Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

FILMIKI INSTRUKTAĹťOWE

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 23:05     Temat postu: FILMIKI INSTRUKTAĹťOWE Odpowiedz z cytatem

Nauka gry na whistle'u może się wydawać łatwa, ale granie irlandzkich ozdobników to już inna bajka. Ten temat założyłem po to aby osoby które umieją grać na tin whistle perfekcyjnie, zademonstrowały: cuty, slidy, long rolle itd. żeby każdemu z nas udało się zagrać dany utwór z irlandzkim charakterem/barwą. Na przykładzie utworu / fragmentu zaprezentujcie poszczególne ornamentacje. Ja czekam bo niby wszystko jest opisane, na you tube pokazane i tyle a dobrze by było jak opatrzone polskimi komentarzami filmiki istruktażowe by się pojawiły tutaj na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 17:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze powiedziawszy nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi...skoro jak piszesz wszystko jest napisane i pokazane, to po co nagrywać jeszcze raz to samo? ucz się z tych nagrań, które znalazłeś na Youtubie,a jak masz jakieś konkretne pytania czy problemy to pisz, na pewno ktoś tutaj to rozwikła.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jagodziok



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 23:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, dopiero kupiłem swojego pierwszego whistla i chyba wiem o co chodzi. konkretnie: ciężko na You Tube znaleźć jakiś filmik żeby się czegoś nauczyć. Są pokazane rzeczy kompletnie banalne (przynajmniej tak mi się wydaje) typu: skale na poszczególnych tonacjach whistli, taps czy slides. Oprócz tego są normalne filmiki jak powinna wyglądać całość utworu. I nic pomiędzy. Chodzi o to żeby jak ktoś ma chęci to pokazałby bardzo wolno jakie łapać chwyty np. dla kilku popularniejszych kawałków (dla zupełnie początkujących to będzie OGROMNA pomoc i właśnie dzięki temu zacznie im coś wreszcie wychodzić). Później jak już się nabierze trochę obycia to pójdzie z górki.

Ja aktualnie uczę się z tego. Chociaż to dla mnie jeszcze troszkę za szybko to zaczynam już to łapać
http://pl.youtube.com/watch?v=8hzhy7iHAlA
(Myślę, że to znacie, w połowie filmiku facet gra wolniej)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 22:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezmiennie polecam stronę Brata Steve'a - to naprawdę kopalnia wiedzy dla początkujących, z przykładami na konkretnych melodiach: http://www.rogermillington.com/siamsa/brosteve/
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 23:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest taki program, który Ci się na pewno przyda: ABCexplorer. Wchodzisz na strone np. www.TheSession.org i wpisujesz tam w wyszukiwarce tytuł utworu, który Cię interesuje. Następnie wybierasz jeden z wyników i w większości przypadków można pobrać sobie w zakładce download abcfile z tym utworem. Odpalasz to w w/w programie i masz tam kawałek w midi, zapis nutowy i chwyty. Do tego możesz zmieniać tempo.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Draco



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 23:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adidadi, małe pytanko mam a nie chce nowego topicu robić, czy wiesz może, dlaczego nie mogę wyświetlić tabulatury w ABCexplorer ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 0:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwijasz otwarty plik w oknie po lewej stronie. Zaznaczasz "zakładkę"z nutką obok nazwy w zakładce "File body(1 tune)". W prawym dolnym oknie pojawi Ci się zapis nutowy. Nad tym zapisem na belce jest taki przycisk (kwadracik) z wieloma kropeczkami. Naciskasz, wybierasz tonację i voila!!! masz tabulaturę pod każdą pięciolinią.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Draco



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 1:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak robię i mi się tylko wyświetla napis ABC explorer z nutką obok taką uśmiechniętą :< a tabulatur nie ma :<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 9:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To spróbuj zainstalować sobie nowszą wersję programu ( a jak masz najnowszą, to starszą)
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 12:07     Temat postu: expert village Odpowiedz z cytatem

Wiele przydatnych instruktażowych filmików można też znaleźć tu :

http://www.expertvillage.com/search.htm?s=irish+flute
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group