Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mikrofon
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lavaa102



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 12:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pomysł, na pewno go przemyślę choć jest on bardzo trudny do zrealizowania, chodzi o to że program który napiszę będzie moją pracą licencjacką i z tego co wiem to już by się mógł ktoś przyczepić do samego formatu mp3 że to zastrzeżone i tym podobne. Ale pomysł bardzo ciekawy:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 20:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Format mp3 nie jest nigdzie zastrzeżony. Możesz napisać własne dekoder lub koder. Możesz także wykorzystać jeden z wielu już napisanych pod warunkiem, że jego licencja na to pozwala (a takich jest wiele).
Programów, które dekodują mp3 do zapisu nutowego też jest kilka - w większości są płatne, a wersje darmowe pozwalają na zdekodowanie tylko kilku pierwszych sekund nagrania (ja na takim pracowałem). Z dekodowanim sygnału audio na nuty jest kilka problemów. Pierwszy to występowanie wielu instrumentów o róźnych charakretystykach dźwięku (jak grają jednocześnie) drugi podstawowy, to strojenie takiego programu żeby poprawnie zapisywał nuty. W muzyce irlandzkiej robimy ozdobniki. Program komputerowy nie wie, że to są ozdobniki, on je zdekoduje jako osobne dźwięki. Trzeba ustawić opcje programu, żeby je na przykład ignorował. Ja nie znalazłem takiej opcji w narzędziu, które testowałem i wyszła z tego straszna kaszanka.

Co do syntezowania dźwięku zapisanego jako nuty (pliki MIDI) programów są tysiące. Ja używam czasami traktorów do robienia muzyki takich jak Fruity Loops czy Reason, gdzie można sobie ustawić parametry sytezatora lub samplera które odpowiadają za barwę i ogólną charakterystykę dźwięku. Nawet windows 3.11 albo nawet wcześniejsze otwarzały MIDI co pokazuje jak bardzo ten temat jest powszechny.
Co do zamiany nut na oczka w whistlu to nie spotkałem się z takim programem. Sam pomysł wydaje mi się interesujący i szczerze go popieram Smile. Można by dodać opcję zmiany tonacji whistla Smile i ułatwić życie paru ludziom Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 12:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Utwór midi można rozłożyć na nuty za pomocą Anvil Studio
http://www.tucows.com/preview/193454
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 17:50     Temat postu: Reaktywacja mikrofoniczna... Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie reaktywować temat mikrofonów...

Jak oceniacie Sennheisery na tle Shure'ów? Dla przykładu, taki Sennheiser evo 440? Do teraz jeszcze decyzji nie podjąłem, a pragnę, by wybór był idealny. Wink

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 19:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a do czego ci jest potrzebny mikrofon?
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 0:35     Temat postu: Majkrofołn Odpowiedz z cytatem

Do whistlów/poprzeków + konferansjerka (najlepiej by było). Ostatecznie zdecydowałem się na taki montowany na stojaku, nie na klipsie.
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 18:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym polecała Shure'a (beta) 57A - na tym gram sama lub AKG 535.

W kwestii Shure vs Sennheiser - na tym drugim nie grałam- więc dokładnie nie wiem jak by się zachowywał w przypadku fletu- ale jeśli używać go do wokalu to ma z natury swej ciemną barwę.

pozdrawiajki!
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 22:44     Temat postu: Re: Reaktywacja mikrofoniczna... Odpowiedz z cytatem

Feaorn napisał:
Dla przykładu, taki Sennheiser evo 440?

Chyba coś pogibałem. Chodziło mi o Sennheisera e 840. Szukam czegoś w tych granicach cenowych, czyli ok. 500 złociszy.

Niemniej, dzięki Ci, Ewelino, za wskazówkę!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 22:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam inne pytanie. Niedawno grałem z użyciem mikrofonu na scenie. Instrumenty duduk i whistle. Moje pytanie brzmi: jaka powinna być odległość instrumentów od mikrofonu żeby nie było charakterystycznego pisku podczas grania wysokich tonów (2 i 3 oktawa na whistle) itp.?
Grając na duduku przez ok. 1s był 'pisk' ale oddaliłem się na około 5cm i dalej było ok. Na whistle 2 oktawa też na 5cm i też wporządku bez wpadki. Pytanie, które zadałem dotyczy w większym stopniu whistlea.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pama22



Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 15:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisał:
Ja mam inne pytanie. Niedawno grałem z użyciem mikrofonu na scenie. Instrumenty duduk i whistle. Moje pytanie brzmi: jaka powinna być odległość instrumentów od mikrofonu żeby nie było charakterystycznego pisku podczas grania wysokich tonów (2 i 3 oktawa na whistle) itp.?
Grając na duduku przez ok. 1s był 'pisk' ale oddaliłem się na około 5cm i dalej było ok. Na whistle 2 oktawa też na 5cm i też wporządku bez wpadki. Pytanie, które zadałem dotyczy w większym stopniu whistlea.

rĂłwnieĹź czekam na odp, bo jak dam za blisko to nie jest to co ma byc Sad
_________________
Hurtownia rur i kształtek pcvWiPlast.pl PVC, PP, PE HD - http://www.adicom.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 18:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka,

Zależy od ustawienia "czułości" (głośność np. na mikserze), mikrofonu oraz pasma przenoszenia. Dlatego właśnie też muzycy prowadzą tzw. soundcheck przed koncertem, żeby zobaczyć, jak w danych warunkach akustycznych i sprzętowych wszystko ze sobą współgra.

Złotej zasady załatwiającej ten problem raczej nie ma - grając na np. whistlach trzeba albo pamiętać o tym, by przy drugiej oktawie nieznacznie się wycofać, albo działać jeszcze dynamiką instrumentu/głośnością/ilością wdmuchiwanego powietrza.

Pozdrawiam serdecznie! Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
louder



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 138

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2017 17:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ÂŚwietne do nagrywania instrumentĂłw akustycznych sÂą rejestratory. Na przykÂład te
https://muzyczny.pl/136332_Tascam-DR-05-V2-rejestrator-cyfrowy.html
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/160/18185/zoom-h1-v2-matte-black.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group