Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Flet alikwotowy / slovacka koncovka / fujara wielkopostna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomekscyrek



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:47     Temat postu: Flet alikwotowy / slovacka koncovka / fujara wielkopostna Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie Smile Nie ma na tym forum tematu związanego z tą fujarą, więc go założyłem.
Od dawna bardzo byłem ciekawy w/w instrumentu. Postanowiłem zamówić taki u Marka Bzowskiego. I tak oto ponad tydzień temu przyszła do mnie paczka od Marka z fletem. Od razu bardzo mi się to spodobało ;] Fujara gra świetnie, z każdym dniem (a w szczególności naoliwieniem) lepiej ! Smile Jeżeli ktoś się zastanawia nad takim instrumentem to naprawdę POLECAM ! A tutaj załączam swoją recenzję : http://www.youtube.com/watch?v=q6ve-yH0b-0 Very Happy

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomekscyrek



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Sie 18, 2012 17:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtajcie !
Dzisiaj wykonałem (cytując byłego prezydenta : "TYMI RęCAMI" ) flet alikwotowy, bądź jak kto woli słowacką koncovkę w tonacji F. Na początku wydawało mi się to banalne, jednak w trakcie pracy okazywało się, że nie tak bardzo. Flet wykonałem z rury PCV oraz małego korka(od wina). Instrument ma 98cm długości oraz 2,1 cm średnicy wewnętrznej, więc jest dosyć spory, jednak nadal potrafię na nim grać Wink Niedługo prześlę jakiś filmik z nim. Również w najbliższych dniach zamierzam popracować nad jego wyglądem.

Pozdrawiam


By tomekscyrek at 2012-08-18
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
j4piotrek



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 40
Skąd: Sandcity

PostWysłany: Sob Sie 18, 2012 21:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne! Chętnie posłucham, może też zrobię Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomekscyrek



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Toruń

PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 10:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc nagranie audio jest Smile http://soundcloud.com/tomek-cyrek/my-homemade-overtone-flute Nie jest to świetnie zagrane bo nie miałem za bardzo sił by się przyłożyć.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomekscyrek



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 14:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto zdjęcia skończonego fletu : http://www.facebook.com/media/set/?set=a.452869381419654.103941.452867851419807&type=3 Wszystko ręcznie robione.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
j4piotrek



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 40
Skąd: Sandcity

PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 22:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podziwiam Smile Ile jest możliwych dźwięków do zagrania i jak się je wydobywa, bo pewnie przez przytykanie ale też siłą dmuchnięcia?
Pozdrawiam,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomekscyrek



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 7:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technika gry polega na energicznych dmuchnięciach oraz zakrywaniu otworu wylotowego przez co można osiągnąć dźwięki szeregu harmonicznego. Od połowy mojej recenzji możesz usłyszeć ten flet w akcji : http://www.youtube.com/watch?v=Fn9yzlBxVwE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group