Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

FlaĹźolety Clarke

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czerstwy22



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 5

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 1:36     Temat postu: FlaĹźolety Clarke Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile
Mam flażolet z EMUZa i ostatnio się tak zastanawiam, czy nie kupić czegoś jeszcze. Męczy mnie flażolet np. taki http://muzyczny.pl/121429_Clark-flazolet-D-czarny-metalowy.html. Zaintrygował mnie bo jest z jednego kawałka i nie mogę ogarnąć Razz Czym się różni od takiego zwykłego, w sensie z ustnikiem osobno? Jest wart swojej ceny?
Przy okazji żeby więcej wątków nie zakładać, gdzie dostanę i co polecacie z niższych tonacji i wyższych niż wspomniany EMUZy w tonacji D? Szczególnie myślę o tych niższych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 6:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj sobie w tym dziale tematy: "Jakie high D polecacie" i "Jakie low D polecacie". Poczytaj najpierw to, co już było omawiane na forum (a było bardzo dużo), a potem zadawaj pytania, jesli czegoś nie znajdziesz. Co do tonacji whistla to kwestia gustu i rodzaju muzyki jaką się chce grać. W muzyce celtyckiej najpopularniejsze tonacje to odpowiednio D, C, B, co nie znaczy, że innych się nie wykorzystuje.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czerstwy22



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 5

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 10:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra a moje główne pytanie o podany wyżej flażolet? Bo to mnie interesuje najbardziej Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 22:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że z "jednego kawałka" oznacza, że jest non-tunable czyli nie można go dostrajać do innych instrumentów. W większości przypadków nie jest to mocno potrzebna opcja. Co do marki, którą wybrałeś - nie chcę być nudny i się powtarzać, ale naprawdę radzę dołożyć parę dych i kupić sobie Goldfincha od naszego forumowego kolegi. Nie polecam tego produktu dlatego, że chcę dać zarobić koledze, ale dlatego, że to naprawdę dobry sprzęt za niską cenę i tym samym bezpieczny zakup. Z Emuzą jest tak, że się trafi coś strojącego, albo się nie trafi. Brzmienie też szału nie robi.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group