Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

warsztaty fletowe w ramach festiwalu Ethno-Port w Poznaniu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 10:04     Temat postu: warsztaty fletowe w ramach festiwalu Ethno-Port w Poznaniu Odpowiedz z cytatem

W imieniu Michała Żaka, zapraszam na festiwal i warsztaty fletu drewnianego. Zapowiada się bardzo interesująco, szczegóły poniżej:
-----------------------------------------------------------------------------------


Szanowni Państwo
zapraszam na wyjątkowe spotkanie-warsztaty dla początkujących i zaawansowanych flecistów, grających na drewnianym flecie poprzecznym w prostym systemie.

Warsztaty odbędą się w dniach 12 - 14 czerwca w Poznaniu jako preludium do festiwalu Ethno-Port (bogaty program artystyczny w odnośniku poniżej).

http://www.zamek.poznan.pl/news.php?id=213&view=full&PHPSESSID=0b2bb4f60520454b06767312a56c531f

Równolegle prowadzone będą warsztaty rytmiczne przez wybitnych artystów: Giridhara Udupę (Indie) i Adama Drame (Burkina Faso).

Koszt całych warsztatów to symboliczne 30zł. Udział (uiszczenie opłaty) umożliwia też wstęp na wszystkie koncerty festiwalowe gratis.
Wymagania - własny instrument - flet drewniany D w prostym systemie. Ilość miejsc ograniczona - decyduje pierwszeństwo zgłoszeń (zgłoszenia :ewa_kaczmarek@poczta.fm ).

Tematyka:

(Michał Żak) Flet drewniany w polskiej tradycji muzycznej (m.in. na przykładzie Kapeli Braci Bednarzy z Nowej Wsi z Roztocza), wykorzystanie fletu w muzyce tradycyjnej innych krajów (m.in. Bretanii), współczesne techniki wykonawcze; nauka ornamentacji, artykulacji i ekspresyjnych środków wyrazu; gra zespołowa w konsorcie (zespole) fletów;

(Diarmuid Johnson) Tradycyjna muzyka irlandzka - techniki ornamentacji, rytmika, puls; ekspresja muzyczna; idea wspólnego pulsu w grze zespołowej na przykładzie zjawiska sesji muzycznej; tradycyjna muzyka z Walii, transpozycja muzyki wokalnej na flet drewniany, podstawy wykonawcze;


Instruktorzy:


*Diarmuid Johnson* (1965) - ur. w Walii, językoznawca, tłumacz, pisarz, publicysta i redaktor (Transcript, Welsh Literature Abroad), wykładowca języków celtyckich we Francji, Niemczech, Irlandii i Polsce. Doświadczenie jako flecista zdobywał w Irlandii (Galway) i Bretanii (Tregor). Grał z członkami takich zespołów jak Altan, Dé Danann, Lúnasa, Dibenn, Kornog, Gwerz, Glaz Sild, The Kilbride Brothers i wieloma solistami (Violaine Mayor, Per Tallec, Tom O'Farrell, Ceri Matthews, July Murphy, Dylan Fowler, Dan Morris, Llio Rhydderch, Chris Wilkes).


*Michał Żak* (1979) - muzyk, promotor ruchu fletowego w Polsce; Związany z Poznanskim Domem Tanca; brał udział w wielu warsztatach instrumentalnych w Bretanii, na Węgrzech i w Polsce, praktykując grę na klarnecie, bombardzie, flecie drewnianym, bansuri oraz nay'u; uczeń wybitnych flecistów, m.in. J.M.Veillona i J.L. Thomasa. Współpracuje z zespołami muzyki tradycyjnej i jazzowej, muzyki dawnej i współczesnej. Współtworzy etno-jazzowy zespół Lautari, kilkukrotnego laureata konkursów muzycznych, m.in. Nowa Tradycja (Polskie Radio). Koncertował w Europie, Azji, Afryce i USA. Jest współpracownikiem Radiowego Centrum Kultury Ludowej, organizatorem warsztatów fletowych w Niepruszewie (2005 i 2006). Od dwóch lat intensywnie eksploruje muzykę polskiej wsi, spotykając się z wiejskimi muzykantami i poszukując własnego brzmienia. Jest współtwórcą idei festiwalu.


Warsztaty prowadzone będą w systemie 2 x po 2 godziny w dwóch podgrupach.

