Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adidadi

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 18:58     Temat postu: Jakie low D polecacie??? Odpowiedz z cytatem

Dotychczas gralem na tin whistle i mam zamiar kupi? sobie low. Nie wiem tylko czy od razu kupowa? sobie co? porz?dnego (np. Kerry Chieftain Tenor Low D). Zdaj? sobie spraw?, ?e gra si? trudniej ni? na tin whistle i chce si? wlasnie dowiedziec czy s? whistle ?atwiejsze i trudniejsze w obyciu i co si? nabardziej oplaca kupic w moim przypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 14:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam z low whistlami wielkiego do?wiadczenia. Mam tylko Howarda Low D, na którym prawie nie gram. Lubi? jego barw? - pe?n? i ciep??, mnie osobi?cie bardziej "podchodz?c?" ni? Kerry czy Kerry Pro, aczkolwiek konieczno?? stosowania Piper's gripa (w moim przypadku) skutecznie zniech?ca mnie do ka?dego Low whistla. Najprawdopodobniej go sprzedam, bo po co ma si? dobry instrument marnowa?.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adidadi

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 17:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W?a?nie Piper's Grip mnie martwi, ale chyba warto sobie kupi? dla takiego brzmienia. Ja niestety nie mam jak porówna? brzmie? poszczególnych producentów wi?c musz? zda? si? na opisy innych. A tego Howarda za ile by? sprzeda? tak orientacyjnie?
Powrót do góry
przemek

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 10:08     Temat postu: low D Odpowiedz z cytatem

witam!
szkoda ,?e tak ma?e zainteresowanie lowami (high d ma 20x wi?cej wy?wietle?)
ch?tnie s?u?? rad?! Moje low D :
1. Overtone - wykonany przez Bernarda Overtona - zdecydowanie polecam!
2. Overtone - wykonany przez Colina Goldiego
3. Kerry Low D V 3 - wykonany przez Phila ( odszczepie?ca od tej dwójki)
4. Kerry Low D plastic mouth
5. Sweetheart Low D ( USA )
Bardzo du?o by pisa?, zdecydowanie najbardziej mi odpowiada nr.1, ale z Overtonami jest tak, ?e ka?dy jest inny i najlepiej , maj?c ju? pewne do?wiadczenie, kupi? go osobi?cie) jak ju? si? wie czego si? chce.
Jak kupowa?em Overtona nr.2, to Colin zadzwoni? do mnie i gra? mi po kolei na pi?ciu ró?nych, przez telefon troch? trudno, tym bardziej, ?e samemu nie mo?na spróbowa?, ale po rozmowie dosta?em to co chcia?em.
Z ka?dym z tych w/w jest tak ,?e maj? swoje plusy i minusy ( jeszcze do tego, cz?owiek ma swoje indywidualne upodobania)
Mog? zdecydowanie poleci? Overtona, ale pami?ta? nale?y, ?e ka?dy jest inny ( mia?em okazj? gra? jeszcze na innym Overtonie Bernarda ), Overtony na których gra?em maj? czyst?, pe?n? barw? i ma?o szumów.
Co wa?ne, s? ró?nice w uk?adzie otworów dla prawej szczególnie r?ki, zw?aszcza je?li chodzi o otwór E i Fis. Tu w?a?nie pojawi? si? mo?e problem z piper's grip. Bardziej wyrównany i mo?e bardziej naturalny dla d?oni uk?ad stosuje Phil w Kerry ( ale on je chyba robi maszynowo ) D E Fis s? rozmieszczone równomiernie , ale dzieje si? to kosztem wielko?ci otworu E, ?eby go przesun?? w dó?, to musi on by? du?o wi?kszy przez to trudniejszy do zakrycia przez palec. Z kolei mniejszy otwór musi by? przesuni?ty do góry a to wymaga przesuni?cia palca ?rodkowego nieco wy?ej i te? pojawia si? problem, bo to troch? na pocz?tku trudne. Im mniejsze otwory tym ?atwiejsze zad?cie, ale i si?a d?wieku mniejsza.
zdaje si?, ?e z tego zrobi? si? ju? wyk?ad, sorry. Jest jeszcze sprawa ustnika, ale to kolejny wyk?ad.
Sweetheart low D prawie rozwi?za? te problemy, pi?kny instrument mo?na nawet gra? nie u?ywaj?c piper's grip, otwory s? ma?e.

Co do piper's grip krótka rada:
Najpierw spróbujcie zakry? palcami serdecznymi prawej i lewej d?oni w "normalny" sposób tzn. opuszkami otwór D i G ( pierwszy i czwarty otwór od do?u) a potem rozlu?niaj?c si? maksymalnie starajcie si? pokry? pozosta?e otwory - w internecie jest mnóstwo zdj?? -
I , jak ju? chcecie ?wiczy?, to nie zaczynajcie od d?wi?ku D, tylko od Cis, i starajcie si? po kolei zakrywa? poszczególne otwory z góry na dó? , pami?taj?c, ?e G i D zakrywamy normalnie.

To tyle, jak kto? si? ze mn? nie zgadza, to bardzo dobrze, b?dzie ciekawa dyskusja!
Ch?tnie odpowiem na bardziej szczegó?owe pytania (jak b?d? potrafi?)
przemek[/i]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barfly

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 10:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adidadi napisał:
A tego Howarda za ile by? sprzeda? tak orientacyjnie?
Wys?a?em Ci PM, coby nie miesza? w tym w?tku.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Feaorn

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 17:28     Temat postu: Kerry Pro Odpowiedz z cytatem

Jak niedo?wiadczony jeszcze grajek low-whistlowy, mam drobne problemy z uzyskaniem H na drugiej okatwie mojego Howarda low D. Mo?e nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu zapytanie, ale mo?e kto? ma jak?? krótk? wskazówk?? Podejrzewam, ?e musz? popracowa? nad zad?ciem. S?ysza?em, ?e Howardy to do?? wymagaj?ce whistle je?li chodzi o kontrol? dmuchania/zad?cia. Rad bym by? us?ysze? opini? speca. Smile

...A jaka jest Wasza opinia o Kerrym Pro z ku?ni Hardy'ego? Wielcem ciekaw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adidadi

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 20:18     Temat postu: Re: low D Odpowiedz z cytatem

przemek napisał:

Co wa?ne, s? ró?nice w uk?adzie otworów dla prawej szczególnie r?ki, zw?aszcza je?li chodzi o otwór E i Fis.
[/i]

Te? zauwa?y?em, ?e jest taka ró?nica mi?dzy poszczególnymi producentami i dlatego nosi?em si? z zamiarem kupna Kerry'ego, bo my?la?em, ?e b?dzie ?atwiej ale po twoim "wyk?adzie" ju? sam nie wiem.
Móg?by? mi jeszcze napisa? o tych ustnikach?
I jeszcze chcia?bym wiedzie? czy ten Kerry Low D plastic mouth ?adnie gra?
Powrót do góry
przemek

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 10:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my?l?, ze w twoim przypadku s? dwie mo?liwo?ci, jak mo?esz sobie pozwoli? to kup Kerry V3 kosztuje teraz oko?o 90 funtów ( jest polski dystrybutor i chyba ju? mo?na u niego sobie przetestowa?) a od nowego roku b?dzie podwy?ka - Phil w?a?nie wczoraj j? zapowiedzia? -http://www.kerrywhistles.com/news.php tam te? http://www.kerrywhistles.com/store.php mo?esz pos?ucha? instrumentów.
Dobrym rozwi?zaniem jest te? Kerry plastic : cena 40 funtów ?atwe zad?cie, no i Kerry dobrze stroi! Barwa niez?a, ale oczywi?cie w Kerry V3 lepsza.

Overtony ?yj? troch? w?asnym ?yciem, ka?dy jest inny i trzeba je troch? oswoi? i to nawet ka?dego dnia od nowa. Moje Overtony i te które mia?em okazj? s?ysze? maj? czyst?, pe?n?, barw?. Kerry ma taki lekki posmak ale bardzo w typie whistle. Na Kerry nie ma problemu z high b. Na niektórych overtonach trudniej jest uzyska? stabilne high b - potrzeba silnego zad?cia.
Przt testowaniu instrumentu - jak jest taka mo?liwo?? - warto zwróci? uwag? w??nie na high b i zawsze na to, jak whistle stroi w oktawach.
Kerry ma te? ten plus w stosunku do Overtona, ?e nie zapycha si? tak szybko, wynika to z innej budowy ustnika: Overtony maj? p?aski otwór i do?? w?ski, Kerry V3 ma w ustniku otwór nieco szerszy i kszta?cie ?uku.
Powrót do góry
przemek

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 10:45     Temat postu: Re: Kerry Pro Odpowiedz z cytatem

Feaorn napisał:
Jak niedo?wiadczony jeszcze grajek low-whistlowy, mam drobne problemy z uzyskaniem H na drugiej okatwie mojego Howarda low D. Mo?e nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu zapytanie, ale mo?e kto? ma jak?? krótk? wskazówk?? Podejrzewam, ?e musz? popracowa? nad zad?ciem. S?ysza?em, ?e Howardy to do?? wymagaj?ce whistle je?li chodzi o kontrol? dmuchania/zad?cia. Rad bym by? us?ysze? opini? speca. Smile

...A jaka jest Wasza opinia o Kerrym Pro z ku?ni Hardy'ego? Wielcem ciekaw.

spróbuj ?wiczenie w oktawach :
D - high d ( czyli D i d oktaw? wy?ej )
E - high e
Fis -high fis itd. a? do
B - high B ( czy te? po Polsku H i h oktaw? wy?ej)
warto przy tej okazji skorzysta? z tunera ?eby sprawdzi? i kontrolowa? strojenie zad?ciem.
Jak ci si? nie uda to znaczy, ?e twój instrument ma tak? urod? Sad
Kerry Low D raczej dobrze graj? wysokie b (h), ale mam te? Chieftaina hihg d , no i high b jest do?? trudno zagra?, songbird od Kerrego jest znacznie ?atwiejszy pod tym wzgl?dem.
Zauwa?y?em tak? prawid?owo??:
-je?li whistle jest sam w sobie g?o?ny, to trudniej gra si? w drugiej oktawie
-cichsze nie sprawiaj? w drugiej oktawie problemu
Powrót do góry
Feaorn

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 18:35     Temat postu: "H" jak Howard Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzi?ki za odpowied?! Wygl?da na to, ?e b?d? musia? jeszcze przez jaki? czas poskramia? Howarda Low D, by zdoby? nad nim lepsz? kontrol?.

Mam nadziej?, ?e to zapytanie przys?u?y?o si? i innym whistlownikom. Wink
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 11:58     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba si? zdecyduj? na V3 Phila ale nie wiem czy zd??? zdoby? fundusz, ?eby kupi? w starej cenie. A jeszcze jedno mam zapytanie. Czy lepiej kupi? tunable czy non - tunable bo w sumie na moich dotychczasowych whistlach nie wykorzystywa?em tej mo?liwo?ci. Nie wiem czy w przypadku low jest to znacz?ce. Kto? mi to mo?e wyt?umaczy??
Powrót do góry
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 15:46     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to cholernie istotne jezeli zamierzasz grac z kims kto nie moze dostroic instrumentu. Mozesz miec problem jezeli bedziesz mial zagrac z kims grajacym na akordeonie. Moga byc delikatne roznice w stroju i juz powstaje problem. Generalnie duuuza zaleta instrumentu jest mozliwosc jego dostrojenia, wiec jesli masz kase to kup sobie tunable.
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 18:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki za informacj?. Wezm? to pod uwag?.
Powrót do góry
adam prószy?ski

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 15:48     Temat postu: Re: Kerry Pro Odpowiedz z cytatem

Moja opinia na temat Kerry Pro jest taka. Sam posiadam cztery sztuki. D, F, G i C z dorobiona przeze mnie rur? z otworami bo takiej Phil nie robi. MIa?em jeszcze 2 inne KP low D ale posz?y w ?wiat. Ogólnie z produktami Phila jest wed?ug mie jeden problem. Nie s? idealnie takie same. Moim zdaniem ostrze na które pada powietrze powinno byc na srodku szczeliny wlotowej powietrza. Tak mam w dwóch whistlach. Low D i G i gra si? na nich rewelacyjnie Dwa pozosta?e C i F maja ostrza w poziomie flippa. I tu jest ma?y problem z d?wi?kiem A w przypadku low C i C w przypadku low F w drugiej oktawie, ale do przeskoczenia- trzeba mocniej dmuchn??. Wszystkie moje KP sa ze starej serii z przetoczeniem na tuningslidzie. Jeszcze by?y w ca?osci robione recznie i wg mnie sa lepsze od tych manufakturowych
Mam nadzieje ?e pomog?em
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 10:45     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je?eli chodzi o mnie to chyba znowu jestem zmieszany. Nie b?d? jednak chyba zmienia? zdania co do wyboru. Jeszcze nie zakupi?em instrumentu, ale zrobi? to na dniach i mam nadziej?, ?e trafi? na dobry egzemplarz. A jak nie V3 to jaki inny whistle by? poleca?, ?eby by? porz?dnie wykonany, dobrze brzmia? i w miar? ?atwo si? na nim gra?o? [/quote]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: