Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Flety inne ni? irish

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 18:57     Temat postu: Flety inne ni? irish Odpowiedz z cytatem

Mój Native American Flute/ Flet India?ski

Powi?kszenie
http://c1.ac-images.myspacecdn.com/images02/61/l_edc1136f163f418ab6f3d51111a3fbcc.jpg
Cherokee Morning Song (NAF)
http://michal18c.wrzuta.pl/audio/4bP3oLioU1/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 20:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogl?da?em wczoraj Bravehearta i nasz?a mnie ch?? na odkurznie:-) p?yty z soundtrackiem z tego filmu. Zaciekawi? mnie instrument w utworze "Princess Pleads For Wallace's Life" my?la?em, ?e to low D, ale jako? nie da?o mi to spokoju i dowiedzia?em si?, ?e jestem w b??dzie i ten instrument to quenacho (instrument ludu ameryki po?udniowej). Gra? mo?e kto? na tym flecie lub s?ysza? co?? Pi?kn? ma barw?. Mo?na naby? ten flet w sklepie bravochura za 200zl D-moll pono?.
Powrót do góry
QuendiX

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 21:32     Temat postu: Quenacho Odpowiedz z cytatem

Z tym fletem (quenacho) wi??e si? pewna historia z mojego dzieci?stwa. Jak mia?em oko?o 2-3 lat rodzice zabrali mnie pewnego razu na Starówk? w Warszawie, gdzie kiedy? mo?na by?o spotka? zespó? z Peru lub Boliwii graj?cy mi?dzy innymi na tych fletach i na fletni pana. Sam tego nie pami?tam, ale moja mama mi opowiada?a, ?e podczas ich wyst?pu tak bardzo tanczy?em i zach?ca?em ludzi do klaskania, ?e zrobi?o si? zbiegowisko ludzi. Tym muzykom tak bardzo si? spodoba?a ta moja "animacja" (nie pomijaj?c tego, ?e sporo ludzi da?o im po kilka z?otych), ?e dali mojej mamie w?a?nie flet quenacho mówi?c, ?e jestem bardzo uzdolnionym muzycznie dzieckiem, i ?e powinni mnie pos?a? do szko?y muzycznej. Flet le?a? przez lata w szafce. W pó?nych klasach podstawówki zacz??em gra? na flecie prostym i czasem zabiera?em si? te? za niego, ale pami?tam, ?e trudno z niego by?o wydoby? d?wi?k, bo gra? tylko przy jednym ustawieniu ust wi?c d?ugo nie wytrzymywa?em na nim gra?. Niestety obecnie nie jestem ju? w jego posiadaniu, bo moja mama bez mojej wiedzy odda?a ten flet kilka lat temu. Co prawda obecnie staram si? go odzyska?, ale nie wiem czy si? uda.

Ps. To taka moja wersja serialu "Urzeka?a mnie twoja historia" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 8:35     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quenacho jest naprawde du?ym instrumentem mia?em kiedy? to w domu ale sprzda?em. Rozstaw otworów i wielko?? si? duu?o wi?ksze ni? w whistlu low D. Zad?cie jest te? trudne. Obecnie od czasu do czasu pogrywam sobie na quenie w G i to mi starczy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószy?ski

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 9:05     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzaj. Łatwie jest to w grze. Spróbuj zagra? na schakuachi. Tam nie ma ?adnego otworu zad?ciowego, albo na fujarce ?emkowskiej (rura z dziurami bez otworu zad?ciowego, na której gra si? wdmuchuj?c powietrze trzymaj?c j? w poprzek)
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 20:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój native american flute siyotanka te? jest wi?kszy ni? standardowy low whistle zdj poni?ej pierwszy NAF obok Low D

S?ucha?em ostatnio soundtrack'a z Narnii cz. 1 i w kawa?ku "A Narnian Lullaby" s?ycha? flet. Zastanawia?em si? co to za instrument i dowiedzia?em si?
, ?e jest to duduk (pochodzi z Armenii). Jak by kto? by? zainteresowany to daj? link do mp3
http://www.beemp3.com/download.php?file=4478206&song=magic+duduk+new+version
Info na wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Duduk

http://www.duduk.pl
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: