Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
poznanskapyrka



Do³±czy³: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Sk±d: w drodze...

PostWys³any: Pon Sty 28, 2008 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek napisa³:
Cytat:
airy są fajne ale dobre zagranie air'a jest dużo trudniejsze niż zagranie technicznie trudnego jiga.


śWIęTE SłOWA!!!


pewnego dnia człowiek się budzi i dochodzi do wniosku, iż zbyt mocno skupiał się przez lata na odgrywaniu technicznych majstersztyków. wyćwiczył sztuczki i myślał, że potrafi wszystko w muzyce.
Ale chyba to tak jest na początku, że wydaje się, że super szybko i super trudno technicznie to jest właśnie TO.
a tymczasem jeden dobrze zagrany dźwięk może być całą esencją.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Barfly



Do³±czy³: 28 Sie 2007
Posty: 237
Sk±d: Gliwice

PostWys³any: Wto Sty 29, 2008 10:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poznanskapyrka napisa³:
pewnego dnia człowiek się budzi i dochodzi do wniosku, iż zbyt mocno skupiał się przez lata na odgrywaniu technicznych majstersztyków. wyćwiczył sztuczki i myślał, że potrafi wszystko w muzyce.
Ale chyba to tak jest na początku, że wydaje się, że super szybko i super trudno technicznie to jest właśnie TO.
a tymczasem jeden dobrze zagrany dźwięk może być całą esencją.


Kolejne ¦więte Słowa!
Aaa-Meent! Very Happy
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Pi± Lut 01, 2008 11:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak wygląga sprawa z zakrywaniem otworów na low whistle, bo w porównaniu z tin otwory są znacznie oddalone
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
poznanskapyrka



Do³±czy³: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Sk±d: w drodze...

PostWys³any: Pi± Lut 01, 2008 16:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisa³:
a jak wygląga sprawa z zakrywaniem otworów na low whistle, bo w porównaniu z tin otwory są znacznie oddalone


kwestia przyzywczajenia. niektórzy grają na low tzw.techniką dudziarską, zakrywając dziurki nie opuszkami a dalszą częścią palca (tj.drugim paliczkiem....nie wiem jak to inaczej napisać. ...Smile wtedy jest łatwiej zakryć, zwłaszcza jeśli się ma stosunkowo krótkie place. ja jednak polecam zakrywanie otworów opuszkami, bo opuszki są bardziej czułe i dzięki temu łatwiej nimi robić glissanda i inne bajery.poza tym jak się nauczysz grać opuszkami to nie będziesz miał potem problemu przy przejściu na żaden oklapowany instrument.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Pi± Lut 01, 2008 19:46     Temat postu: Conanowe Å‚apska... Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co bym zrobił, gdyby nie piper's grip. Smile Mi osobiście korzystanie z opuszków w przypadku low whistle wydaje się bardzo niewygodne. O ile mi wiadomo, niektórzy korzystają z łamańców, jedną ręką tak, drugą siak. Np. w prawej ręce wykorzystują mały paluszek do ostatniej dziurki. Szczęśliwie się złożyło, że mam łapy "jak bochenki chleba" (jak to swego czasu imć Howard opisał swego ulubionego bohatera - Conana całkiem barbarzyńskiego. Smile ). No, może nie bochenki, ale z pewnością spore bułeczki. Wink

Aha! Przydatny link dla tych, którzy uczą się swojego dudziarskiego chwytu:
"http://www.thewhistleshop.com/beginners/lowd/lowd.htm"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Luki



Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 123
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Sob Lut 02, 2008 15:56     Temat postu: Re: Conanowe Å‚apska... Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję wspomniany sposób kombinowany. W lewa ręka zaprywa otwory opiszkami, a prawa takim piper grip Smile. Dla mnie taki układ jest najbardziej wygodny i mogę go bezpośrednio przenieść na flet, gdzie pasuje znakomicie. Próbowałem grać samymi opuszkami, ale taki sposób gry wymagał szerokiego rozłożenia ramion, co był nie wygodne, a poza tym kciuk w prawej ręce nie sięgał wygodnie rurki. Myślę, że na wybór rodzaju trzymania ma nie tylko wielkość ręki, ale i długość i grubość poszczególnych palców.
Chciałbym mieć środkowy palec prawej ręki nieco grubszy Wink.
Czy współczesna medycyna przeprowadza operacje pogrubienia palca?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Wto Lut 05, 2008 11:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. Gdzie można kupić tego Burke DBSBT High D, za ile i czy bardziej się to opłaca niż Kerry Chieftain mezzo D ?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Luki



Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 123
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Wto Lut 05, 2008 16:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adidadi napisa³:
Mam pytanko. Gdzie można kupić tego Burke DBSBT High D, za ile i czy bardziej się to opłaca niż Kerry Chieftain mezzo D ?

Sprzęt Buke'a można kupić na stronie jego sklepu: http://www.burkewhistles.com
Ja tak zrobiłem i obyło się bez problemów. Instrumenty są wysyłana praktycznie od ręki i raczej udaje się ominąć cło, gdyż pan Burke zaniża wartość przesyłki poniżej progu cła. Niestety płatność musi odbyć się przy użyciu karty kredytowej. Tu przyszedł z pomocą mi kolega, który ma karte "kredytową - prepaidową" - niedroga i bezpieczna rzecz, gdyż nie można wydać więcej niż się wpłaciło na konto karty.
Na DBSBT gra się świetnie, whistle gra bardzo dokładnie i czysto. Reaguje na najdrobniejsze zmiany ciśnienia powietrza, nie skrzypi i po prostu gra tak jak chcemy. Potrzebuje niewiele powietrza, o wiele mniej niż Kerry Songbird Hi D, ale sprawia wrażenie cichszego, dźwięk DBSBT sprawia wrażenie pozbawionego wielu składowych, które posiadają instrumenty Phila Hardyego, jest bardziej skupiony, wydaje się cichy ale przebija się przez tło muzyczne. Nie porównywałem go do Chieftaina, gdyż go nie posiadam, ale jako takie odniesienie może przedstawić Przemek, gdyż posiada i Kerry Songbirda i Chieftaina Hi D. Z tego co Przemek opowiadał, to Chieftain Hi D gra głośniej od Songbirda Hi D i wymaga potężniejszego oddechu.

Porównałem ceny Burka(170$) i Chieftaina Mezzo(80£) i przy obecnym kursie dolara i funta ceny są podobne na korzyść Chieftaina, przy czym DBSBT można stroić, a tańszej wersji Chieftaina z którą porównuję cenę nie można stroić.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Pi± Lut 08, 2008 20:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy jest znacząca różnica w brzmieniu między brass i aluminium?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Pi± Lut 08, 2008 21:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jakaś nieznaczna jest. Wszystko zależy od tworzywa z jakiego instrument jest wykonany, ale bardziej rozbudowaną odpowiedź udzielą Ci whistletowiści ze stażem, którzy mają doświadczenie i zapewne na niejednym whistlu już grali.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Sob Lut 09, 2008 11:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że różnica jest to wiem. Tylko czy duża. Zastanawia mnie to, bo aluminium jest łatwiejsze w utrzymaniu i nie wiem czy dla wygody nie lepiej kupić właśnie aluminiowego. Ktoś mi pomoże?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Barfly



Do³±czy³: 28 Sie 2007
Posty: 237
Sk±d: Gliwice

PostWys³any: Sob Lut 09, 2008 23:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet jeżeli jest jakas różnica, to ciężko obiektywnie stwierdzić czy na plus, czy na minus któregokolwiek materiału. Ciężko też powiedzieć czy duża, czy mała. To kwestia zbyt indywidualna.

Ale... zakładając nawet, że jakaś różnica jest, to myślę, że tak naprawdę dużo większe różnice wynikają z samej konstrukcji ustnika i ze sposobu grania poszczególnych osób. Bo różnice słyszy się też pomiędzy muzykami, choćby i grali na tym samym instrumencie. Na whistlu też można brzmieć rożnie w zależności od własnych upodobań, technik, sztuczek, przyzwyczajeń - inaczej grając "przez zęby", inaczej grając bardziej bezpośrednio itp itd.

Innymi słowy, chciałem powiedzieć, że, moim skromnym zdaniem, nie warto się nad tym zbyt długo zastanawiać, tylko brać co wygodniejsze i skupić się na samym graniu. Jeżeli instrument jest z wysokiej półki, to bardzo mało prawdopodobne, że będzie miał jakieś znaczne wady konstrukcyjne, które uniemożliwią nam dobre granie. Z dobrym narzędziem będziemy mogli się skupić tylko na graniu, bez zbędnego zastanawiania się jak brzmimy, bo będziemy brzmieć po prostu jak my Czyli dobrze Smile
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Nie Lut 10, 2008 12:10     Temat postu: Mój low whistle Odpowiedz z cytatem

O to mój low whistle d tunable
http://www.wrzuta.pl/audio/v7aqifqK5C/
http://www.wrzuta.pl/audio/naopiTEO2d/
http://www.wrzuta.pl/obraz/aF7NezjSPR/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Marek



Do³±czy³: 22 Sty 2008
Posty: 7
Sk±d: Kniazie / Lublin

PostWys³any: Nie Lut 10, 2008 16:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Chciałem dodać, że te nagrania zrobiłem na uszkodzonym przedwzmacniaczu mikrofonowym i bez większych starań.
Michał Smile gdybym wiedział, że tutaj umieścisz te nagrania to bym się bardziej postarał Embarassed
Low D był robiony tak, aby grało się łatwo 2 oktawy, dźwięk C w pierwszej oktawie to oxx ooo w drugiej oktawie oxx xxo. Odległość między 1 a 3 otworem od dołu to 7,6cm. ¦rednica wewnętrzna 22mm. Mogłem zrobić oczywiście odległość mniejszą od 7,6cm zmniejszając średnicę otworu pierwszego z tym że instrument byłby cichszy i aby dźwięk E w drugiej oktawie grał czyściej trzeba by było mocniej dmuchnąć.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Nie Lut 10, 2008 17:06     Temat postu: nagranie Odpowiedz z cytatem

Marek napisa³:

Michał Smile gdybym wiedział, że tutaj umieścisz te nagrania to bym się bardziej postarał


Nagranie nie jest wcale takie złe. Ja tu gdzieś na forum umieściłem swoje nagranie "The Inner Light" zrobione player'em mp3. Jak na domowe warunki myślę, że nie jest źle Smile

A tu opinia o whistlach Marka od Tony'ego Hinnigan'a:

Tak wię myślę, że instrument jest jak najbardziej ok. i kto wie może Tony zabierze ze sobą jakiś z Polski. Napisałem by skontaktował się z Markiem osobiście jeżeli będzie chciał.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group