Music Shop w Ennis (Clare)
- Coleman Traditional Irish Music Centre w Gurteen (Sligo)
Wiele wspaniałych, bardzo rzadkich nagrań - gorrąco polecam!
Jak sobie jeszcze cosik przypomnę - dam znać.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 23:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moĹźe to:
http://www.myspace.com/cruachanfanpage
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 20:52     Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Waking Ned - Original Soundtrack
http://www.amazon.com/gp/product/B0012X802E/ref=dm_sp_alb/182-1183785-0506836 fajne utworki sample pod tym linkiem
Natomiast Jackie's Theme na YT
http://www.youtube.com/watch?v=PNBQS23oEZY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 0:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

film fajny
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 16:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się przypomina niezły sklepik Magnetic Music w małej wiosce Doolin, na zachodzie Irlandii, jakieś 10 km od Klifów Moheru. Tu jest jego strona internetowa: http://www.magnetic-music.com/magnetic-music/magnetic1.html
aczkolwiek wydaje mi się, że nie ma na niej wszystkiego, co jest dostępne na miejscu w sklepiku.
Poza tym tez trochę można znaleźć w polskim sklepie internetowym Fan : http://www.fan.pl
------
Wydaje mi się, że kiedyś była większa dostępność takich płyt (a wcześniej jeszcze kaset). Osobiście mam kilka cd, kupionych dobre parę lat temu, np. Eilen Ivers "crossing the bridge" zakupioną w MediaM albo Veillona "Beo" z poznańskiego sklepiku Sharp, ale podobno podrzucił ją tam Bretomek, więc się nie liczy:P
A tak w ogóle to najlepiej jest kupować płyty na koncercie/ na festiwalach. Często są dostępne w okazyjnych (polskich) cenach.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 22:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja trafilem np na Gradę i Lunasę na Allegro Smile. Swojego czasu jakiś koleś sprzedawał całą swoją płytową kolekcję (jakieś 200-300 pozycji) folku z całego świata. Było tak sporo szweckiej i finskiej muzy. Sporo Tuwy i muzy z Asturii. Niestety wtedy kasy nie bylo no i ceny w okolicach 50-75zł/szt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> ITM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group