Wstępny plan zajęć:

CZWARTEK 12.VI.: 11 - 13 ; 14 - 16; o godz. 16:30 interesujący koncert Trio Janusza Prusinowskiego www.myspace.com/januszprusinowskitrio (m.in. praktyczne wykorzystanie fletu drewnianego w polskiej muzyce tradycyjnej), mała scena, Wzgórze Przemysła.
PiATEK 13.VI. : 10 - 12 ; 14 - 16
SOBOTA : 10 - 12; 13 - 15 (prezentacja efektĂłw wspĂłlnej pracy na scenieStarego Rynku ok. godziny 15)


W razie pytań proszę kontaktować się bezpośrednio ze mną (michal.zak@polskieradio.pl ) lub p. Ewą Kaczmarek z CK ZAMEK (ewa_kaczmarek@poczta.fm)

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam gorąco!
Michał Żak

www.myspace.com/zakmichal
www.duo.dl.pl
www.lautari.art.pl
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 7:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się wybieram (poza piątkiem, bo gramy koncert w Szcz.) a Wy? Będziecie?
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 16:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sie okaĹźe.. Zobaczymy jak bedzie z czasem u mnie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 18:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie niestety wypadł koncert w sobotę, więc raczej nie dam rady. Niemniej jednak polecam gorrąco
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
akukuq



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 18:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na pewno się pojawię. Spotkam się z Michałem by mógł obejrzeć flet (PCV własna robota) i osądzić czy mogę uczestniczyć aktywnie ;P. Nawet jeśli instrument nie da rady, to będę tylko słuchał. Nie mogę przepuścić takiej okazji.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 20:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś by nie miał fletu to teoretycznie mógłbym pożyczyć na czas warsztatów. W tej chwili mam wolne dodatkowo 3 flety (2 szescio klapowe i 1 keyless)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 11:57     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Ja będę Smile jak się uda zapisać.
Bo jak dowiedziałem się od pani odpowiedzialnej za zapisy będzie można to zrobić za pomocą strony interetowej od połowy maja

Jeszcze muszę z pracy uciec Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 7:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luki napisał:
Smile Ja będę Smile jak się uda zapisać.
Bo jak dowiedziałem się od pani odpowiedzialnej za zapisy będzie można to zrobić za pomocą strony interetowej od połowy maja

Jeszcze muszę z pracy uciec Wink


możesz się zgłosić uczestnictwo bezpośrednio do Michała via email, nie trzeba jakiś wielkich zapisów robić chyba.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
akukuq



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 17:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem e-mail do Michała i rozmawiałem z nim przez telefon. Powiedział, że mogę brać udział w warsztatach i że mnie zapisuje. Tak więc wystarczy napisać - potwierdzam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 10:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało się, zapisałem się przez Panią Ewę.
Teraz muszę znaleść jakiś nocleg. Znacie jakieś niedrogie miejsce w okolicach miejsca warsztatów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akukuq



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 0:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety - mieszkam w Poznaniu na co dzień więc nie znam żadnych miejscówek do spania po za moim domem Smile. Może coś uda się wymyślić. Ewelina, może Ty znasz jakieś miejsce?

Uwaga! Powstało w pewnym momencie zamieszanie odnośnie warsztatów. Na stronie etno.serpent.pl i zamieszczone tu na forum materiały sugerują że są to jedne warsztaty prowadzone wspólnie przez Michała i Diarmuida. Materiały na stronie festiwalu ethnoport.pl mówią o oddzielnych warsztatach obu panów. Rozmawiałem dziś z Michałem Żakiem i potwierdził że warsztaty są jedne, a informacja jakoby warsztaty były oddzielne jest efektem nieporozumienia.

Pozdrawiam i wracam do ćwiczenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 10:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze, mnie też nie będzie Sad

a co do spania to wiem to nie znam konkrentych miejsc, ale wiem, że Michał coś znalazł, więc może się podzieli tą wiedzą Smile
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bobatikla



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 15:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MoĹźe poszukacie na tej stronie: http://www.hotelewpoznaniu.eu/tanienoclegi.phpe?
poza hostelem DD na Al. Niepodległości- to akademik czynny od połowy lipca; dość blisko do Zamku jest ze ¦niadeckich, Górnej Wildy- musicie jednak tam podzwonić i popytać o faktyczne ceny, wolne miejsca.
Znalazłam też coś takiego
http://www.bythewayhostel.com.pl/index.html; to teĹź bardzo blisko.
Niestety w żadnym z tych miejsc nie byłam i trudno mi osobiście coś polecać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 12:39     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na stronie festiwalowej są info a propos spania
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
akukuq



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 10:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i po festiwalu... Było naprawdę rewelacyjnie, niektóre koncerty osobiście mnie oczarowały. Naprawdę było warto być, posłuchać i zobaczyć.
Co do warsztatów, to minęły strasznie szybko - trzy dni to za mało Smile Chyba najlepszą rzeczą dla mnie jest to, że poznałem ludzi z własnego miasta grających ITM na flecie. Oczywiście wskazówki prowadzących posłużą za drogowskaz do własnych ćwiczeń przez najbliższy czas. Smile
No i jeszcze jedna ważna wiadomość: festiwal prawie na pewno odbędzie się też w przyszłym roku Smile

Pozdrawiam, Adam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group