Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kupno pierwszych Uilleann Pipes.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BeardedPagan



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 22:20     Temat postu: Kupno pierwszych Uilleann Pipes. Odpowiedz z cytatem

Witam.

Przymierzam się już od dłużeszgo czasu do zakupu tego instrumentu. Sporo, czytałem, oglądałem filmiki, i przede wszystkim wysłuchałem tony muzyki, bo kocham brzmienie tych dud.

Na początku, jak chyba każdy, chciałbym zakupić practice set, makera z dobrymi dudami a zarazem przyzwoitymi cenami. Nie chcę się bawić w dokupywanie osobnych części bo za mało się na tym znam i raczej bym stracił niż zaoszczędził.

Myślałem o tych producentach:

http://www.patricksky.com/Pipes%20prices-5.htm

http://www.cjdixon.com/

Potraficie ocenić? Którego Pana polecacie i czy różnica cenowa między tymi dudami przenosi się na jakość i komfort grania?

I czy moglibyście wytłumaczyć mi czym się różni chanter z lub bez keyblocków, jakie drewno najlepiej wybrać i jaki ma ono wpływ na dźwięk, oraz czym jest chanter stop key ?

Macie jeszcze jakieś porady?

Wiele pytań naraz, wybaczcie, ale to praktycznie jedyne miejsce gdzie dostanę na nie prostą, zrozumiałą odpowiedź.

Dziękuję z góry! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group