Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ukulele

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 1:05     Temat postu: Ukulele Odpowiedz z cytatem

Gra ktoś może na ukulele (rodzaj hawajskiej gitarki) lub ma znajomego/ych który na tym gra? Ciekaw jestem czy trudno jest się nauczyć grać?
Mam nadzieję, że Ewelina będzie coś na ten temat wiedziała ;D
A tu dźwięk ukulele http://www.youtube.com/watch?v=R0xoMhCT-7A
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Efraim



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: Mazury/Gdańsk

PostWysłany: Sro Mar 23, 2011 22:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że ja sobie niedawno takie cudo sprawiłem. Wydatek był niewielki - za rumuńską Horę zapłaciłem w Gdańsku 180zł. Kupiłem ją głównie na wyjazdy, w końcu ukulele tenorowe (bo takie posiadam) jest niewiele dłuższe od low whistla i świetnie nadaje się do przenoszenia. W sklepie zamontowali w niej odpowiednio skrócone struny do gitary (sic!), po wymianie na struny do ukulele brzmi o niebo lepiej.

Co do wrażeń muzycznych to muszę powiedzieć, że jak ktoś gra na gitarze, to z rozpracowaniem tego maleństwa nie będzie miał większych problemów. Ukulele (tenor) stroi się zazwyczaj G-C-E-A, czyli stosunek poszczególnych dźwięków jest taki jak w czterech górnych (ze względu na wysokość dźwięku) strunach od gitary (w standardowym stroju). W związku z tym chwyty są bardzo podobne. Jest także fajne do grania solo, można całkiem nieźle małpować na niej mandolinę - chociaż trzeba pamiętać, że między tymi instrumentami są dosyć istotne różnice. (w sumie to kupiłem ukulele też dlatego, że zastanawiam się nad mandoliną i chciałem spróbować jakiegoś małego - mniejszego od gitary instrumentu - no i ta cena! Smile)

Posiadam uku już ponad miesiąc i jestem baardzo zadowolony. No i ma taki słodki dźwięk - jak na swoje rozmiary jest dość głośne. Gdy po pewnym czasie brałem znowu gitarę do ręki, cisnęło się na usta: łeee jakie to jest duże i nieporęczne! Wink

Jak często gdzieś jeździcie i chcielibyście zabrać gitarę, a nie możecie to koniecznie zaopatrzcie się w to cudo.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja84



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 13

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 15:05     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Efraim napisał:
Co do wrażeń muzycznych to muszę powiedzieć, że jak ktoś gra na gitarze, to z rozpracowaniem tego maleństwa nie będzie miał większych problemów.

To prawda, a jeżeli ktoś gra na gitarze i jest całkiem leniwy to ukulele barytnowe stroi się identycznie jak gitarę, więc różnicy w sposobie gry nie ma już wtedy praktycznie żadnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Cze 12, 2012 22:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy gra na ukulele jest trudna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Wto Cze 12, 2012 23:10     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj spokoj
co drugi hipster teraz gra na ukulele Twisted Evil
akordow nie jest duzo, ale trzeba miec zwinne palce, zeby je zmiescic miedzy progami.
bylem niedawno na koncercie West Cork Ukulele Orchestra - kumpel organizowal - i bylo calkiem przyjemnie.
http://www.youtube.com/watch?v=LkW2m3qsTZQ&feature=related
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Cze 13, 2012 12:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Padre dzięki za odpowiedź. Myślę nad zakupem ukulele i chyba się zdecyduję. Materiałów do nauki na necie jest sporo a i u nas pojawiają się stronki z poradami itp.

padre napisał:
bylem niedawno na koncercie West Cork Ukulele Orchestra - kumpel organizowal - i bylo calkiem przyjemnie.
http://www.youtube.com/watch?v=LkW2m3qsTZQ&feature=related

świetni są http://www.youtube.com/watch?v=cmU8KYiXQ2E
Polecam sklep http://www.przyjazne-ukulele.pl
Nabyłem od nich ukulele firmy EleUke sygnowane jako BugsGear z bardzo dobrymi strunami Aquila. Uku stroi bdb, dźwięk jest fajny. Więcej można przeczytać (lub obejrzeć recenzje) na ich stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group