Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Takie pytanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Goldfinch Whistles
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 20:50     Temat postu: Takie pytanie Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do makerów. Czy będziecie (mam nadzieję, że tak) wykonywać whistle i flet poprzeczny w jednym tzn. jedna przebierka i dwie części tak jak u dixona, zwie się to tak Duo-Head Low
Whistle/Flute
www.tonydixonmusic.co.uk/catalogue/dixonshop.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 19:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie jest słuszna koncepcja!!!

bo to nie działa - nie stroi przedewszystkim, miałem to w rękach
_________________
"the first task of an Irish fiddler is to make the feet and the soul dance" Eileen Ivers
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 19:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dixony chyba są fabrycznie robione(?). Może Tobie trafił się nie strojący model. Mam nadzieję, że ręcznie wykonany model, dobrze zrobiony tzn. precyzyjnie będzie stroił, być może się mylę (nie miałem styczności z tym whistlo-fletem).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 20:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie w tym problem!

nie chcę się wymądrzać, bo makerem nie jestem, ale jeśli masz drewniany flet poprzeczny, to zwróć uwagę, że średnica przebierki zwęża się ku dołowi, w whistlach natomiast jest jednakowa przez całą długość, średnice otworów i ich rozmieszczenie różnią się, zresztą niech się wypowie ktoś mądrzejszy!

zasadnicze pytanie jakie się tu pojawia: po co?

naprawdę lepiej mieć dwa instrumenty niezależnie od siebie, choćby po to, żeby różniły się barwą.
_________________
"the first task of an Irish fiddler is to make the feet and the soul dance" Eileen Ivers
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 21:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem. Dzięki za informacje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2010 23:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek napisał:
nie w tym problem!

nie chcę się wymądrzać, bo makerem nie jestem, ale jeśli masz drewniany flet poprzeczny, to zwróć uwagę, że średnica przebierki zwęża się ku dołowi, w whistlach natomiast jest jednakowa przez całą długość, średnice otworów i ich rozmieszczenie różnią się, zresztą niech się wypowie ktoś mądrzejszy!


To się wypowiem, ale wcale nie wydaje mi się żebym był w tej kwestii mądrzejszy. Wiem to po prostu bo o to zapytałem Blaezeya. Kiedy kupiłem jego Low D (zresztą kanał zwęża się w tym whistlu jak we flecie ku końcowi) i poprosiłem go żeby mi dorobił główkę fletową odpisał, że nie będzie stroić bo kanał w whistlu nie jest rudallowy. Miałem okazję nawet to sprawdzić bo wszystkie korki z Copleya którego Konnes kupił pasowały do Blaezeya. I faktycznie wymiary przebierek niemal idetyczne, a nie stroiło ani w jedną ani w drugą stronę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 20:29     Temat postu: OdpowiedĹş Odpowiedz z cytatem

Dawnośmy tu nie zaglądali! Wybaczcie! No, ale do rzeczy przechodząc:

Rurka koniczna (w przeciwieństwie do cylindrycznej) faktycznie pomaga w strojeniu instrumentu. W każdym jednak przypadku wymiary przebierki i gwizdka/główki muszą być precyzyjnie dostosowane i choć czasem pozornie powinno ze sobą grać, to jednak tak nie jest. Wink

Wymienialnych główek fletowych nie planujemy. Pierwsze próby nie były zbyt zadowalające, choć w kwestii samych fletów poprzecznych uczynione zostały już pierwsze kroki. Kiedy - nie mamy pojęcia. Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 12:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kupcie sobie na e-bayu wiertło do otworów do poprzeków, derlin w hurtowni plastiku (w Lublinie w TABAL-u występuje jako poliacetal) i sprawa załatwiona Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 22:58     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie by było jak by coś na miarę irish flute ze strony GW powstało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 18:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisał:
Fajnie by było jak by coś na miarę irish flute ze strony GW powstało.


na miarę irish flute to już coś w Polsce powstało Smile tyle, że nie ze strony GW, a ze strony GT czyli Grzegorza Tomaszewicza.

Ostatnio nabyłam jeden flet jego produkcji. Ma ciekawą barwę (jest to flet wykonany z jaworu), a w dodatku ma bardzo łatwą intonację, więc jest dobry również dla początkujących.
Na razie nabyłam keylessa ale zamierzam dorobić sobie do niego klapy (bo jest taka możliwość u GT, z resztą Hoody niedawno z niej skorzystał).
Jakby ktoś był zainteresowany to warto zajrzeć na stronkę:


http://gtmusicalinstruments.com/index.php?lang=en

można tam posłuchać tego fletu folkowego, aczkolwiek nie dokładnie tego modelu jaki mam. ten, na którym teraz gram jest dużo lepszy.

Na prawdę warto się zastanowić nad tym fletem, bo jest korzystny cenowo, a co ważniejsze maker jest na miejscu, w razie czego ewentualnych przeróbek, czy napraw. Ale wszystko tak na prawdę zależy od tego jaką barwę się preferuje.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Goldfinch Whistles Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group