Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mikrofon
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feaorn

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 20:40     Temat postu: Mikrofon Odpowiedz z cytatem

Hej!

Zastanawiam si? nad kupnem mikrofonu, który zbiera?by moje whistlowe granie. Nie wiem jednak, na co si? zdecydowa?, jak wygl?daj? ceny, co warto, a czego nie warto, jakie s? plusy i minusy wybranych rozwi?za?.

Kombinowa?em zakup jakiego? mikrofonu doczepianego (z klipsem) do low whistla. Na ebay'u znalaz?em jakie? takie sprz?ty po 80$. Problem jednak rodzi si? taki, ?e zmieniaj?c si? podczas wyst?pu na tin whistla, przeczepianie mikrofonu wymaga czasu, który nie zawsze si? posiada.

Inn? koncepcj? jest zakup mikrofonu zak?adanego na ucho. W tym momencie jednak niespecjalnie mo?na si? "po cichu" komunikowa? werbalnie z innymi cz?onkami zespo?u.

Z mikrofonem statycznym z kolei jest ten problem, ?e trzeba si? go trzyma? i mobilno?? grajka jest mocno ograniczona, a i z jego mo?liw? wra?liwo?ci? podczas konkretnego wyst?pu bywa ró?nie, ?eby nie "sprz?ga?o". W ka?dym razie, jest mi to ma?o wygodne, a z g?o?no?ci? mojej gry bywa ró?nie.

Jakie s? Wasze do?wiadczenia, mistrzowie muzycznego fachu? Polecacie przyzwyczaja? si? do mikrofonów "stojakowych" i w t? sfer? inwestowa?, czy te? próbowa? inne metody? A je?eli ju?, to ile pieni?dzy nale?a?oby po?wi?ci?, by nie zakupi? sobie kiszki? Smile Jakie? ulubione marki, wiekopomne sentencje? Wink

Dzi?kuj? za ka?d? porad? i opini?!
Jasiek

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 23:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mikrofonów na statywie to chyba nie?miertelny shure sm58.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 0:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam mo?e mistrzem muzycznego fachu nie jestem, ale z tego co widzia?em, zawodowcy u?ywaj? normalnych mikrofonów stojakowych, wi?c chyba co? w tym jest. Moim zdaniem zalet? takiego mikrofonu jest to, ?e g?o?no?? whistla mo?na regulowa? przybli?aj?c si? lub oddalaj?c od mikrofonu.
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 11:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ca?ego serca i do?wiadczenia popieram starego, sprawdzonego Shure SM 58. Nie a? tak drogi, a przy tym solidny i naprawd? niczego mu nie brakuje. Świetnie nadaje si? do takich "wokalnych" instrumentów jak flet irlandzki albo whistle. Spisuje si? doskonale w wi?kszo?ci warunków, nigdy nie mia?em z nim problemów.

Podczas grania lubi? sobie czasem cosik opowiedzie?, dopowiedzie?, krzykn?? co? koledze z zespo?u, czy te? najzwyczajniej w ?wiecie wrzasn??, jak Bozia przykaza?a, do tego czasem przedmucha? flet, sprawdzi? strój no i regulowa? ostateczn? g?o?no?? intrumentu w zale?no?ci od aran?acji. Mikrofon na stojaku sprawdza si? wtedy idealnie i w ?aden sposób nie ogranicza, przynajmniej nie mnie - do?? "statycznego" grajka, który nie czuje potrzeby latania po scenie w trakcie koncertu Smile Bardziej "mobilnym" muzykom z pewno?ci? b?dzie odpowiada? inne rozwi?zanie, aczkolwiek marato?ska zadyszka nie jest na tym instrumencie ?adnym sprzymierze?cem.

Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Wto Mar 25, 2008 19:15 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Feaorn

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 14:37     Temat postu: Dzi?ki, Wam! Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzi?ki za jasn? i jednoznaczne odpowiedzi! Z pewno?ci? wezm? je pod uwag? przy dokonywaniu zakupu. Smile
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 20:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ze swojej strony napisz? jeszcze, ?e te? u?ywam sm58 Wink Z doczepianym mo?e by? jeszcze jeden ból... Tzn. kiedy zapragniesz zagra? troch? w tle... To si? nie mo?na odsun?? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
padre

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 21:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikrofony na statywach maja jedna wade
zaslaniaja muzykow na zdjeciach i fotografowie narzekaja
Very Happy
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 10:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja u?ywam mikrofonu AKG D77. Sprawdza sie nie ?le. Nie wypada ?le na tle Shure SM58, ale do tego wzorca troch? mu brakuje. Nie ma systemu antywstrz?sowego, wi?c w r?ce lepiej go nie trzyma?, bo mo?e uraczy? nas trzaskami. To co najwa?niejsze, d?wi?k rejestrowany przez AKG D77 jest zbli?ony do tego zgranego SM58, ale wprawione ucho wychwyci ró?nic? z korzy?ci? dla Sure. Natomiast cena przemawia na korzy?? modelu AKG (oko?o 200z?) przy ponad 400z? za sm58.
Obecnie polecam kupno Sure Smile, to jest sprawdzony i doceniony przez wielu model mikrofonu. W przypadku mniej zasobnego portfela mo?na si? skusi? na AKG D77 (to jest wersja do nagrywania chórków, tomów i fletów)
Powrót do góry
poznanskapyrka

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majkrofonsy przypinane do fletów s? o tyle nie praktyczne, o ile gra si? na wi?kszej ilo?ci fletów, ni? na jednym.

Ja osobi?cie u?ywam dynamika, Shure'a Beta Sm 57a, g?ownie przeznaczony do instrumentów d?tych, mo?e tez s?u?y? ewent.do ?piewu. Sprawdza mi si? dobrze, barw? daje ?adn?. Wydaje mi si?, ?e to dobra rzecz jako?ciowo i cenowo.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adam prószy?ski

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 17:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nag?ownego beprzewodowego systemu shura VH-12 oraz pojemnosciówki shure 16L
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 11:18     Temat postu: Odmiany Shure'a? Odpowiedz z cytatem

Nie jestem zbytnim specem w temacie, ale zdaje si?, ?e Shure SM58 ma ca?? mas? odmian... Czy kto? z tu obecnych zechcia?by dopomóc mi i wskaza?, które warto, a które mo?na sobie darowa?? Ceny na Ebay'u wahaj? si? drastycznie przy SM58 w?a?nie z racji na konkretny model. Nie ukrywam, ?e cena ma dla mnie i mojego skromnego skarbca ogromne znaczenie. Smile

Z góry dzi?kuj? za wszelkie ree-posty Wink
padre

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 11:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyne odmiany jakie spotkalem
to shure sm 58 i sm58 beta
a inne roznice, to
te stare byly robione w USA
a nowe sa robione w Chinach
Powrót do góry
Feaorn

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 12:05     Temat postu: Whistlograjskie dylematy Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki za wyja?nienie, Padre!

Wyrazi?em si? chyba niezbyt jasno. G?ównie mam na my?li te zagadkowe literki w stylu cho?by "SE", "LC", czy "LCE". Niespecjalnie wiem, jak to ugry??, ?eby sobie z?bisk nie po?ama?. Wink Domy?lam si?, ?e s? to oznaczenia na zasadzie "z wy??cznikiem/bez wy??cznika", b?d? co? podobnego. Co jest warte zachodu i pieni??ków, a co za? jest tylko zb?dnym ubajerzeniem i podbijaczem ceny dla skromnego whistlograjcy?

EDIT:
Znalaz?em troch? obja?nie? na stronie Shure'a, co chyba powinno mi wystarczy?. Dzi?ki raz jeszcze!
lavaa102

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 19:35     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka,
Mam pytanko (wiem ?e to mo?e nie temat programów ale nie chcia?am tworzy? nowego tematu), czy znacie jakie? stronki lub programy przetwarzaj?ce nuty na d?wi?k, do tego zamieniaj?ce te nutki na chwyty z whistla? Pytam poniewa? zastanawiam si? nad napisaniem takiego programiku ale nie chce si? powtarza?.
Druga sprawa...je?li si? oka?e ?e takiego programu nie ma to czy mo?ecie napisa? co o tym s?dzicie i mo?e jakie? jeszcze pomys?y podsun???
Z góry dzi?ki za komentarze w tej sprawie:)
Powrót do góry
padre

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako, ze jestem leniwy
zawsze marzyl mi sie programik przetwarzajacy mp3
na midi i dalej na nuty albo abc.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: