Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybór fletu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 14:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A takie pytanko, czym tak "na s?uch" ró?ni si? Twój celtic od tego, który ma Perry? Bo w sumie z jakiego drewna to jeszcze nie my?la?em. Mo?e faktycznie slide'a sobie daruje, w ko?cu to te? sporo euro taniej Wink

Tak w ogóle to traditional i celtic du?o si? ró?ni?? Je?li kto? wie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barfly

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 15:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konstrukcyjnie - na pewno s? pewne ró?nice (niektóre rzeczy?adnie wida? na stronie www.martindoyleflutes.com). Poza wygl?dem zewn?trznym (Celtic jest taki bardziej wymodelowany, a Traditional - prosty) jest pewnie ró?nica w zako?czeniu/stopce. Ko?cówka Celtica rozszerza si? tworz?c jakby czar? d?wi?kow?, a Traditional ma standardowe koniczne wyko?czenie (na ko?cu jest najw??szy) cho? te? nie we wszystkich przypadkach. Poza tym (wg Martina) wielkich ró?nic nima.

Ci??ko rozró?ni? instrumenty "na s?uch", bo s?yszysz przede wszystkim graj?cego a nie flet Cool

Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Wto Wrz 09, 2008 12:58 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ywysme

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 15:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za ostrze?enia. Poszukuje dalej i Dixon'a nie ruszam:)
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 15:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barfly napisał:
Ko?cówka Celtica rozszerza si? tworz?c jakby czar? d?wi?kow?, a Traditional ma standardowe koniczne wyko?czenie (na ko?cu jest najw??szy). Poza tym (wg Martina) wielkich ró?nic nima.

No w?a?nie... Ta ko?cówka ma da? fletu mocniejszy dó?, tak? W sensie ma uwydatni? ni?sze d?wi?ki?

Barfly napisał:

Ci??ko rozró?ni? instrumenty "na s?uch", bo s?yszysz przede wszystkim graj?cego a nie flet Cool

No tak, ka?dy gra inaczej, ale bardziej mi o to chodzi?o, czy Ty s?ysza?e? ró?nice graj?c na tym i na drugim (je?li si? nie myl? to gra?e? na tym Perrego... No chyba, ?e si? myl? Wink ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Perry

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 16:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozszerzenie na ko?cu fletu daje mocniejszy dol. W Celticu jest to uwidocznione takze na zewn?trz. Doyle nie odkry? nic nowego. To sie stosowa?o juz w XIX wieku. On tylko zrobi? ksremalnie du?o wersje tego patentu Smile
Wiele fletów ma to zrobione chocia? zewn?trznie nadal si? zw??aj?.

Z tymi ró?nicami mi?dzy drewnem to wychodzi to po jaki? 30 min grania. Moj flecik lubi wode. Bardzo lubi. Jak dostanie jej to zaczyna du?o mocniej brzmie?. Witka jakby sie przytyka? czasami.. Mój flet ponadto ma chyba nieco wi?kszy po?wist...
Z cocusem jest jeszcze jeden problem. Niektórzy maj? uczulenie na to drewno (osobi?cie nie znam takiej osoby)

Niew?tpliwie Celtic ma co? w sobie. Jest inny ni? R&R i Pratten. Trudno powiedzie? czy gorszy czy lepszy. Poprostu inny.

Mam w kolekcji flet 11-klapowy Wilhelma Liebla z ko?cian? g?ówk? i stopk? w H. Jest on jakby na przeciwnym biegunie. D?wi?k stonowany, s?odki, niesamowicie zbalansowane oktawy. Idealny do grania np O'Carolana. Na Celticu np. niewyobra?am sobie grania takiego repertuaru.
Jest zbyt ostry i zbyt mocny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 18:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymy?li?, nie wymy?li? - niewa?ne. Bez wzgl?du kto na to wpad?, zdecydowanie to rozszerzenie dodaje mocy, nie odbieraj?c jej górze. Dó? jest pot??ny i to w ITMowym fletowaniu bardzo si? przydaje.
Perry napisał:
Z tymi ró?nicami mi?dzy drewnem to wychodzi to po jaki? 30 min grania. ....Witka jakby sie przytyka? czasami..

Po?wicz sobie ze 2-3 godziny dziennie - ale tak naprawd? porz?dnie - jakie? solidnie, pulsuj?ce reele. Gwarantuj? ?e szybko przytka ci si? wszystko ??cznie z aort?, ?liniankami, oskrzelami i krtani? Wink 30 min to naprawd? troch? ma?o ?eby tak prosto i jednoznacznie oceni? mo?liwo?ci instrumentu. Mo?liwo?ci graj?cego maj? tu decyduj?ce znaczenie i one te? si? zmieniaj?. Po kilkudziesi?ciu plenerach w ekstremalnych warunkach uczysz si? po prostu jak reagowa? w danych sytuacjach. Równie? kilkugodzinna sesja co jaki? czas jest doskona?? ku?ni? dobrych praktyk.
Perry napisał:
Mój flet ponadto ma chyba nieco wi?kszy po?wist..

Nie wiem, nie próbowa?em nim rzuca? Twisted Evil Szczerze mówi?c, nie zauwa?y?em tego szczególnego "po?wistu". Obydwa Doyle s? bardzo podobne i maj? podobn? skal? mo?liwo?ci. To g?ównie graj?cy decyduje jak brzmi. Nie jeste? przykuty ?a?cuchem do ?adnej barwy. Grzesiek Tomaszewicz, na przyk?ad, potrafi? z niego wydoby? barw? jak najbardziej klasyczn?.
Perry napisał:
...Idealny do grania np O'Carolana. Na Celticu np. niewyobra?am sobie grania takiego repertuaru.
Jest zbyt ostry i zbyt mocny
Zar?czam ?e by si? nadawa?. Jeszcze raz powiem - ten flet ma ogromne mo?liwo?ci i dziesi?tki przeró?nych barw w zale?nosci od techniki gry. Łagodne i s?odkie te? ma.
Yoshi napisał:
...Ty s?ysza?e? ró?nice graj?c na tym i na drugim (je?li si? nie myl? to gra?e? na tym Perrego... No chyba, ?e si? myl? ).
Na tyle, na ile na nim gra?em (niewiele) wielkiej ró?nicy nie s?ysza?em. Reasumuj?c, jezeli wybierzesz Doyla, albo inny równie dobry instrument - na pewno znajdziesz i swoj? w?asn? barw?.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 19:10     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy innaczej flety Doyle'a to profesjonalne sprz?ty niezale?nie od modelu.

Jako kolejny dowód podam ?e Martin uczy? si? robi? ustniki u samego Alberta Coopera.

Osoby graj?ce na fletach wspó?czesnych znaj? doskonale to nazwisko. To jeden z najwybitniejszych lutników robi?cych flety i g?ówki. Legendarna posta?. Obecenie wicedyrektor firmy Brannen-Cooper.
Powrót do góry
panna rozyczka

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 10:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widz?, ze temat opanowali panowie:)
Pozwólcie, ?e sie przywitam. Czes?!
Przymierzam sie i przymierzam do zakupu fletu poprzecznego i nie moge si? zdecydowa?. Kiedy? wykona?am nawet pierwszy krok i napisa?am maila do makera ale mi nie raczy? odpisa?. Kontakt telefoniczny u mnie odpada - nie znam na tyle angielskiego.
Co mam zrobi? by kupi? dobry i niezbyt drogi instrument (wiem ,ze takie rzeczy to tylko w erze)? Moge wyda? do 2000 PLN Najlepiej , od kogo? w Polsce. Mo?e by? u?ywany. Musze sprawdzi? czy w ogóle taki flet b?dzie mi le?a?. Sko?czy?am Akademi? Muzyczn?, gram na whistlach (tin i low).
Podobno Perry ma do sprzedania flet? Aktualne?
Powrót do góry
Perry

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 10:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualne Smile
Odezwij sie na koma: 607-71-73-74
lub gg: 4253696
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 10:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy, witamy Cool
Ja w?a?ciwie nie mam ju? wiele do dodania - wyspowiada?em si? powy?ej Smile Dopisz? tylko, ?e zdecydowanie dobrym pomys?em jest przetestowanie wielu ró?nych instrumentów na w?asnej osobie, przed ostateczn? decyzj? o zakupie - tak w?asnie zrobi?em i dzi?ki temu znalaz?em ten swój jeden, jedyny.
Jest ju? w Polsce par? fajnych fletów, bardzo dobrych makerów. Nie mam pewno?ci z jakiej jeste? okolicy, ale zawsze mo?na pogada? z w?a?cicielem, czy "da gryza" Wink Ja, ze swojej strony, deklaruj? wsparcie w kwestii Doyle'a, ale ostrzegam - jestem do?? zara?liwy. Mam ju? par? duszyczek na sumieniu Twisted Evil

PS 1 - co to za maker-nieodpisywacz? Czasem warto napisa? raz jeszcze - bywaj? problemy z dostarczaniem poczty.
PS 2 - czy?by znajoma Filidka z Łodzi? Cool
panna rozyczka

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze?c Barfly

Jak? Ty masz pami??Smile Tak, z Łodzi pisz?. A ten maker nieodpisywacz to niestety Twój Doyle.
Perry, napisze do Ciebie na gg
Co masz do zaproponowania?Smile Potrzebuje fletu do nauki. Mam nadziej?, ?e przynajmniej nie b?d? mia?a k?opotu z zad?ciem.
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panna rozyczka napisał:
A ten maker nieodpisywacz to niestety Twój Doyle.
Musia?o si? co? z poczt? pochrzani?. Martin ostatnio odpisuje niezywkle szybko - wiem, ?e osoby, które si? z nim ostatnio kontaktowa?y dosta?y odpowied? jeszcze tego samego dnia. Ja równie?.

Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Wto Wrz 09, 2008 11:32 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
panna rozyczka

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pisa?am trzy lata temu...
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy? rzeczywi?cie trzeba by?o poczeka?, ale teraz jest zdecydowanie lepiej. Je?eli masz mo?liwo?? - koniecznie spróbuj fletu od Perry'ego. Mia?aby? doskona?y instrument (nie tylko do nauki) z zerowym czasem oczekiwania - a to w przypadku irlandzkich fletów ogromna korzy??. Rzadko s? dost?pne "od r?ki"
Perry

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doyle aktualnie nie jest do sprzedania. Jest problem z cocusem. Martin go aktualnie nie posiada i nie zapowiada sie zeby go szybko mial.

Ale mam 2 dobre flety oklapowane w blackwood. Bardzo przyzwoite ale kompletnie inne niz Doyle. No i cena dobra Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: