Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Dorabianie korpusów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Lulu



Do³±czy³: 27 Gru 2009
Posty: 51
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Wto Lip 05, 2011 21:55     Temat postu: Dorabianie korpusów Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie kwestia dorabiania korpusów do istniejących już ustników. Chciałbym także rozpocząć dyskusje na temat tego co można "wycisnąć" z jednego ustnika - korpusy w jakich tonacjach można dorobić, na ile jest to skomplikowane itp.

A teraz moje ogłoszenie: (zastanawiam się czy ten temat nie powinien, od tego momentu znajdować się w dziale "bazar")
Poszukuję osoby, która jest w stanie dorobić (oczywiście za odpowiednią opłatą) korpus do główki od Goldfincha low D. Marzę o korpusach w niższych tonacjach, lecz jeżeli ktoś z Was jest w stanie dorobić jakąś krótszą "rurę" to będę wielce zadowolony. Dodam jeszcze, że nie oczekuje czegoś wielce profesjonalnego. Nie stać mnie na jakiegoś Burka, Goldiego czy Reviola low C, więc poszukuję tańszej alternatywy, by doświadczyć low whistli w innych tonacjach.

Do stworzenia tego tematu zainspirował mnie fragment postu Adama Prószyńskiego
Cytat:
Kiedys na bazie ustnika od Howarda zrobilem sobie set od F w dół do Bb

Mam nadzieję, że to o czym mówię nie jest niewykonalne Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Sro Lip 06, 2011 16:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie, że posiadając ustnik od Goldfincha nie zgłosiłaś się z tym zapytaniem do producentów tego zacnego fleciszcza, którzy to chyba najlepiej wiedzą jak dorobić przebierkę do ustnika własnej produkcji.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Lulu



Do³±czy³: 27 Gru 2009
Posty: 51
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Czw Lip 07, 2011 8:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszczałem, że jakiś sprytny użytkownik może zadać mi takie pytanie Very Happy

Z tego co mi wiadomo każdy Goldfinch jest zbudowany na zasadzie korpus w tonacji x + ustnik dla tej (i tylko dla tej) tonacji, czyli Panowie Szczygieł nie tworzą setów. Pół roku temu rozmawiałem z Jakubem i powiedział, że obecnie nie planują produkcji whistli w tonacjach poniżej low D.
Z tych informacji wnioskuje, (uwzględniając profesjonalizm makerów i ich chęć tworzenia możliwie najlepszych whistli) że "to nie jest robota dla nich" Wink

Nie wątpię w umiejętności Pana Waldka i Jakuba, jednak rozumiem, że są skupieni na swych obecnych instrumentach. Spójrzmy prawdzie w oczy - nie rozpoczną pracy nad nową tonacją tylko dla tego, że jeden człowiek "wystosuje" uprzejmą prośbę Smile

Dlatego liczę na któregoś z tutejszych forumowiczów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Pi± Lip 08, 2011 14:48     Temat postu: Sety Odpowiedz z cytatem

Mówiąc najogólniej - żeby uzyskać optymalne właściwości instrumentu, staramy się, by każdy gwizdek był jak najlepiej dopasowany do tonacji, a zatem przebierki. W związku z tym obecnie nie mamy w planach tworzenia podobnych setów, bo nie w każdej konfiguracji sprawdzały by się równie zadowalająco, co oddzielne, niezależne whistle z własnymi gwizdkami.

Niemniej, często zdarza nam się realizować indywidualne zamówienia, które zawsze są nam ciekawym wyzwaniem. I mimo, że powstają w ten sposób zwykle instrumenty jednostkowe, "prototypowe" i nie zawsze kontynuowane w większej serii, taka możliwość zawsze istnieje. Tak powstały np. mid G, mid Gis, low F, high Es i high C. Niektóre z nich niedługo wejdą do stałej oferty (aktualnie są tylko na specjalne zamówienie).

Troszkę więc eksperymentowaliśmy z różnymi tonacjami i różnymi gwizdkami, więc gdyby interesowały Cię jakieś przebierkowe eksperymenty, to zapraszamy, aczkolwiek uważamy, że tzw. sety obarczone są sporymi kompromisami Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
przemek



Do³±czy³: 24 Lis 2007
Posty: 111
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Sob Lip 09, 2011 22:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i też high F dla mnie!
_________________
"the first task of an Irish fiddler is to make the feet and the soul dance" Eileen Ivers
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Wto Lip 12, 2011 16:02     Temat postu: Goldfinch F Odpowiedz z cytatem

Prawda, Przemku!

Swoją drogą, musisz wiedzieć, że Twój F to jedyny egzemplarz takiego Goldfincha F, jaki obecnie istnieje. Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group