Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie "high D" polecacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 10:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sądzi brać whistlerska o tym:
http://www.obrienwhistles.com/index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pees



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: ChorzĂłw

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 23:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii wyboru whistla polecam

http://www.tonyhinnigan.com/moviedl.php?group=29#

Mam nadzieję, że nie wyważam otwartych drzwi Very Happy

Naoglądawszy się testów Tony'ego H. zaryzykowałem i zaordynowałem sobie Susato Kildare High D. Jest w drodze, mam nadzieję na rychłe spotkanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coldwind



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 13:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ka-gi napisał:

original penny whistle firmy Clarke (D)
ścięcie stożkowe ma brzmienie bardziej wietrznie... no i faktycznie chyba tak jest... Smile
bardzo fajny, ale czy się na nim lepiej gra... nie wiem... Very Happy


Hmm, sam mam Clarke'a w tonacji D i mam z nim drobny problem. Chodzi o strojenie na C. Być może to ja mam niewłaściwe zadęcie, ale wydaje mi się że chwyty są źle podane w dołączonej do niego tabeli. Otóż do dźwięku C podane są 2 chwyty - jeden z ostatnim, szóstym otworem zasłoniętym do połowy i drugi z odsłoniętym szóstym otworem i zasłoniętymi 4-tym i 5-tym (A i B mówiąc inaczej). Problem jest w tym, że ten drugi chwyt, w ogóle nie brzmi jak C - jest o jakieś dobre 3 półtony wyższy, natomiast przy zakrywaniu połowicznym otworów (także niższych np. gis) bardzo zmienia się barwa dźwięku i jego siła - jest słabszy i bardziej "wietrzny". Czy problem leży w mojej technice (niestety bardzo początkujący jestem) czy to taki urok Clarke'ów. Może znacie jakieś whistle na których takie problemy się nie pojawiają.

Pozdrawiam
_________________
Wiejcie, Wiejcie, zimne wiatry
Z Kaledonii aĹź po Tatry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 9:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że chodzi tutaj o, jak to ładnie ująłeś, "urok Clarke'ów". Nie są zbytnio powtarzalne, bywają niestrojące i raczej słabe w dźwięku. Na zwykłych Generation miałem już dużo mniej problemów ze strojeniem, choć i wśród nich z jakością bywa różnie. W tym temacie jest dużo propozycji i opini, może spróbujesz czegoś z powyższego asortymentu?

Ale pomijając już kwestię marki, jakości, powtarzalności itp to z dźwiękiem C na whistlu D często bywa tak, że trzeba się trochę dopasować do konkretnego instrumentu. Na każdym chwyt C może być nieco inny. Zapomij o tabeli chwytów, lepiej to sobie wziąć "na ucho". Półdziurki są raczej niewygodne w obsłudze (jak dla mnie) przy szybkich kawałkach, ale któryś z chwytów "krzyżowych" powinien zadziałać. Tylko popróbować i zobaczyć, który jest najbliżej prawdy.

O ile dobrze zrozumiałem (choć nie mam pewności) piszesz o takim:
] oxx ooo
(gdzie "]" to ustnik, "o"-dziurka odkryta, a "x"- dziurka zakryta)

JeĹźeli ten nie brzmi jak powinien, to:
- jeĹźeli jest za wysoki sprĂłbuj:
] oxx xoo albo nawet
] oxx xox

- jeĹźeli jest za niski, sprĂłbuj:
] oxo ooo

Któryś powinien zadziałać
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 23:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jeszcze czasem działa OXXXXO
polecam zakup tunera, żeby sprawdzić strój, ale głównie po to żeby ćwiczyć grę w oktawach D-d E-e Fis-fis itd. jak spróbujecie z dobrym tunerem to zobaczycie ile zależy od zadęcia, a siebie nie zawsze się słyszy dobrze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Coldwind



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 18:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie, chyba rzeczywiście ]oxxxoo jest najlepszy. A swoją drogą jak to jest z tym półdziurkami, czy ktoś ich używa?
_________________
Wiejcie, Wiejcie, zimne wiatry
Z Kaledonii aĹź po Tatry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 19:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie ,że tak: zawsze przy slidach jest taki moment i potem przydaje się jak chcesz zagrać np. http://www.thesession.org/tunes/display/6524 i potrzebujesz F , albo to Gis lepiej brzmi przy połówce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 23:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o Clarke tin whistle C? Może jest lepszy niż ten całkowicie metalowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 16:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisał:
A co myślicie o Clarke tin whistle C? Może jest lepszy niż ten całkowicie metalowy?


