Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki to whistle??? copeland? overton?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jull

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 7:45     Temat postu: Jaki to whistle??? copeland? overton? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Otó? mam powazny problem, poszukuj? instrumentu o brzmieniu który zosta? wykorzystany w wielu produkcjach filmowych Hollywood, a konkretnie Titanic, Armagedon, W?adca pier?cieni itd. Nie mam poj?cia co to za instrument, aczkolwiek barwa high overton - Copeland jest bardzo bliska, cho? nie ma takiej saturacji w wysokich cz?stotliwo?ciach.
Jestem realizatorem studujnym dlatego staram si? podpowiedziec i przyblizy? mkój problem. Wzgl?dnie istnieje opcja ?e whistle zosta?o umiejetnie zmiksowane z jakim? innym instrumentem i daje tak? bardzo specyficzn? barw?.
Ponadto podczas ods?uchu z soundtracku mam wraze nie , ?e jest co? kombinowane podczas grania glissand, chodzi mi , ?e nie nie d oko?ca to brzmi naturalie ( by? mo?e si? myl?) .
Serdecznie dzi?kuj? za pomoc. Nurtuje mnie to bardzo i sp?dza sen z powiek.
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 10:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Nie chce wprowadzac w blad... Ale z tego co pamietam, to np. w Titanic'u Tony gral gdzies na whistle'u w B od Phila... Byc moze Chieftain.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przemek

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 19:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto cytat ze strony http://pipersgrip.50webs.com/F.A.Q..html
" Who played the Low whistle on the soundtrack to the movie "Titanic"?

The Low whistles heard in the soundtrack to the movie "Titanic", including the song "My Heart Will Go On" sung by Celine Dion, were Chieftains played by Tony Hinnigan (see Players section) Tony has pretty much become the go-to man for whistles and other world flutes in general for movie soundtracks these days."
tam te? znajdziesz linka do strony Tonego i my?l?, ?e odpowie Ci na wszystkie pytania, ale nie s?dz?, ?eby Tony cokolwiek miksowa?, to technika gry...
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 10:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie? tu na forum doda?em link do: My Heart Willm Go On Andrea Corr feat Celine Dion i tam low whistle brzmi rerwelacyjnie a nie s?dz? ?eby Andrea co? mixowa?a chyba, ?e ma mikser w palcach Smile
NA JAKIM WHISTLU GRA ANDREA W POWY?SZYM WIDEO????????

Jaki? czas temu kupi?em sobie poprzeczny flet bambusowy i dzi? uda?o mi si? zagra? Inisheer, ale to by? chyba wyj?tek Smile mo?e kto? ma jakie? rady bo d?wi?ków w drugiej oktawie nie umiem zagra? a to chyba spowodowane jest trzymaniem fletu lub u?o?eniem ust sam nie wiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: