Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tradycyjna muzyka walijska

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lulu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 17:28     Temat postu: Tradycyjna muzyka walijska Odpowiedz z cytatem

Witajcie!

Szukam informacji wszelakich na temat muzyki walijskiej, nie jestem na tyle z nią zaznajomiony by pytać o jakieś konkrety ale np. taki ładny podział utworów wg. metrum/tańca - to by było przydatne Wink

Czy jest ktoś w Polsce grający taką muzykę?

Ze swojej strony powiem, że słucham dudziarskich nagrań John'a Tose z jego kanału na YT http://www.youtube.com/user/Pibydd dzięki którym "umiem" zagrać (razem z nagraniami) 5 tjunów na low whistlu Wink
Słuchałem, też płytę Calanu ale nie za bardzo mi podeszła...

Możecie polecić mi jakieś nagrania? Najbardziej interesują mnie molowe melodie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antychrust



Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 20:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.mochpryderi.com/Tose.html tutaj masz zbiĂłr dwustu walijskich utworĂłw na pibgorn.
Generalnie strona działała już od dłuższego czasu, ale link do pliku prowadził donikąd. Wczoraj poinformowałem o tym fakcie administrację, a dziś już wszystko pięknie działa Smile

Have fun Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Sro Lis 21, 2012 10:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walijskiej muzy nie ma aż tak dużo, podobno nie jest z nią za dobrze, trochę się rekonstruuje ale generalnie jest mało popularna u siebie w kraju.

Warto posłuchać zespołu Fernhill, gra tam gitarzysta i flecista Ceri Rhys Mathews, jego stronka: yscolan.tumblr.com

Pozatym jest fajny projekt Slide - połączenie muz. walijskiej z estońską, takie fusion folkowe.

Ja znam trochę utw. walijskich nauczonych od pół Irlandczyka-pół Walijczyka.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group