Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Whistlowe ?wiczenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fast128

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 23:14     Temat postu: Whistlowe ?wiczenia Odpowiedz z cytatem

Ok, by?o ju? gdzie nutki, by?o gdzie tutoriale, a ja nadal mam powa?ny problem z jedn? z podstawowych rzeczy, mianowicie z przechodzeniem przez C, lub C#. Zwyczajnie mi whistle (low d nawet) z r?k wylata, albo chocia? próbuje, w skutek czego nie trafiam palcami w otwory.
Jakie? rady, filmik, fraszka jaka??

Druga rzecz, z któr? mam problem to to na co uwag? w B?dzinie zwraca? Marcin Rumi?ski: kciuk prawej d?oni, zamiast mie? lu?no ca?y czas napinam jak diabli, co gorsza nie mog? si? pozby? tego nawyku... ponownie - porady jakie??
przemek

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. spróbuj tak c : 0xx00x cis : 00000x
a potem c: 0xx00x cis: 000xxx

2. musisz "spa? z ?islem" cokolwiek robisz masz go w r?kach, szczególnie jak ogl?dasz TV, graj nawet bez dmuchania na sucho, zawsze i wsz?dzie,luzik przyjdzie sam

3.Bardzo polecam takie ?wiczenie-
nie dmuchamy- tylko pykamy palcami-
najpierw chwytamy tak
00000x a potem :
x0000x - pyk
xx000x - pyk
xxx000 - pyk
xxxx00 - pyk
xxxxx0 - pyk
xxxxxx - pyk
za ka?dym razem ma by? s?ycha? wyra?ny pyk. Bo tak na prawd? (jak s?ysza?em) jest to instrument perkusyjny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
padre

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 7:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jezeli chodzi o trzymanie
to sprobuj miec whistla opartego w trzech miejscach
Doorley tlumaczyl mi to na przykladzie uchwytu fletowego ale zasada jest taka sama.
pierwsze miejsce to usta
drugie to kciuk lewej dloni
trzecie to maly palec albo kciuk prawej,
moze to sie wydawac niezbyt stabilne ale dziala.
Fast128

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 0:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki, szczególnie chwyty oxxoox i ooooox bardzo mi pomagaj?.

Zasada nr 1: nigdy nie wychod? z domu bez whistla Smile
Jasiek

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 20:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek napisał:
Bo tak na prawd? (jak s?ysza?em) jest to instrument perkusyjny

Mo?na u?ywa? zamiast pa?ek do perkusji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fast128

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 20:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasada nr 1 i Wasze rady Szacowni bardzo mi pomog?y Smile
Jakie? jeszcze sztuczki? :>
krzysztof_b79

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 8:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak napisa? wy?ej Padre, ma?y palec prawej r?ki to dobry sposób jest, ale mam jeszcze pytanie o ?wiczenia poprawiaj?ce szybko??, technik? i psychomotoryk? gry, tzw. wprawki. Witek (Barflay) by? pokaza? mi i t?umaczy? przez ca?y dzie? co to takiego owe techniki artykulacyjne, cut'y i tap'y, ale ci?gle mam wra?enie, ?e mam "drewniane" palce...
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 10:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je?eli robisz cuta lub tapa i nie mo?na rozpozna? wysoko?ci d?wi?ku "wtr?conego" to ju? jest dobrze. To ma by? tylko takie "gdakni?cie", przeci?cie d?wi?ku na u?amek sekundy - nie chodzi o bicie rekordów pr?dko?ci, ale o efekt. P?ynno?? i szybkos? przyjd? z czasem, nie ma co tego pogania?, trzeba tylko du?o gra?. Mo?e pokombinujesz troch? z wysoko?ci? unoszenia palców? Spróbuj na pocz?tek unosi? je bardzo minimalnie, ?eby d?wi?k "wtr?cony" nie mia? szans si? rozwin??.

Zagraj sobie jaki? jeden d?wi?k, np. G i samymi tylko cutami i tapami na przemian nadaj mu rytm, najpierw wolno, potem coraz szybciej a? do górnej granicy Twoich mo?liwo?ci (tylko na jednym d?wi?ku, bez ?adej melodii). Z czasem ta górna granica b?dzie sz?a coraz wy?ej. Wa?ne jest te? to o czym rozmawiali?my - szybko?? robienia tapów, cutów itp nie ma nic wspólnego z szybko?ci? samej melodii nie mo?na robi? z nich przednutek w wolniejszym tempie).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
michal18c

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 11:39     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie o jakie? konkretne utwory na których mo?na si? nauczy? - ja chocia? mam whistli (od ponad 2 lat) par? to narazie gdzie? kr??? po obrze?ach nabycia umiej?tno?ci grania ornamentacji - nie mia?em czasu, teraz go b?d? mia? wi?cej i chcia?bym si? nauczy?. Czasami palce to jak by si? mia?o z drewna prawda i niby jedyna przeszkoda je?li ma si? "obycie muzyczne" s?uch muz. istnieje w g?owie he he, tam jest ta blokada, ale ?wiczenia du?o daj? np. uczy?em si? gra? Butterfly i mi to sprawia?o trudno??, po ws?uchaniu si? w jedn? z YT wersji po godzinie z?apa?em ju? mozliwo?? prawie równego grania, ale metod? na "tu" tak jak na szkolnym flecie ale powietrza du?o trzeba, no i j?zykiem odzieleanie nutek przy ITM nie jest praktyczne... ale jak si? cz?owiek nie zra?a do ch?ci nauki grania muzyki irlandzkiej ju? sporo czasu to warto si? wzi?? za siebie i metod? samozaparcia, podpatrywania w wideo'wych tutkach oraz przyjmowania cennych rad opanowa? to ma?? 6-?cio otworow? besti?...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krzysztof_b79

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 16:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewien mój znajomy podpowiedzia? mi tak? metod? na poprawienie psychomotoryki, oczywi?cie nie nale?y jej tu rozumie? tylko w sensie szybko?ci, ale przede wszystkim, ?e si? tak wyra?? transferu danych z o?rodka operacyjnego (mózg) do urz?dze? wykonawczych (palce), a jest ni? bezwzrokowe pisanie na klawiaturze. na ile umiem pisa? bez patrzenia na klawiaturze, na tyle to rzeczywi?cie przek?ada si? na gr? na fletach itp... s?dz?, ?e warto spróbowa?... s?dz? równie?, ?e te filmiki instruktarzowe na YT ?wietnie nadaj? si? do ?wiczenia, tj. chyba nie ma takich, specjalnych, a mo?e s??
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 17:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pewien mój znajomy podpowiedzia? mi tak? metod? na poprawienie psychomotoryki, oczywi?cie nie nale?y jej tu rozumie? tylko w sensie szybko?ci, ale przede wszystkim, ?e si? tak wyra?? transferu danych z o?rodka operacyjnego (mózg) do urz?dze? wykonawczych (palce), a jest ni? bezwzrokowe pisanie na klawiaturze. na ile umiem pisa? bez patrzenia na klawiaturze, na tyle to rzeczywi?cie przek?ada si? na gr? na fletach itp... s?dz?, ?e warto spróbowa?... s?dz? równie?, ?e te filmiki instruktarzowe na YT ?wietnie nadaj? si? do ?wiczenia, tj. chyba nie ma takich, specjalnych, a mo?e s??

Oj to b?dzie trudno Laughing a te filmiki specjalne to jakie masz na my?li bo s?dz? ?e jedynie mo?na poszuka? jak przeszczepi? sobie r?ce od wprawionego "zawodowego" whistle'towisty Twisted Evil Evil or Very Mad Shocked Laughing nie no tak naprawd? ?wiczenie, skupienie i cierpliwo?? to chyba najwa?niejesze no i zapas whistle'i dla niecierpliwych. Mi chodzi o takie utworki nie za skomplikowane co pozwol? na opanowanie konkretnych etapów/ornamentacji bo z takich jak na YT tradschool to niektóre w wolnym graniu i tak s? za szybko i nie wida? jak whistler paluszkami przebiera ale zaszwe pozostaje ctrl + -> i analiza poklatkowa Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: