Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Flety inne niĹź irish

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 18:57     Temat postu: Flety inne niĹź irish Odpowiedz z cytatem

Mój Native American Flute/ Flet Indiański

Powiększenie
http://c1.ac-images.myspacecdn.com/images02/61/l_edc1136f163f418ab6f3d51111a3fbcc.jpg
Cherokee Morning Song (NAF)
http://michal18c.wrzuta.pl/audio/4bP3oLioU1/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 20:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem wczoraj Bravehearta i naszła mnie chęć na odkurznie:-) płyty z soundtrackiem z tego filmu. Zaciekawił mnie instrument w utworze "Princess Pleads For Wallace's Life" myślałem, że to low D, ale jakoś nie dało mi to spokoju i dowiedziałem się, że jestem w błędzie i ten instrument to quenacho (instrument ludu ameryki południowej). Grał może ktoś na tym flecie lub słyszał coś? Piękną ma barwę. Można nabyć ten flet w sklepie bravochura za 200zl D-moll ponoć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
QuendiX



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Wojenna Piła ;)

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 21:32     Temat postu: Quenacho Odpowiedz z cytatem

Z tym fletem (quenacho) wiąże się pewna historia z mojego dzieciństwa. Jak miałem około 2-3 lat rodzice zabrali mnie pewnego razu na Starówkę w Warszawie, gdzie kiedyś można było spotkać zespół z Peru lub Boliwii grający między innymi na tych fletach i na fletni pana. Sam tego nie pamiętam, ale moja mama mi opowiadała, że podczas ich występu tak bardzo tanczyłem i zachęcałem ludzi do klaskania, że zrobiło się zbiegowisko ludzi. Tym muzykom tak bardzo się spodobała ta moja "animacja" (nie pomijając tego, że sporo ludzi dało im po kilka złotych), że dali mojej mamie właśnie flet quenacho mówiąc, że jestem bardzo uzdolnionym muzycznie dzieckiem, i że powinni mnie posłać do szkoły muzycznej. Flet leżał przez lata w szafce. W późnych klasach podstawówki zacząłem grać na flecie prostym i czasem zabierałem się też za niego, ale pamiętam, że trudno z niego było wydobyć dźwięk, bo grał tylko przy jednym ustawieniu ust więc długo nie wytrzymywałem na nim grać. Niestety obecnie nie jestem już w jego posiadaniu, bo moja mama bez mojej wiedzy oddała ten flet kilka lat temu. Co prawda obecnie staram się go odzyskać, ale nie wiem czy się uda.

Ps. To taka moja wersja serialu "Urzekała mnie twoja historia" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 8:35     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quenacho jest naprawde dużym instrumentem miałem kiedyś to w domu ale sprzdałem. Rozstaw otworów i wielkość sią duużo większe niż w whistlu low D. Zadęcie jest też trudne. Obecnie od czasu do czasu pogrywam sobie na quenie w G i to mi starczy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 9:05     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzaj. £atwie jest to w grze. Spróbuj zagrać na schakuachi. Tam nie ma żadnego otworu zadęciowego, albo na fujarce łemkowskiej (rura z dziurami bez otworu zadęciowego, na której gra się wdmuchując powietrze trzymając ją w poprzek)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 20:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój native american flute siyotanka też jest większy niż standardowy low whistle zdj poniżej pierwszy NAF obok Low D


Słuchałem ostatnio soundtrack'a z Narnii cz. 1 i w kawałku "A Narnian Lullaby" słychać flet. Zastanawiałem się co to za instrument i dowiedziałem się
, że jest to duduk (pochodzi z Armenii). Jak by ktoś był zainteresowany to daję link do mp3
http://www.beemp3.com/download.php?file=4478206&song=magic+duduk+new+version
Info na wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Duduk

http://www.duduk.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group