Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gaita Gallega kupywanie ;)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrajekSamel

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 21:45     Temat postu: Gaita Gallega kupywanie ;) Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów !
Poniewa? znajduj? si? tu wielu do?wiadczonych dudziarzy doszed?em do wniosku ,?e popytam co i jak. Chcia?bym kupi? dudy galicyjskie, lecz tak naprawd? nie wiem gdzie mo?na je znale?? dzia?aj?ce poprawnie szuka?em na stronach itd. i znalaz?em takie co? :
http://cgi.ebay.es/GAITA-GALLEGA-BAGPIPE-EN-DO-C-CON-RONQUILLO_W0QQitemZ110706394781QQihZ001QQcategoryZ624QQcmdZViewItem?clk_rvr_id=244951504852

Co o tym my?licie? op?aca si??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 19:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ostatnio wys?a?em zapytanie do go?cia z Rosji, który kupi? dok?adnie takie dudy, bo te? si? zaczynam powoli przymierza? do ich zakupu. Przys?a? mi nagranie i musz? powiedzie?, ?e dopóki go nie us?ysza?em to nie wierzy?em, ?e za tak? cen? mo?na dobr? gait? dosta? Smile Brzmienie jest bardzo wyra?ne i zarazem delikatne. Krótko mówi?c, polecam Wink
Dodam tylko, nie daj si? zwie?? ni?szej cenie dud, które gdzie indziej mo?na znale??. Gdy zobaczysz nazw? "fresno" lub "freixo" to uciekaj jak najdalej. Na ogó? instrumenty zrobione z tego drewna, po naszemu jesionu, s? wyrobami dla turystów. Co? mniej wi?cej jak dudy szkockie pakista?skiej produkcji ;P

Mam nadziej?, ?e troch? pomog?em Smile

Pozdrawiam,
Piotrek
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adidadi

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 9:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem, to gaita musi swoje kosztowa? (w sumie jak ka?de dudy) i raczej poni?ej 4 tysi?cy lepiej nie kupowa?. Ja zbieram cierpliwie na dudy za ok. 6 ty?.
Powrót do góry
Peter_Piper

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 10:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkie dudy, by by?y dobre, musz? by? drogie. Dla przyk?adu, sam gram na GHB McCalluma, ale mia?em te? okazj? gra? na secie polypenco od Bagpipes Galore, który kosztuje ok. 1400 z?. i ?adnych obiekcji co do ich brzmienia nie zamierzam zg?asza?.
Oczywi?cie, je?li ma si? ochot? mo?na zbiera? i zbiera? na gait? za 6000 z?. od Seivane (nawet sam na takiej gra?em kilka dni temu i powiem, ?e brzmienie tej ta?szej z omawianej aukcji mi si? bardziej podoba), ale nie nale?y od razu odrzuca? mniej kosztownych alternatyw na bazie stwierdzenia "ta?sze jest gorsze", bo tak mniej wi?cej mo?na zrozumie?, ?e poni?ej 4000 lepiej nie kupowa?.
Dodam, ?e Seivane, Varela, Corral, Cela to nazwiska niemal?e legendarne w?ród budowniczych gaita gallega i moim zdaniem równie? za t? legend? ka?dy kupuj?cy u nich musi troch? dop?aci?. Mniej znani wytwórcy siedz? nieco w cieniu, nie wyst?puj? na koncertach (jak Susana Seivane), ale robi? swoje. A to ?e taniej, có?, tym lepiej dla nas Smile
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 15:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja 'odkry?em' uílleann' pc za 229€ + wysy?ka 12€ wi?c w kwocie ok 1000z?, brzmi tak http://www.downeasthost.com/songsea/uilleannpipepracticeset.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter_Piper

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 16:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, widz?, ?e to practice set z Bagpipes Galore. Ró?ne opinie o nim s?ysza?em, chyba jest to jedna z niewielu rzeczy z BG, jaka im ?rednio wysz?a, ale nie gram na uilleann pipes, nigdy nie mia?em ich w r?ku, wi?c trudno mi si? osobi?cie wypowiada? czy warto kupowa? czy nie.
Poza tym, tego sprz?tu nie da si? rozbudowa? na half set, wi?c troch? nieciekawa to sytuacja...
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Czw Sie 18, 2011 20:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje podej?cie bierze si? z do?wiadczenia ( wiem, ?e zdarzaj? si? przypadki, ?e mo?na kupi? dobry instrument za nisk? cen?, ale to jednak rzadko??). Nie mówi? tylko o dudach, ale w ogóle o instrumentach. Jednak pozostan? przy podej?ciu, ?e zazwyczaj wy?sza cena gwarantuje wy?sz? jako??(podkre?lam zazwyczaj!). Co do dud to kieruj? si? tu tak?e poradami moich znajomych zawodowych muzyków, którzy znaj? si? na rzeczy. Niemniej jednak jest to tylko kwestia podej?cia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: