Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Secik :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peter_Piper

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 11:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja. Je?li cena licytacji zbli?a si? do ceny nowego instrumentu, to nie ma sensu pakowa? si? w walk? z innymi licytuj?cymi, tylko na spokojnie zamówi? sobie set.
Ciekawostka - go??, który sprzedaje ten set z drugiego linka ma na inny aukcji 3/4 set Geoff'a Wooff'a. Do ko?ca aukcji jeszcze 5 dni, a cena ju? wynosi prawie 17.000 z?. Ale nic dziwnego, skoro czas oczekiwania na instrument od Wooff'a wynosi teraz pono? ok. 25 lat.

Za? te wypustki s? w?a?nie na klapy boczne, które rozszerzaj? gam? d?wi?ków danej przebierki. Z biegiem czasu, je?li kto? sobie za?yczy klap?, dajmy na to C lub F natural, to odsy?a chanter do makera, a ten nawierca konkretn? wypustk? (bloczek) i montuje w niej klap?.
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michu
Gość

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 14:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czyli rozumi? chodzi o monta? klap. Wydawa?o mi si? to raczej pod odpowiednie u?o?enie palców do wydobywania pó?tonów czy C lub F natural - czyli z?e my?lenie Wink
Dzi? wyci??em worek ze skóry. Zaj??o to troch? i musz? przyzna? ?e mo?e nie jest idealnie równo ale po sklejeniu wszystkiego w ca?o?? zamierzam na ??czeniach skóry przyklei? dodatkowy pas skóry na obwódk? by wszystko wygl?da?o równo.
Rura wlotowa do worka to 3/4 cala z pvc/pcv krótka jakie? 1,5 cm. Zosta?a wklejona w otwór boczny w worku to znaczy ja zrobi?em to tak:
- wyci??em otwór z boku
- doci??em rurk? i zmatowi?em papierem ?ciernym oraz wyrówna?em ko?ce
- wklei?em ca?o?? ??cz?c rurk? ze skór?
- na wierzch rurki po wewn?trznej stronie worka wklei?em ze skóry ko?nierz sklejaj?c to wszystko w ca?o??.
Wszystko teraz doci?ni?te ci??arkami le?y i schnie.
Klej szewski wed?ug zalece? uzyskuje pe?n? wytrzyma?o?? po 3 dobach.
Jak wszystko zwi??e to dodatkowo wklej? obwódk? na ko?nierz i rurk? od wewn?trz i na zewn?trznej stronie doklej? ko?nierz ze skóry by wszystko by?o idealnie szczelne.
Na koniec sklej? ca?y worek z obu stron i b?dzie wszystko gotowe.
Zdj?cia wrzuc? jak b?dzie gotowy.
=========================
=========================
Wczoraj przyszed? mi miech ten co odkupi?em od Lulu Smile
Musz? przyzna?, ?e jestem zadowolony a wiadomo do pakistanów podchodzi?em z rezerw?.
Ca?o?? jest szczelna i ?adnie pompuje powietrze. Uszczelni?em miecha dodatkowo daj?c podk?adk? ze skóry pod rur? wylotow? z miecha.
Co do zaworków na ??czniku do worka i wlocie do miecha - mocowane s? na stalowej ma?ej wypustce która zag??biona jest w rowku. Do wypustki mocowane s? klapki. Ca?o?? mo?na sobie regulowa? doginaj?c/odginaj?c by klapka u?o?y?a si? idealnie równo.
Wlot do miecha mo?na wyj?? i tak samo regulowa? co jest plusem.
Dzi? sklei?em ju? worek - le?y na strychu i schnie.
Okaza?o si? ?e b?d? musia? pokombinowa? z ??cznikiem do worka.
Wlot ma wi?ksz? ?rednic? i dla tego dorobi? sobie ??cznik by spasowa? go z tym co wchodzi do worka od miecha. Nie b?dzie z tym problemu poniewa? mam du?o rur w domu zarówno z pcv jak i miedzi. Ca?o?? b?d? spasowa? jak kompletnie sklej? worek w ca?o??.
Kiedy worek wyschnie sprawdz? szczelno?? - je?li b?d? nieszczelno?ci to zamierzam doklei? obwódk? ze skóry na ??czeniach by wszystko by?o idealnie szczelne.
Je?li worek i miech b?d? idealnie pracowa? na sam koniec to zrobi? zdj?cia i zamieszcz? poni?ej.
Powrót do góry
michu
Gość

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 20:39     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co s?dzicie o tym secie?

http://www.ebay.co.uk/itm/280982245597?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_500wt_1288

Warto bo mam ju? mieszek? Ci??ko mi oceni? czy to sprawny set?
Wi?c sprawa wygl?da nast?puj?co Smile Set zosta? zakupiony wczoraj. Dzi? sfinalizowana zosta?a transakcja poprzez zap?acenie:)
Temat praktycznie jest do zamkni?cia chocia? mo?e jeszcze wrzuc? par? postów odno?nie tego jak set si? sprawuje oraz jak uda mi si? pod??czy? mieszek bo jeszcze to mnie czeka Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: