Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Secik :)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
michu
Go¶æ





PostWys³any: Pon Wrz 03, 2012 10:52     Temat postu: Secik :) Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich.
Na początku chciałbym się przedstawić z racji że jestem tu nowy - jestem Michał.
Pogrywam sobie na whistlu w wolnym czasie i jest to bardzo fajny sposób na spędzenie wolnych chwil Smile oraz rozwija znajomości między ludzkie Smile
Moje nietypowe pytanie do wszystkich znalazłem coś takiego:

http://www.robertsonco.com/product.php?id_product=769

Naczytałem się już o pakistańskich podróbkach julianów oraz miałem niestety przyjemność zakupić practice chantera uilleann pakistańskiej produkcji i wiem co oznacza nie miła przyjemność z w/w badziewnymi podróbkami.
Set który jest w w/w linku na nasze pieniądze kosztuje coś ponad 500 zł.
W porównaniu do paki stanów worek i mieszek wydają się inaczej wyglądać i wyglądają jakoś "solidniej". Co do chantera to nie wiem. Mógłby się ktoś wypowiedzieć bo trudno jest mi rozpoznać czy to badziewna podróbka czy może warto nabyć i mieć chociaż namiastkę uilleanów w domu. Jeśli ten set jest typem budżetowych ale da się na nim dobrze grać to myślę że warto. Jest jednak jedno ale oby ten set nie okazał się tanią pakistańską badziewną podróbką...w tym jest cały dylemat Crying or Very sad Confused . Na tej stronie inne zastawy w.g mnie to są tanie pakistańskie podróbki....
Bardzo będę wdzięczny za jakie kol wiek rady. Niestety moje poszukiwania w sieci jak zauważyłem nie dały rezultatu gdyż nie znalazłem practice seta w cenie poniżej 1000 zł
Powrót do góry
antychrust



Do³±czy³: 23 Cze 2012
Posty: 9

PostWys³any: Pon Wrz 03, 2012 11:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, pakistany jak nic.

edit:
Jeśli bardzo cię "ciśnie" to zamejluj do tego Rashida z prośbą o filmik z próbką gry na swoich julianach, bo z tego co widzę to chętnie zamieszcza tego typu rzeczy na fejsie swojej firmy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michu
Go¶æ





PostWys³any: Wto Wrz 04, 2012 9:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem do nich.
Stwierdzili że nie mają próbek dźwiękowych ale pisali bym raczej nie miał obaw przy kupowaniu....hmmm brzmi bardzo podejrzanie.
Stwierdzili że mają nagrania od kogoś kto kupił dudy ale szkockie i jeśli ta osoba im je podeśle to mi prześlą na emaila.
Sprawa śmierdzi na odległość wg. mnie i raczej nie bawił bym się w kupowanie w ciemno bo nie chcę znowu nie miłego zawodu...Szkoda Crying or Very sad
Myślicie że w Polsce jest ktoś kto mógłby wytworzyć practice seta bo są osoby które wytwarzają ludowe instrumenty w tym Polskie Dudy oraz flety i dente instrumenty? Jest chociaż wg. was cień szansy aby dostać w miarę tani practice set w Polsce czy dać sobie definitywnie spokój i nie potrzebnie nie nakręcać się jeśli zdobycie ww. uilleanów jest nie możliwe w Polsce....
Szkoda że inne instrumenty w miarę łatwiej dostać niż ten. Crying or Very sad
Powrót do góry
antychrust



Do³±czy³: 23 Cze 2012
Posty: 9

PostWys³any: Wto Wrz 04, 2012 10:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mają próbek? No śmiech na sali Very Happy Nie bierz za żadne skarby, bo zapewnienia, że "trust us friend will sound good" są gówno warte Razz

Specem od julianów nie jestem, ale z własnego doświadczenia radzę ci, żebyś nie pakował się w różnego rodzaju tanie sety, czy to produkcji pakistańskiej czy innej. £atwiej przemęczyć się i dozbierać na porządny set niż kupić byle co i tracić nerwy siły i pieniądze na doprowadzenie tego do stanu używalności. Sprawdzone i potwierdzone Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michu
Go¶æ





