Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Flety Douga Tipple'a

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 22:55     Temat postu: Flety Douga Tipple'a Odpowiedz z cytatem

Hej!

Czy ktoś z Was spotkał się już z wyrobami Douga Tipple'a? Zastanawiam się, jakiej są jakości i czy warto by coś takiego na sam początek kupić, nim zbiorę (za niewyobrażalnie ogromny czas Wink ) grube tysiące na jakąś potężniejszą "pukawkę". Wink

Dziękuję za każdą wskazówkę!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 17:51     Temat postu: Flety Douga Tipple'a Odpowiedz z cytatem

A i owszem. Ja się spotkałem i nawet takie robiłem. Smile

http://omega.pol.lublin.pl/adaprosz/allegro/flet/

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 20:26     Temat postu: Flet z PCV? Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź!

O ile w świecie whistlowym zdążyłem się już odrobinkę zorientować, to pośród fletów nadal jestem całkiem zielony. Nasuwa mi się następujące pytanie: Czy te PCVkowe odbiegają jakoś znacznie jakością/właściwościami/techniką gry/zadęcia od tych "droższych"? Wink Prosiłbym o w miarę obiektywną odpowiedź, bez szczególnego względu i sentymentu wobec własnego wyrobu. Wink

(A masz może jeszcze jakieś na składzie? W jakiej cenie? Obecnie jestem na etapie "rozważania" rozpoczęcia przygody z fletem.)
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 21:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie mam tylko ten którego ja używam. Mogę zrobić w wolnej chwili. Sprzedawałem po 60zł+ przesyłka. Co do samej gry. Ten jest cylindryczny, a nie koniczny jak normalne flety. Gra się na nim łatwo. Nie jest tak głośny jak klasyczne flety irlandzkie ale do nauki zadęcia jest ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 10:58     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym uważał z fletami cylindrycznymi. Moim zdaniem można się źle nauczyć intonacji. One mają przekoszoną drugą oktawe. Nie uważam to za dobry pomysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 14:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te się zastanawiam na fletem. Co więc polecacie na początek, żeby się dobrze nauczyć i nie zbankrutować przy tym?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 17:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym sugerowal jedna z dwoch opcji
1. flety Grzegorza Tomaszewicza - drewniane i na miejscu, zawsze mozna sie wybrac do Wwy i obejrzec. A Grzegorz w razie czego moze zrobic poprawki w zaleznosci od wymagan zamawiajacego.
2. Seery - jako ze flet na ktorym probowalem sie nauczyc grac byl zrobiony przez niego, mam sentyment. Poza tym te flety sa calkiem niezle. Tom Doorley na poczatku Danu gral na jego wyrobach - a po obejrzeniu mojego, stwierdzil, ze sie nie popsuly. Pratten Seery'ego kosztuje u niego 380 euro. Jezeli sie zbierze zamowienia na 5 fletow, mozna ponegocjowac cene.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 23:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flet od Grześka już jeden forumowicz ma Smile Może niech sie wypowie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fishman



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 59
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 15:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie bym sie wypowiedział na temat tego fletu, jednak: 1) jeszcze za krótko gram na flecie w ogóle 2) nie znam innych fletów które mogłyby być punktem odniesienia 3) po temacie sądzę że Feaorn czy Adidadi szukają tańszych instrumentów.

Przeglądając Chiffboard odniosłem wrażenie że ludzie są zadowoleni z fletów Douga. Nie sprzedają ich i polecają je. Chętnie sam by wypróbował te flety z jego ulepszeniami.

Istnieje jeszcze możliwość kupna fletu z bambusa, ponoć niektórzy grają na nich koncerty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 17:16     Temat postu: Dumania ciąg dalszy Odpowiedz z cytatem

Zaiste, tańszych. Wink Ale z uwzględnieniem magicznej i często niewiele wspólnego z rzeczywistością mającej maksymy: "tanie a dobre". Wink

Pierwej poważniejsze umiejętności whistlowe zdobędę i jakieś zdatne źródło zarobków, nim się zdobędę na zakup porządnego instrumentu fletowego, ale dumać już teraz zaczynam. Smile

Jako "gospodarz" tematu bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi i zachęcam do kolejnych. Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile, jeśli można wiedzieć, taki flet od Grzegorza Tomaszewicza kosztuje?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 12:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seery jest moim zdaniem stosunkowo tani - wszystko jest kwestia perspektywy zaleznej od zarobkow. Natomiast jezeli chce sie miec przyzwoity flet o dobrym dzwieku, latwym zadeciu to Seery jest odpowiedzia.
poza tym trafiaja sie niezle okazje. Na przyklad wczoraj na ebay.co.uk sprzedal sie Seery w hebanie z klapami F i B# za 405 euro.
jak bylem u seery'ego kiedy naprawialem glowke w moim flecie, puszczal mi nagrania goscia ktory regularnie wystepuje w okolicach dublina i prawde mowiac trudno bylo poznac ze to delrinowy flet - z drugiej strony gosc ktory gra jest niezlym zawodnikiem, biega 10 mil dziennie.
Seery tez opowiadal jak Tansey ogladal jeden z jego fletow i zaczal sie zachwycac dzwiekiem i wykonaniem. Odlozyl go, z odraza Wink jak sie dowiedzial ze to delrina nie drewno.
Mary Bergin kupuje flety Seery'ego dla dzieciakow w swojej szkole.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 14:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delrin to delrin jest niezniszczalny i tyle.
Moim zdaniem drewno ma lepszy dzwiek. Jak sie pożądnie rozegra taki drewniany flet to wychodzi całe piękno jego ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fishman



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 59
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 15:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adidadi: flet Grzegorza kosztuje 1200 zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 16:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już całkiem poważna kwota. Chyba się jeszcze wstrzymam trochę i poćwiczę na tym co mam. Dzięki za odpowiedź.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group