jeżeli pytasz o subiektywne opinie to moja jest taka,że Clark to shit, którym nie warto sobie zawracać głowy. być może jest to dobry whistle dla niedzielnych turystów szukających pamiątek z Irlandii ale nie dla muzyka. Wink
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 22:48     Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Już mam Clarke'a MEG C i bardzo ma fajne brzmienie, dźwięk fajny. Może akurat mi przypadł dobry egzemplarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Simon



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 5

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 14:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z własnych doświadczeń poleciłbym Susato Kildare (wide bore). Znajomy przywiózł mi jednego kilka lat temu z Cambridge i muszę przyznać, że nie żałuję... zresztą on sam na nim grał i dlatego mi polecił. Susato Kildare mają głośny wyraźny dźwięk i miłą barwę. Lekko piskliwy na wyższych dźwiękach lecz tem problem to jest kwestia wytrenowania... właśnie... ważną żeczą w modelach szczególnie typu wide bore jest odpowiednia regulacja odechu. Trzeba trochę dmuchnąć a korzyścią z pozbawiania siebie powietrza jest naprawde donośny dźwięk. Dodatkowymi "bajerem" już mniej istotnym jest thumbrest czyli podkładka pod kciuk zwiększająca nieco komfort uchwytu instrumentu (dla niektórych dodatek zbędny... dla mnie bardzo przydaty). Podoba mi się fakt, iż susato kildare jest taki... hmm... tłusty, tzn gruby. Czuje się, że iż pod palcami faktycznie jest instrument a nie słomka z dziurkami... (no ale to już takie bardzo subiektywne odczucia). Zdecydowanie polecam w szczególności, że współczynnik jakośc/cena jest naprawdę korzystny. BTW włosy dęba mi stanęły jak zobaczyłem jakiś czas temu Susato Kildare na allego za bezcen.
_________________
gg: 3022325
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 17:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Susato są fajne. Ja kupiłem kiedyś od kumpla za 70 zł jeszcze ze starej produkcji (moim zdaniem bardziej soczysty dzwiek maja)

Co do tonacji D, to model kildare wystepuje w 2 rozmiarach V i S. Ja gram na S i to jest ta głośniejsza wersja (i chyba bardziej popularna)
Moim zdaniem świetne instrumenty. Stroją idealnie, wytrzymałe, szybko sie nagrzewają. No i ta ich moc...
Bardzo dobre sesyjne instrumenty, do kameralnego grania jednak troche zbyt ostre.

Wielkim zwolenikiem produktów Susato jest Marcin Rumiński z zespołu Shannon. Ostatnia ich płyta Psychofolk była nagrywana na moim prywatnym Water Weaselu high D i właśnie Susato low D Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ywysme



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd: stolica powiatu

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 19:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak "high" susato, ale ja mam low w D i nie za bardzo mi sie podoba. Nie każdemu ostry dzwięk pasuje, szczególnie w drugiej oktawie. No i nadmuchać się trzeba też co nie miara. Ale ta podkładka pod kciuka, muszę przyznać, jest bardzo przydatna.
_________________
Never was a cornflake girl...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 19:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Susato high D gra m.in Kevin Crawford i Cormac Breatnach Smile
Tych nazwisk nie trzeba przedstawiać. High D w wersji Kildare S sa naprawde dobre Smile
Zreszta zobaczcie na filmiki:

Kevin:

http://www.youtube.com/watch?v=r1GCt5JIzpE&feature=related

i duet Cormac Breatnach & Martin Dunlea:

http://www.youtube.com/watch?v=0UWHg6BbfLU

Jeden ma wersje brazowa drugi biała Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ywysme



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd: stolica powiatu

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 7:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko, znam ten filmik Kevina i za nic bym nie powiedziała, że to susato. Perry, przekonałeś mnie:)
_________________
Never was a cornflake girl...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group