PostWys³any: Wto Wrz 04, 2012 16:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ten set to pewnie to samo ale chcę się upewnić:

http://www.ebay.pl/itm/Great-Scottish-made-Uilleann-Bagpipe-Practice-Set-with-Bellows-/180854223217?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1bc07171#ht_920wt_1037


Pewnie pakistan już widać po mieszku ale chanter jakoś nie wygląda na pakistana chociaż pewnie się mylę.
Sam mieszek to wg. was też się nie nadaje bo wiem że worki i chantery z pakistanów są beznadziejne ale jak sprawa się ma z mieszkami?
Z góry dzięki za doradzenie czy takowy set jak w tym linku to nie pakistańska podróbka.

Dodatkowe pytanie:

http://www.ebay.pl/itm/Uilleann-Pipes-Practice-Set-Hevia-Chanter-Charles-Roberts-Bellows-and-Bag-/251144528430?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item3a7961622e#ht_500wt_1288


Otóż ten set powyżej jest używany i pewnie ma swoje lata...
Skąd taka wielka cena aż ponad 1800 zł i dodatkowo aukcja czyli kwota pewnie wzrośnie.
Jak to właściwie jest że są takie duże sumy? Trochę już sam się w tym gubię...Confused
Z góry dzięki za pomoc i doradzenie.
Powrót do góry
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Wto Wrz 04, 2012 22:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten ostatni model practice http://shop.tradschool.com/en/uilleann-pipes z tym "śmiesznym" mieszkiem chyba miał dobra opinię. Swego czasu czytałem dużo o julianach i się na ten model natknąłem. Nawet jakiś band z usa na swojej stronie sprzedawał tylko nie pamiętam nazwy. Ewentualnie możesz wejść na stronkę Davida Daye http://www.daye1.com/ i tam zobaczyć, ewentualnie sobie na początek zakupić sam chanter a mieszek i worek od pakistana dopasować Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Adamant



Do³±czy³: 18 Kwi 2010
Posty: 14
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Pon Wrz 10, 2012 23:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michu napisa³:
Jesli chodzi o ten set to pewnie to samo ale chce sie upewnic:

http://www.ebay.pl/itm/Great-Scottish-made-Uilleann-Bagpipe-Practice-Set-with-Bellows-/180854223217?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1bc07171#ht_920wt_1037


Pewnie pakistan juz widac po mieszku ale chanter jakos nie wyglada na pakistana chociaz pewnie sie myle.
Sam mieszek to wg. was tez sie nie nadaje bo wiem ze worki i chantery z pakistanów sa beznadziejne ale jak sprawa sie ma z mieszkami?
Z góry dzieki za doradzenie czy takowy set jak w tym linku to nie pakistanska podróbka.

Dodatkowe pytanie:

http://www.ebay.pl/itm/Uilleann-Pipes-Practice-Set-Hevia-Chanter-Charles-Roberts-Bellows-and-Bag-/251144528430?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item3a7961622e#ht_500wt_1288


Otóz ten set powyzej jest uzywany i pewnie ma swoje lata...
Skad taka wielka cena az ponad 1800 zl i dodatkowo aukcja czyli kwota pewnie wzrosnie.
Jak to wlasciwie jest ze sa takie duze sumy? Troche juz sam sie w tym gubie...Confused
Z góry dzieki za pomoc i doradzenie.


Siema!
Specem od "julianów" równiez nie jestem ( gram na GHB Smile ) ale ta 1'sza aukcja która zlinkowales powyzej... instrument na 99% jest ze szkocji! Producentem jest Bagpipes Galore ( ich strona to http://www.bagpipe.co.uk/ ). Dlaczego nie na 100%? zdjecia wszystkich instrumentów sa robione w ten sam sposób- instrument lezy na kostce granitowej... Razz i! kiedys chyba nawet widzialem na ich starej stronie ( adres byl ten same tylko wyglad zupelnie inny, jakos niedawno zrobili aktualizacje strony) wlasnie to zdjecie w kategorii Uillean Pipes. Glowy uciac bym sobie nie dal, ale mysle ze to zaden problem tak na wszelki wypadek napisac do nich maila czy nie produkuja julianów, czy maja jakies zdjecia itp, bo na ich stronie dzial jest a produktów w nim brak.
W Bagpipes Galore kupilem w sumie 2 zestawy GHB. Pierwszy byl wadliwy ( przebierka nie stroila, worek nieszczelny, stroik w przebierce odprysl <!!> po 5 minutach gry, w stroiku basowym urwal sie listek po 10 minutach gry... fail-fest! ), jednak nie bylo zadnego problemu z wymiana wadliwego sprzetu. Drugi zas zestaw okazal sie w 100% sprawny Smile takze! raczej moge wydac rekomendacje temu producentowi, bo nawet jesli cos nie bedzie do konca gralo- nie bedzie problemu z pomoca. Ich plusem jest tez to ze maja stosunkowo przystepne ceny.
Takze jesli okazaloby sie ze te dudy sa wlasnie z Bagpipes Galore, mozna by bylo pokusic sie o ich zakup.

Czemu sa takie wysokie ceny? cóz, jakosc kosztuje! Wink lepiej kupic gorszego seta za 2000zl ale za to od dobrego producenta, niz za 1000 pakistana, bo to sa pieniadze które sa w zasadzie wyrzucone w bloto. A, i jedna wazna kwestia- to ze róznica w cenie pomiedzy jakimis 2 setami od producenta wynosi 100-150 funtów, nie musi od razu znaczyc ze ten drozszy bedzie gral lepiej. W przypadku GHB, te róznice to po prostu dodatki- imitacja kosci sloniowej, nikiel, srebro, zloto. Takze 2 sety moga byc wykonane z takich samych materialów, z tym ze jeden bedzie mial dodatki z imitacji kosci sloniowej i niklu a drugi nie, i w tej samej konfiguracji stroikowej beda brzmialy tak samo.
To jest hobby które raczej nalezy do kosztowniejszych, zatem lepiej rozsadnie inwestowac pieniadze. Jesli trzeba- poczekaj i dozbieraj wiecej pieniedzy na seta z prawdziwego zdarzenia, od pewnego producenta itd. W razie pytan najlepiej pisz na PM Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michu
Go¶æ





PostWys³any: Wto Wrz 11, 2012 8:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.daye1.com/
Co do tej strony zdecydowałem się na cały set tzw Starter Set.
Myślę że jest to najlepsza opcja bo sprawdzona.
Jest tylko 1 problem czy ten Pan dalej zajmuje się wyrobem setów.
Napisałem już 6 emaili do Niego i żadnego odzewu. Pisałem nawet z gmail by przypadkiem z mojej polskiej skrzynki nie trafiły emaile do spamu. Nadal żadnej odpowiedzi.
W każdej chwili mogę wysłać pieniądze do Stanów ale skoro nie otrzymałem żadnej odpowiedzi to trochę się boję stracić pieniędzy.
Ktoś z Was kupował może u Tego Pana sety?
Ze wszystkich opcji Sety tego Makera są jak na razie najlepszym rozwiązaniem dla mnie bo są nowe i ręcznie robione oraz grają naprawdę dobrze Smile Cóż zrobić tylko problem jest czemu nie mogę dostać żadnej odpowiedzi SadSad
Powrót do góry
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Wto Wrz 11, 2012 22:11     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś do niego pisałem i zawsze była odp. Nie pamiętam, ale chyba jego żona zajmuje się emailami, zamówieniami itd. Poczekaj jeszcze może odpiszą.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
adam prószyński



Do³±czy³: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Sk±d: Dzierzkowice

PostWys³any: Sro Wrz 12, 2012 13:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zerknij tu:
http://www.ebay.co.uk/itm/DAVID-DAYE-UILLEANN-PIPE-APARTMENT-PENNY-CHANTER-KIT-/330789629368?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item4d04992db8

i tu:
http://www.ebay.co.uk/itm/practice-set-of-uilleann-pipes-in-concert-D-/230847986259?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item35bf9cba53

Wolałbym kupić sobie ten drugi secik zamiast tego od Davida Jak doliczysz cło i podatek to chyba na jedno wyjdzie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
michu
Go¶æ





PostWys³any: Sro Wrz 12, 2012 20:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie tego 1 setu to został już sprzedany.
Drugi chanter wymaga nawiercenia otworów.
Próbowałem kiedyś zrobić whistla i wiem jak bardzo precyzyjna to robota i każde złe nawiercenie lub pomyłka niszczą instrument bezpowrotnie Sad
Dodatkowo trzeba by do tego dokupić worek i mieszek.
Poczekam jednak na odzew daye ze Stanów i zakupię u Niego chyba że uda się na ebayu znaleźć może coś taniego.
£atwo się nie poddam myślę że cierpliwość się opłaca.
Mam jeszcze takie pytanie.
Czy składając seta np. kupując chanter, worek i mieszek od różnych wytwórców lub od różnych zestawów takie połączenia się sprawdzają czy też nie? Czy odmienne elementy mogą dobrze współpracować ze sobą?
Powrót do góry
michu
Go¶æ





PostWys³any: Sob Wrz 15, 2012 19:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekam jednak na odzew daye ze Stanów i zakupię u Niego chyba że uda się na ebayu znaleźć może coś taniego.
£atwo się nie poddam myślę że cierpliwość się opłaca.
Mam jeszcze takie pytanie.
Czy składając seta np. kupując chanter, worek i mieszek od różnych wytwórców lub od różnych zestawów takie połączenia się sprawdzają czy też nie? Czy odmienne elementy mogą dobrze współpracować ze sobą?
Powrót do góry
padre



Do³±czy³: 16 Gru 2007
Posty: 258
Sk±d: An Baile Breac

PostWys³any: Sob Wrz 15, 2012 21:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to juz ktos bedzie musial ci dopasowac takie czesci.
to nie jest niestety tak, ze wszystkie czesci sa robione idealnie tak samo.
i kazdy maker ma dokladnie takie same wymiary. przyklad ponizej.
kumpel mial half set jakiegos makera z Francji - jest z Lyonu, taka irlandzko-francuska hybryda Very Happy
do niego jakis maker w Limmerick zrobil mu basowy dron i chyba jakies regulatory do tego - przerabiajac wszystko procz przebierki.
teraz koles ilekroc gra koncert, musi owijac sobie drony tasma klejaca, bo mu sie podczas grania regulatory przekrecaja.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michu
Go¶æ





PostWys³any: Pon Wrz 17, 2012 10:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie i tu jest problem tak jak piszesz.
Niestety moje poszukiwania taniego setu na razie utknęły w martwym punkcie Rolling Eyes Sad
Dave Daye nie daje znaku życia - chodzi o makera z USA który robi budżetowe practice sety. Cena jest na prawdę odpowiednia do jakości ale nie stety jakby ten gość zapadł się pod ziemię - żadnego odzewu i możliwości kontaktu więc jak na razie o uilleannach mogę zapomnieć szkoda.
Co do setów Uilleann Pipe "Budget" Practice Set by Patrick Sky to niby są one budżetowe ale cena jest też kosmiczna bo praktycznie ponad 2500 zł.
Mam takie pytanie czy na innych rodzajach dud np gajdach lub małych dudach szkockich da się grać odcinając dźwięk? Na uilleannach to można robić pauzy bez charakterystycznego dźwięku pochodzącego z burdonów czy piszczałek bocznych. Sam chanter także gra dźwięki tylko w tedy gdy je wydobywamy. Na szkockich nie stety lub stety dla tych co to lubią akompaniament jest cały czas. Mi osobiście zależy na wydobywaniu dźwięku jedynie w tedy gdy chce bez akompaniamentu. Czy mógłby ktoś coś doradzić czy można tak grać ale nie na uilleannach tylko innych rodzajach dud? Była by to alternatywa na brak możliwości zakupienia uilleanów... Ciężka sprawa bo już myślałem że stanę się posiadaczem practice seta. Na ebayu bardzo rzadko trafiają się tanie sety a jak na razie nie spotkałem żadnego.
Powrót do góry
adam prószyński



Do³±czy³: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Sk±d: Dzierzkowice

PostWys³any: Pon Wrz 17, 2012 11:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ci jednak proponuję poszukać na brytyjskim e bayu. Możesz trafić tani set i cła unikniesz.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group