Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowy - stary flet
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemek

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 20:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perry oczywi?cie mo?e mie? racj? na 99%, zostaje ci 1 %.
Jak dosta?em nowy flet, to swój codziennie u?ywany, od?o?y?em na pó?k?.
Jeden miesi?c w temperaturze 22st. i wilgotno?ci poni?ej 20% wystarczy? ?eby straci? on nie tylko dó? ,ale wszystko!
Po 10 minutach sztucznego oddychania zjawi?o si? s?abe H, potem stopniowo A, G, dó? doszed? do siebie najpó?niej - min??a prawie godzina!
St?d moja prowokacja na temat codziennego przechowywania.
Mamy do czynienia z ?ywym ogranizmem, który ?yje dzi?ki naszemu oddechowi!
To du?a sprawa! Trzeba by? m?drym i odpowiedzialnym!
Perry

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 11:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam w mieszkaniu wilgotno?? na poziomie 50% bo tak lubie Smile Ale miesi?c niegrania to du?o. Bardzo du?o. Z fletami jest tak ?e naturalnym d?wi?kiem dla fletu jest g z pierwszej oktawy. Historycznie rzecz ujmuj?c to jedyny strojny d?wi?k we wszystkich typach fletów niezale?nie od okresu (by?o kilka wyj?tków ale to pomijalne sprawy). Od tego d?wi?ku zaczyna si? rozgrywanie instrumentu. Do?y wymagaj? du?ej szczelno?ci i dobrze nagrzanego oraz nawil?onego fletu. Góra (3 - oktawa) i wy?sze przed?cia kwintowe (od d?wi?ku w g w góre). Z 3 oktaw? jest szczególnie paskudnie bo w skrajnych przypadkach pe?en zakres uzyskuje sie po 2 latach regularnej gry Smile Mi jeden stary flet doszed? po ponad roku do b3.

Stary patent flecistów pod tytu?em przelanie fletu ciep?? wod? przed graniem sie sprawdza. Efekt szczególnie odczuwalny we fletach bez slide'u lub ze slidem cz??ciowym

(UWAGA!! Jak kto? zamierza to zrobi? to trzeba wyj?tkowo dobrze zna? swój instrument wi?c nie polecam)

Dobrym pomys?em jest zainwestowanie w niewielki humidor na cygara. Jak kto? ma flet za 10.000 z? to wydatek 300-400 z? to niewielka kwota. Naprawde pomaga. Utrzymujesz sta?? wilgotno?? i po sprawie.

Zgadzam sie w 100% Przemku z tym co napisa?e? na ko?cu. Flet to poniek?d ?ywy organizm. Do drewna trzeba dojrze?. To kapry?ny materia? i wra?liwy. Trzeba du?o opieki i czu?o?ci do niego. Dlatego 95% zawodowych flecistów graj?cych na Boehmie wybiera flety metalowe kosztem niestety barwy (chocia? sta? ich na drewno).

Ale ta chimeryczno??, wra?liwo??, i nieprzewidywalno?? jest te? pi?kna. Jest dobry dzie? dla nas i dla instrumentu to naprawde potrafi? cuda wyj?? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alex88
Gość

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 14:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisał:
Czyta?em, ?e drewno (na przyk?adzie duduka) dobrze smarowa? olejem z orzechów w?oskich. Bierzesz szmatk?, wyci?gasz ze skorupek orzechy (tylko nie takie w prost z drzewa - wiadomo) kilka - zawijasz w szmatk? i t?uczkiem od mi?sa rozgniatasz na papk? a? olej przejdzie przez ni? i smarujesz instrument. Oprócz tej metody polecaj? jeszcze olej migda?owy, o którym by?a ju? mowa, olej ro?linny tzw. vegetable oil odradzaj? z uwagi na jego tendencj? do je?czenia. Na poparcie mojego wywodu - info z duduk.com (pod koniec strony): http://www.duduk.com/Arm-music-ins/Duduk/Duduk-Info/index.html Wink

Równie? to czyta?am.
Zgadzam si? z tob?.
Powrót do góry
internetus

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 22:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ca?a historia z flecikiem znalaz?a swój szcz??liwi fina?.
Z braku kasiorki próbowa?em do?? d?ugo gra? na tym instrumencie w takim stanie w jakim by?, ale niestety stan si? pogarsza?:

Trzeba by?o si? zdecydowa? albo na sprzedanie, albo remont.
Decyzja nie by?a ?atwa, bo nie zarabiam na graniu, ale chyba ?ona co? widzi w tym pitoleniu, bo dosta?em akceptacj? na naruszenie bud?etu.
Nie ?a?uj? ani grosza:

Nie jestem muzykiem, wi?c mo?e moja opinia nie wynika z najwy?szych kompetencji, ale dla mnie ró?nica przed i po remoncie jest ogromna.
Pisz? to co pisz?, bo chcia?em podzi?kowa? wszystkim którzy s?u?yli rad? i polecali Pana Grzegorza Tomaszewicza.
Dzi?ki.
Tomek Literacki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: