Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

nie mogę wydobyć ŻADNEGO dźwięku z fletu! - HELP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Chimalmita



Do³±czy³: 24 Cze 2010
Posty: 4

PostWys³any: Pi± Lis 19, 2010 15:42     Temat postu: nie mogÄ™ wydobyć Å»ADNEGO dźwiÄ™ku z fletu! - HELP Odpowiedz z cytatem

Witam,

mam nadzieję,że nie uznacie mojego pytania za żart, bo piszę jak najbardziej serio i liczę na Wasze podpowiedzi...

Kupiłam przez internet drewniany flet poprzeczny firmy Hohner.(mój pierwszy flet) Flet dziś do mnie dotarł,w pokrowcu,w oryginalnym opakowaniu, porządnie zapakowany, więc nie ma mowy o uszkodzeniach mechanicznych w czasie transportu. Jest to tzw. Pocket Flute Soprano, dwuczęściowy. Złożyłam go(wszystko idealnie pasuje), dmucham mocno, dmucham słabiej, a tu nic! Tylko szum powietrza...
Możecie mi powiedzieć, co jest nie tak? Dodam,że flet ma łącznie 8 otworów, a rozłożony wygląda tak: http://i54.tinypic.com/awsug6.jpg

KurczÄ™, czujÄ™ siÄ™ jak idiotka...

Czekam niecierpliwie na podpowiedzi.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jurbassteck



Do³±czy³: 25 Kwi 2009
Posty: 25
Sk±d: Jelenia Góra

PostWys³any: Pi± Lis 19, 2010 22:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten flet jest dość specyficzny w zadęciu. Sam się na takim uczyłem.
Jedyne, co pozostaje to cierpliwość, powodzenia i nie załamuj się Smile
Przyłóż główkę fletu do tego dołka pod dolną wargą i spróbuj dmuchnąć w otwór tak, jakbyś gwizdała z lekkim uśmiechem (tak na początek).
_________________
www.ekambard.mp3.wp.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Chimalmita



Do³±czy³: 24 Cze 2010
Posty: 4

PostWys³any: Sob Lis 20, 2010 14:27     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jurbassteck napisa³:
Ten flet jest dość specyficzny w zadęciu. Sam się na takim uczyłem.
Jedyne, co pozostaje to cierpliwość, powodzenia i nie załamuj się Smile
Przyłóż główkę fletu do tego dołka pod dolną wargą i spróbuj dmuchnąć w otwór tak, jakbyś gwizdała z lekkim uśmiechem (tak na początek).


Jeeeeest! Very Happy Very Happy
udało się! jest dźwięęęk! O żesz, ale to trudne !! Laughing

"Przyłóż główkę fletu do tego dołka pod dolną wargą i spróbuj dmuchnąć w otwór tak, jakbyś gwizdała z lekkim uśmiechem" - to chyba najbardziej obrazowa i przydatna wskazówka jaką mogłam dostać na początek.

Żeby wydobyć z fletu dźwięk, trzeba się uśmiechnąć - czy to nie piękne?
Very Happy

Czy po jakimś czasie ćwiczeń udało ci się do końca wyeliminować szumy i uzyskać czyściutki dźwięk bez szumu ?

Wieeeelkie dzięki za pomoc! Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jurbassteck



Do³±czy³: 25 Kwi 2009
Posty: 25
Sk±d: Jelenia Góra

PostWys³any: Sob Lis 20, 2010 18:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chimalmita napisa³:

Czy po jakimś czasie ćwiczeń udało ci się do końca wyeliminować szumy i uzyskać czyściutki dźwięk bez szumu ?


Niestety.. ale to jest flet drewniany i taki jego urok. Oczywiście udało się wyklarować dźwięk, ale delikatny szum pozostał.
Powodzenia Smile
_________________
www.ekambard.mp3.wp.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group