Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Drumla

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Pi± Sty 20, 2012 13:35     Temat postu: Drumla Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym zakupić drumlę, ale nie bardzo orientuję się w tej kwestii. Chodzi mi o to, że chcę kupić w miarę tanio instrument, który gra, a nie jakieś badziewie do zabawy. Może mi ktoś doradzi, gdzie można to to kupić i od jakich kategorii cenowych zaczynają się instrumenty a kończą zabawki, bądź też jakie firmy robią instrumenty, a nie szmelc?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Pi± Sty 20, 2012 17:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz tu http://drumla.prv.pl jest tam wątek, który może Ci pomóc.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Pi± Sty 20, 2012 20:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za link, ale nie o to mi chodziło. Z google potrafię korzystać i byłem na tej stronie, i na tym forum. Jakbyś je poczytał, to byś mi tego nie polecił, bo tam nic nie ma. Tylko kilka wypowiedzi, kilku amatorów drumli, którzy kupili sobie wczoraj instrument i pytają, jak grać. Chodzi mi o wypowiedź kogoś, kto wie o co chodzi, kto grał na niejednej drumli, i wie czym się charakteryzuje ta dobra, i ta zła. Tak jak z fletami.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
padre



Do³±czy³: 16 Gru 2007
Posty: 258
Sk±d: An Baile Breac

PostWys³any: Sob Sty 21, 2012 0:39     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co prawda na drumli nie gralem wieki, ale kiedys bardzo lubilem
wiesz, to dosc prosty sprzet, ramka i jezyczek.
roznice zaczynaja sie dopiero przy wykonaniu.
niestety, sprzety ktore kupisz w wiekszosci sklepow muzycznych - przynajmniej kiedys w Wwie byly wszedzie - to straszny badziew. mozesz to kupic, zeby sie bawic wystarczy, ale zeby pograc nie do konca.
przedewszystkim to jest masowa robota, i drumle nie sa wykanczane, ani strojone. bardzo szybko sie jezyczki sie lamia.
zeby dostac dobry sprzet, to juz niestety musisz udac sie do specjalisty. kiedys w Wwie byl Sergiej Czarkow ktory przyjechal z corka grac koncerty, ale mial tez na sprzetach drumle - i beben szamanski Very Happy
obawiam sie, ze to tylko takie drumle sa wykonczone i stroja.
niestety, to jedyna sugestia jak moge ci zapodac. przestalem sie tym zajmowac zanim jeszcze zaczalem grac na bodhranie.
wpisz w google'a jaw harp albo jew's harp.
powodzenia
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Nie Sty 22, 2012 10:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie sobie z tego zdaję sprawę, że wszelkie etniczne instrumenty w naszym kraju są ciężkie do zdobycia. Myślałem, że może jest gdzieś u nas dobre źródło do pozyskania czegoś w miarę porządnego, choć się specjalnie nie łudziłem. Jeżeli chodzi o zamówienie spoza Polski, to to rozwiązanie daje większy wybór, ale i duże koszty przesyłki. No ale cóż robić, taki kraj.

P.S. Padre. W końcu rzucili loary na ladę i już jutro powinienem mieć instrument. Jeszcze muszę tylko pickupa wstawić, bo granie koncertów na mikrofonie, przy mizernym sprzęcie i umiejętnościach, napotykanych przeze mnie akustyków, ma tragiczne skutki.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
drumlaMan



Do³±czy³: 16 Lut 2012
Posty: 1

PostWys³any: Czw Lut 16, 2012 17:28     Temat postu: drumelka Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że są cięzkie do zdobycia ale nie niemożliwe!

Kupić drumlę to nie problem. Kupić dobrą drumlę - to wyzwanie Smile temat mi się podoba więc zacznę.

Na początek sprawa przykra - czego i od kogo Nie kupować. Na razie się z tym wstrzymam żeby nie było że komuś robię reklamę a raczej antyreklamę? Rolling Eyes Ale trochę mogę na ten temat powiezieć Sad

Na co zwrócić uwagę? Proste pytanie - ale cięzka będzie odpowiedź - może razem napiszemy na co zwrócić uwage przy kupnie drumli?

-cena (niska cena=niska jakość)
-dźwięk na "pusto" - bardzo ważna sprawa! Im glośniejszy dźwięk tym lepiej (i prosze nie mówić że drumla na "sucho" nie wydaje dźwięku Smile)
-strojenie (czy drumla jest strojona czy nie)
-materiał (stal, mosiądz, miedź, drewno w kolejności z malejąca wytrzymałością)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Sro Mar 14, 2012 23:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie wyciąć fragment wspaniałego kawałka muzycznego z filmu ''Wszystko będzie dobrze'' w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego i wrzucić na utube'a. Wklejam link tutaj bo pasuje jak ulał. Kawałek jest skomponowany przez Michała Lorenca, słychać drumlę i fujarkę karpacką (o nazwę której kiedyś pytałem) gra na nich Joszko Broda.
Link: http://www.youtube.com/watch?v=K68nV8SzBhU
Ubolewam nad tym, iż nie wszystkie kompozycje pana Lorenca są wydawane na cd, a szkoda, wielka szkoda Sad

Mouth Bow ciekawe to http://www.youtube.com/watch?v=JUqW9zCrKYk
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group